Komunikaty PR

King of Innovation – międzynarodowy sukces polskiego oddziału ID Logistics

2020-08-31  |  12:00
Biuro prasowe

Grupa ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, ogłosiła wyniki konkursu „Kings of Innovation” na najbardziej innowacyjny projekt wspierający zarządzanie magazynami. Pierwsze miejsce na podium i tytuł „King of Innovation” zdobył ID Logistics Polska. Opracowane przez polski zespół autorskie rozwiązanie ID SMART okazało się najlepsze wśród 117 projektów, które do konkursu zgłosiło 13 oddziałów Grupy ID Logistics z całego świata.

Pierwsza edycja konkursu „Kings of Innovation” została zorganizowana w ramach wewnętrznego programu Grupy ID Logistics - Booster 2020. W głosowaniu, przeprowadzonym za pomocą dedykowanej platformy internetowej, wzięło udział ponad 700 menedżerów firmy. Największą ilość głosów zdobył projekt ID SMART polskiego oddziału ID Logistics, drugie miejsce zajął zespół z Beneluksu za „Pick Trolley 2.0” a trzecie ID Logistics Iberia za „Smart Glasses”.

„Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa i tytułu „King of Innovation”. ID SMART jest naszym autorskim pomysłem i pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Projekt zdobył już nagrodę główną w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019”, teraz jego innowacyjność została doceniona przez wymagające grono menedżerów i ekspertów Grupy ID Logistics, specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach. To duże wyróżnienie i sukces, a zarazem motywacja dla naszego zespołu” podkreśla Piotr Krasoń, project manager, ID Logistics Polska.

Celem konkursu jest promowanie wśród pracowników Grupy ID Logistics innowacyjnego podejścia przy realizacji projektów z obszaru logistyki kontraktowej oraz poszukiwanie narzędzi i nowych rozwiązań, które podniosą jakość, ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich oddziałów, ma też ułatwić wymianę dobrych praktyk. Konkurs składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich były eliminacje lokalne. W Polsce pracownicy zgłosili łącznie 31 projektów, z których do międzynarodowego konkursu został wybrany ID SMART.

I miejsce - ID SMART, ID Logistics Polska

Zwycięski projekt, ID SMART, to zintegrowany system monitoringu procesów magazynowych, opracowany przy współpracy z partnerem biznesowym DCLOG. Wspiera zarządzanie, zwiększa produktywność i wydajność oraz zapewnia pełną kontrolę procesów operacyjnych, związanych z kompletowaniem zamówień (multikompletacji), przygotowaniem towarów do dystrybucji z magazynu do sklepów i obsługą reklamacji. Tworzą go trzy moduły, wykorzystujące urządzenia zamontowane na wózku widłowym, w tym system put-to-light i kamery wysokiej rozdzielczości rejestrujące proces przygotowania zamówienia. Integralną część stanowi dedykowane oprogramowanie, połączone z systemem zarządzania magazynem WMS, gwarantujące pełną wymianę danych on-line. Obecnie ID SMART, zamontowany na 90 wózkach widłowych, stosowany jest w 5 magazynach ID Logistics w Polsce, planowane są już kolejne wdrożenia. Za opracowanie jego koncepcji i realizację odpowiadał zespół kierowany przez Piotra Krasonia z działu project management oraz Piotra Chojnackiego, dyrektora magazynu ID Logistics.

II miejsce – „Pick Trolley 2.0”, ID Logistics Benelux

Projekt „Pick Trolley 2.0” ma wspierać proces kompletacji zamówień pojedynczych sztuk artykułów. Opiera się na wykorzystaniu specjalnego wózka wyposażonego w monitor, na którym umieszczane są pojemniki wykorzystywane do kompletacji produktów.  Zastosowanie systemów pick-to-graphic i put-to-light pozwala na przekazywanie pracownikowi magazynowemu szczegółowych informacji, niezbędnych do przygotowania zamówienia. Są to takie dane jak m.in. wygląd produktów, ilość sztuk, miejsce na regale oraz wybór pojemnika, umieszczonego na wózku, do którego mają być włożone.

III miejsce - „Smart Glasses”, ID Logistics Iberia

Projekt „Smart Glasses” (Inteligentne Okulary) opiera się na wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki temu, zamiast klasycznych terminali do preparacji i komunikatów głosowych, pracownicy magazynowych mogą wykorzystać inteligentne okulary. Nakładają one na obraz otoczenia informacje niezbędne do przygotowania zamówienia, m.in. ilość towaru i miejsce na regale. To bardzo innowacyjne rozwiązanie wymaga dalszych badań nad technologią i jej wykorzystaniem w warunkach logistyki magazynowej.

Innowacje wpisane w DNA Grupy ID Logistics

Innowacyjność wpisana jest w DNA i strategię rozwoju Grupy ID Logistics już od początku jej działalności. Operator stawia na przygotowanie nowatorskich i autorskich rozwiązań, które wspierają efektywność i wydajność procesów magazynowych. Za koordynację projektów opartych na wykorzystaniu nowoczesnych technologii odpowiada dedykowany Dział ds. Innowacji, tworzony przez menedżerów z działów operacyjnych, IT i rozwoju. Grupa ID Logistics jako pierwsza firma logistyczna we Francji, otworzyła Innovation Campus. Aby ułatwić wymianę informacji, operator uruchomił także wewnętrzny portal dedykowany innowacyjności. Tu pracownicy firmy mogą znaleźć informacje o prowadzonych projektach, także tych, które są jeszcze w fazie badań lub opracowania koncepcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS. Biuro prasowe
2024-07-28 | 10:00

Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS.

Sytuacja w polskiej branży TLS nie poprawiła się, a wręcz przeciwnie. Patrząc na dane Krajowego Rejestru Długów, rosnącą ilość strajków oraz zwolnień, nawet w dużych
Transport Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich
2024-07-25 | 15:00

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.