Kampania Dassault Systèmes „The Only Progress is Human"
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes ogłosiła start globalnej inicjatywy „The Only Progress is Human”, której celem jest podniesienie świadomości w zakresie współczesnych wyzwań społecznych i ekologicznych oraz inspirowanie do tworzenia innowacji w świecie wirtualnym.
Przez dwa lata Dassault Systèmes zaprezentuje dziesięć „aktów” poświęconych najważniejszym wyzwaniom, z jakimi przyjdzie zmierzyć się ludzkości, w tym zdrowiu, miastom, energii, wodzie i innym obszarom. Akty te zilustrują, w jaki sposób wirtualne kopie bliźniacze pozwalają rozwiązywać problemy związane m.in. z dbaniem o zdrowie oraz ochroną najcenniejszych zasobów w przyszłości. Będę one także stymulować postęp przez modernizację metod projektowania produktów oraz tworzenie rzeczywistych wrażeń ukierunkowanych na człowieka.
Akt pierwszy, który odbył się 26 lutego w paryskim Jardin des Plantes, jest poświęcony emocjom i pytaniu „W jaki sposób światy wirtualne zmieniają sposób odczuwania emocji?”. Publiczność miała okazję zobaczyć, jak dzięki zaangażowaniu intelektu i emocji świat wirtualny może stymulować pozytywne działania. Podczas wyjątkowego wydarzenia audiowizualnego zatytułowanego „Virtual Harmony” zostały zaprezentowane pierwsze w pełni użytkowe skrzypce 3Dvarius, wydrukowane na drukarce 3D i zaprojektowane przy użyciu rozwiązań Dassault Systèmes. Mają one zainspirować studentów do tworzenia instrumentów nowej generacji.
– Największą wartością światów wirtualnych jest drzemiący w nich potencjał pozwalający wyobrazić sobie lepszą przyszłość, mając przy tym świadomość wpływu decyzji projektowych na społeczeństwo i środowisko. Świat ten łączy wyobraźnię, funkcjonalność i zrównoważony rozwój, pozwalając na stworzenie harmonii między produktami, środowiskiem i życiem – mówi Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes. – Dassault Systèmes chce stać na czele globalnej transformacji, która pozwoli nam wejść w nową erę zrównoważonych innowacji ukierunkowanych na człowieka. Zdecydowaliśmy się tchnąć życie w naszą wizję i wyrazić ją za pomocą dziesięciu aktów, które skłonią do myślenia i zainspirują do działania. Chcemy pokazać oraz wykorzystać drzemiący w ludziach niewiarygodny potencjał do współpracy i płynącej z niej innowacyjności.
Wirtualne kopie bliźniacze tworzone przy użyciu platformy 3DEXPERIENCE i aplikacji Dassault Systèmes pomogły już odkryć nowe metody leczenia, usprawnić dostawy w miastach i zaprojektować rzeźbę pochłaniającą zanieczyszczenia. Otwierają one nowe możliwości w zakresie projektowania, symulowania, testowania, rozumienia oraz doświadczania rozwiązań w kontekście użytkowym przed ich wyprodukowaniem.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.