Klienci VeloBanku podpiszą umowę kredytu samochodowego całkowicie zdalnie
VeloBank rozpoczął współpracę z Autenti, w ramach której klienci indywidualni i firmowi podpiszą umowę na sfinansowanie zakupu samochodu kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Cały proces przebiega zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. W następnym kroku bank, wspólnie z Autenti, rozszerzy możliwość zdalnego podpisywania dokumentów na inne rodzaje umów.
– W VeloBanku ważna jest dla nas cyfrowa dostępność naszych produktów i usług. Wprowadzane rozwiązania pomagają klientom zarówno zaoszczędzić czas, jak i cieszyć się wygodą i swobodą w zarządzaniu swoimi finansami. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z pewnym i sprawdzonym partnerem, jakim jest Autenti. Elektroniczne podpisywanie dokumentów dla kredytu na samochód to dopiero początek. Będziemy sukcesywnie rozszerzać tę możliwość dla innego typu umów kredytowych, realizując tym samym naszą obietnicę ułatwiania codziennych finansów i zaspokajania potrzeb naszych klientów – podkreśla Joanna Jaworska, Dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych z VeloBanku.
Współpraca z Autenti wpisuje się w strategię VeloBanku, która zakłada tworzenie banku uniwersalnego, gdzie klienci otrzymują nowoczesne i wygodne produkty finansowe. Partnerstwo umożliwia indywidualnym i firmowym użytkownikom banku bezpieczną autoryzację dokumentów i zawieranie umów przez internet. Umowę podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym bez wychodzenia z domu. Klienci chcący skorzystać z takiej możliwości przechodzą wideoweryfikację w celu wydania certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego w Autenti, który jest ważny jeden miesiąc.
– Wprowadzenie innowacyjnej usługi elektronicznego podpisywania umów na kredyty samochodowe podkreśla zaangażowanie VeloBanku w dostarczenie wygodnych i nowoczesnych produktów finansowych ich klientom. Jesteśmy przekonani, że troska o środowisko naturalne i rezygnacja z papieru pozytywnie wpływa na wizerunek naszych partnerów – mówi Łukasz Zakrzewski, Corporate Sales Team Lead w Autenti. – Współpraca z VeloBankiem wpisuje się w naszą misję: dostarczanie klientom cyfrowych narzędzi, które pozwalają prowadzić procesy biznesowe w bezpieczny, szybki i ekologiczny sposób. Cieszymy się na perspektywy dalszej współpracy – dodaje.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.