Kinnarps zaprasza do zabawy - Jakim jesteś typem pracownika zdalnego?
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
Zachęcamy, aby w formie zabawnego quizu zadać sobie i swoim współpracownikom z rozproszonych zespołów pytania, jak nam się pracuje w domu? Co nam pomaga, a co rozprasza? Czy home office to nasze naturalne środowisko? Czy raczej nie możemy się już doczekać powrotu do biur?
W latach 2008- 2009 r. prof. Jeremy Myerson oraz Caterine Green w projekcie badawczym Przestrzeń dla myśli (Space for Thought), analizowali nowe sposoby pracy w biurze, biorąc pod uwagę, jako kryterium różnicujące mobilność pracowników wiedzy. Myerson i Green zidentyfikowali wówczas 4 typy, które doskonale ilustrują różnorodność naszych wzorców pracy: kotwice (The Anchors), łączników (The Connectors), zbieraczy (The Gatherers) oraz żeglarzy* (The Navigators).
Jak łatwo się domyślić kotwice preferują pracę w stałych miejscach i stałą rutynę dnia, łącznicy przy swoich stanowiska pracy spędzają połowę czasu, a reszta dnia upływa im na wymianie informacji. Zbieracze pracują przeważnie poza biurem, dlatego w miejscu pracy mogą korzystać z miejsc współdzielonych, a żeglarze, znajdują się przeważnie w terenie i tylko raz na pewien zjawiają się w biurze.
Ponieważ w każdej organizacji występują różne style pracy i zarządzania, to uniwersalne rozwiązanie przestrzeni biura nie istnieje. Dlatego Kinnarps zazwyczaj we współpracy z klientami analizuje te kwestie, aby proponowany podział funkcjonalny przestrzeni oraz umeblowanie i aranżacja biura wspomagały organizacje w uzyskaniu przewag rynkowych. Tę metodologię nazywamy Next Office®.
Dziś, gdy z perspektywy naszych biur, większość z nas stała się żeglarzami, przyszedł nam do głowy pomysł, aby przyjrzeć się naszemu stylowi pracy w domu. Dlatego opracowaliśmy quiz, w którym zidentyfikowaliśmy 5 typów pracowników zdalnych: Zadowolony Rezydent, Pomysłowy Marzyciel, Mistrz Improwizacji, Komunikacyjny Prymus i Wędrowny Nomad. Zachęcamy, aby w formie zabawy zadać sobie i swoim kolegom z rozproszonych zespołów całkiem serio pytania, w jaki sposób pracujemy w domu? Co nam pomaga, a co nas rozprasza?
Z pewnością wiele osób, czuje się znakomicie w warunkach domowego biura, ale są również tacy, którzy cierpią na niedostatek kontaktów społecznych lub trudno im pogodzić wymagania życia rodzinnego i zawodowego. Czy home office to nasze naturalne środowisko? Czy raczej nie możemy się już doczekać powrotu do biur? I jak też będą one wówczas wyglądały?
A Wy, do której grupy należycie? Sprawdźcie na: https://www.kinnarps.pl/wiedza/style-pracy-w-domu/
*tłumaczenia za: K. J. Dudek, Koniec ery calvadosu, 2019
Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami
5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku
Czy nowa fala migracji zarobkowej zaspokoi potrzeby rynku pracy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.