Komunikaty PR

Kantory internetowe zwiększyły obroty w 2020 r.

2021-01-29  |  13:21
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna
Katarzyna

Poznań
61-608 Poznan
ka|interia.pl| |ka|interia.pl
+48 111 111 111
interia.pl
Do pobrania png ( 0.26 MB )

Pandemia mocno osłabiła gospodarkę, a miniony rok dla wielu branż był dramatyczny. Mocno odbiło się to na kursach walutowych, a zmienność kursów zawsze powoduje zwiększone obroty w kantorach. Branża ta w tym roku, jako jedna z nielicznych, mocno zyskała.

 

Currency One, spółka, która prowadzi najstarsze i jedne z największych serwisów wymiany walut Walutomat i InternetowyKantor.pl, podsumowała miniony rok. 

 

Liczby w górę

 

- Przyrost obrotów i rejestracji w naszych serwisach na poziomie odpowiednio 30 proc. i 24 proc. był w porównaniu do 2019 r. znaczący - mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One. - Jak pokazują nasze dane, właściwie wszystkie wartości zwiększyły swoje parametry. Polacy więcej i częściej wysyłali waluty za granicę, a o 15 proc. zwiększyła się wartość średniej transakcji wymiany waluty. Klienci też chętniej korzystali z nowych metod wpłat, o czym świadczy ponad 40-procentowy przyrost transakcji dokonywanych przez Przelewy24.

 

Trend dla branży

 

Czy liczby przedstawione przez Walutomat i InternetowyKantor.pl, na rynku kantorów internetowych, liczącym kilkadziesiąt podmiotów, są odzwierciedleniem całego sektora?

- Platformy należące do Currency One mają tak duży udział w rynku, że na ich podstawie można obserwować pewne trendy wspólne dla całej branży - tłumaczy Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy Currency One.

 

Kursy determinują obroty

 

Wzrosty branżowe spowodowane były dramatycznymi wydarzeniami na świecie, związanymi z walką z pandemią, które to wpłynęły na zmiany kursów walut. Zmienność ta w dużej mierze decyduje o obrotach na rynku forex.

- Tak duże wahania kursów walut ostatni raz oglądaliśmy w 2015 roku. Największy obrót walutami przypadł na pierwsze dni pandemii, kiedy zapowiadano w Polsce lockdown - dodaje Maciej Przygórzewski. - Warto zaznaczyć, że na wzrost obrotów w serwisach Currency One miało także znaczenie otwarcie dla klientów biznesowych nowej usługi jaką jest Open API.

Branża kantorów internetowych od ponad 10 lat świetnie sobie radzi na polskim rynku. Eksperci szacują, że rocznie obrót jej oscyluje teraz w granicach 45-55 mld zł (nie licząc bankowych kantorów online). Pierwszymi serwisami oferującymi usługi wymiany walut były właśnie Walutomat i InternetowyKantor.pl. Obecnie w tych serwisach zarejestrowanych jest ponad 700 000 klientów.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Katarzyna
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online? Biuro prasowe
2025-07-09 | 14:40

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Zakupy internetowe zapewniają dużą wygodę. Nie trzeba jeździć po sklepach w różnych lokalizacjach, by znaleźć coś dla siebie. To duża oszczędność czasu
Finanse Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy
2025-06-30 | 15:00

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Ailleron Innovation Forum w Krakowie stało się centrum przełomowych idei i globalnych inspiracji. Liderzy FinTech spotkali się 12 czerwca  w Muzeum Sztuki i Techniki
Finanse Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
2025-06-16 | 13:15

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Wiodąca giełda kryptowalutowa Bitget i UNICEF Luksemburg ogłaszają nawiązanie współpracy w celu rozwijania umiejętności cyfrowych i technologicznych wśród

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.