Kinnarps zaprasza do zabawy - Jakim jesteś typem pracownika zdalnego?
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
Zachęcamy, aby w formie zabawnego quizu zadać sobie i swoim współpracownikom z rozproszonych zespołów pytania, jak nam się pracuje w domu? Co nam pomaga, a co rozprasza? Czy home office to nasze naturalne środowisko? Czy raczej nie możemy się już doczekać powrotu do biur?
W latach 2008- 2009 r. prof. Jeremy Myerson oraz Caterine Green w projekcie badawczym Przestrzeń dla myśli (Space for Thought), analizowali nowe sposoby pracy w biurze, biorąc pod uwagę, jako kryterium różnicujące mobilność pracowników wiedzy. Myerson i Green zidentyfikowali wówczas 4 typy, które doskonale ilustrują różnorodność naszych wzorców pracy: kotwice (The Anchors), łączników (The Connectors), zbieraczy (The Gatherers) oraz żeglarzy* (The Navigators).
Jak łatwo się domyślić kotwice preferują pracę w stałych miejscach i stałą rutynę dnia, łącznicy przy swoich stanowiska pracy spędzają połowę czasu, a reszta dnia upływa im na wymianie informacji. Zbieracze pracują przeważnie poza biurem, dlatego w miejscu pracy mogą korzystać z miejsc współdzielonych, a żeglarze, znajdują się przeważnie w terenie i tylko raz na pewien zjawiają się w biurze.
Ponieważ w każdej organizacji występują różne style pracy i zarządzania, to uniwersalne rozwiązanie przestrzeni biura nie istnieje. Dlatego Kinnarps zazwyczaj we współpracy z klientami analizuje te kwestie, aby proponowany podział funkcjonalny przestrzeni oraz umeblowanie i aranżacja biura wspomagały organizacje w uzyskaniu przewag rynkowych. Tę metodologię nazywamy Next Office®.
Dziś, gdy z perspektywy naszych biur, większość z nas stała się żeglarzami, przyszedł nam do głowy pomysł, aby przyjrzeć się naszemu stylowi pracy w domu. Dlatego opracowaliśmy quiz, w którym zidentyfikowaliśmy 5 typów pracowników zdalnych: Zadowolony Rezydent, Pomysłowy Marzyciel, Mistrz Improwizacji, Komunikacyjny Prymus i Wędrowny Nomad. Zachęcamy, aby w formie zabawy zadać sobie i swoim kolegom z rozproszonych zespołów całkiem serio pytania, w jaki sposób pracujemy w domu? Co nam pomaga, a co nas rozprasza?
Z pewnością wiele osób, czuje się znakomicie w warunkach domowego biura, ale są również tacy, którzy cierpią na niedostatek kontaktów społecznych lub trudno im pogodzić wymagania życia rodzinnego i zawodowego. Czy home office to nasze naturalne środowisko? Czy raczej nie możemy się już doczekać powrotu do biur? I jak też będą one wówczas wyglądały?
A Wy, do której grupy należycie? Sprawdźcie na: https://www.kinnarps.pl/wiedza/style-pracy-w-domu/
*tłumaczenia za: K. J. Dudek, Koniec ery calvadosu, 2019

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.