Klabater szykuje się do targów PGA 2022
Premiera najnowszej gry produkcji własnej Klabatera odbędzie się 1 grudnia br. Spółka przełożyła pierwotną datę udostępnienia gry z uwagi na konieczność wprowadzenia uwag zaproponowanych przez testerów i graczy podczas publicznych i zamkniętych pokazów gry na targach Gamescom i PAX.
– Zdecydowaliśmy się na zmianę daty premiery Moonshine Inc., ponieważ chcemy wydać dopracowany tytuł, zgodny z oczekiwaniami rynku. Dostaliśmy wiele pozytywnych opinii od graczy i testerów, ale także wiele cennych uwag i sugestii na temat tego co moglibyśmy jeszcze dodać do projektu, aby go usprawnić. Warto podkreślić, że Moonshine Inc. jest już na finalnym, grywalnym etapie produkcji. Podczas PGA pokażemy przed premierową wersję tytułu, dzięki czemu uczestnicy imprezy poznają przedsmak tego co czeka ich w pełnej wersji gry – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater. – Widzimy rosnące zainteresowanie Moonshine Inc., obecnie zgromadziliśmy już ponad 36 tys. Zapisów na wishlist, blisko 3,5 tys. obserwujących na Steam, a ponad 35 tys. odsłon zanotował trailer naszej produkcji wyemitowany na kanale IGN! To dobry wynik, a te kilka dodatkowych tygodni przed premierą pozwoli nam jeszcze mocniej rozbudować te liczby. . Na PGA będziemy dostępni w pawilonie 7 na 29-tym stoisku, a specjalnie na targi przygotowaliśmy polską wersję językową naszej gry – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.
Moonshine.Inc. to gra strategiczna typu tycoon, w której odbiorca rozwija swoją nie do końca legalną destylarnię wysokoprocentowego alkoholu. Gra trafi do sprzedaży 1 grudnia br. Tytuł początkowo będzie dostępny w wersji na PC, a w późniejszym okresie trafi również na konsole.
W dniach 14-16 października Klabater weźmie również udział w cyfrowym wydarzeniu poświęconym grom Indie Dreamhack Beyond Indie Showcase, natomiast na 27 października spółka zaplanowała rozpoczęcie playtestów wersji beta gry na platformie Steam.
Podczas Poznań Games Arena, kolejna gra z portfolio Klabatera – zaangażowana i filmowa produkcja przygodowa, Best Month Ever! zostanie pokazana podczas Central & Eastern European Game Awards 2022 (CEEGA). Tytuł uzyskał nominację w prestiżowej kategorii Najlepsza Narracja. To już druga nominacja gry stworzonej wraz z Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio. Wcześniej Best Month Ever! zdobyło nagrodę podczas festiwalu Pixel Awards Europe 2022 w kategorii Best Story. Projekt łączy najlepsze cechy filmu i gry opowiadający o skomplikowanym życiu samotnej matki Louise szukającej domu dla swojego 8-letniego syna znalazł się także w gronie nominowanych do nagród Indie Showcase podczas Digital Dragons 2022.
Zespół deweloperski Klabatera pracuje aktualnie nad grą Crossroads Inn 2. Na koniec 2021 roku łączny zysk ze sprzedaży pierwszej części projektu (gra, przepustka sezonowa oraz dodatki) przekroczył 3 mln zł, a sama gra trafiła do ponad 100 tys. nabywców na platformach PC i Xbox. W szczytowym momencie w grę grało jednocześnie 1,5 tys. Osób. W ostatnich dniach września rodzina marki Crossroads Inn wzbogaciła się o nową edycję, tym razem na przenośną konsolę Nintendo Switch.
Spółka na bieżąco rozwija swój katalog produkcji posiada już cztery marki własne: The Amazing American Circus, Heliborne, Crossroads Inn oraz Moonshine Inc. W fazie koncepcji pozostaje jeszcze kontynuacja gry Heliborne – drugiego hitu sprzedażowego spółki oraz kolejne gry portingowe i wydawnicze.
Do końca br. Klabater wyda jeszcze 4 gry, m.in: taktyczną retro grę - Kaiju Wars (PS4, Xbox One, NS), bestselerowego RTS As Far As The Eye (PS4, Xbox One) oraz wielki hit z PC, karcianą grę RPG Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager (PS4, Xbox) wraz ze wszystkimi dostępnymi na PC dodatkami. Liczący już ponad 20 pozycji back-katalog Spółki rozwija się dynamicznie, a dzięki owocnej współpracy z uznanymi zachodnimi wydawcami takimi jak: Goblinz, Devolver, czy Starni Games w kolejnych okresach można liczyć na jego dalszy wzrost.
W planach wydawniczych spółki na kolejne okresy są m.in. takie gry: Spellcaster University (PS, Xbox), Tincan (PS, Xbox, Oculus VR), Spectre of Communism, oraz Production Line (PS, Xbox i NS).

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.