Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 90 gości, w tym przedsiębiorcy z całej Polski, którzy połączyli siły, by pomóc pacjentom w walce o lepszą jakość życia. Efektem było zebranie ponad 212 tysięcy złotych.
Kolacja była prawdziwym świętem kulinarnym, przygotowanym z dbałością o szczegóły.
Za siedmiodaniowe menu odpowiadali szef kuchni Aleksander Czyż i znany kulinarny mistrz Karol Okrasa. Potrawy, które trafiły na stoły, zachwycały nie tylko smakiem, ale również kompozycją. Każde danie było sparowane z winami, a ich dobór i prezentację prowadził Leszek Zięba.
Wśród serwowanych dań znalazł się delikatny śledź w podgrzybkach, podawany z burakiem korzennym, zupa grzybowa z kozim serem czy marynowany jesiotr z frytkami podlaskimi, kawiorem z pstrąga i czosnkiem. Wieczór dopełnił wyjątkowy koncert zespołu Take Style z elektrycznymi skrzypcami Arkadiusza Czyżewskiego.
Centralnym punktem wieczoru była licytacja unikalnych przedmiotów i doświadczeń.
Wśród licytowanych atrakcji znalazły się kolekcje wyjątkowych win, suknia projektu
Doroty Goldpoint, biżuteria, a także koszulka Piotra Zielińskiego, reprezentanta Polski
w piłce nożnej. Absolutnym hitem wieczoru okazał się jednak rejs po Adriatyku
na katamaranie Tomasza Kunstlera, prezesa zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort w towarzystwie Karola Okrasy.
- Największą kwotę uzbieraliśmy za rejs po Adriatyku, który poprowadzę osobiście wraz
z Karolem Okrasą. Ten rejs wylicytowaliśmy za ponad 90 tysięcy złotych. Ku naszemu zaskoczeniu część przedsiębiorców, która nie wygrała tej licytacji, poczuła niedosyt
i zaoferowali, czy jestem w stanie wprowadzić w życie licytację drugiego takiego rejsu
i zadeklarowali, że bezwarunkowo dołożą za niego 50 tysięcy złotych. Ponadto, 10 grudnia na corocznej wigilijnej kolacji Opolskiej Loży - Business Centre Club udało się zebrać od członków BCC dodatkowe 59 500 tys. zł. Ta wspaniała inicjatywa to zasługa Kanclerza Romana Stasia, który również uczestniczył w naszej kolacji w Aspen - mówi Tomasz Kunstler prezes zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort
Cały dochód z licytacji zasilił Hospicjum Domowe dla Dzieci w Opolu, które oferuje bezpłatną opiekę dzieciom w terminalnych stadiach choroby. Zebrane środki pozwolą
na zakup aż czterech generatorów do kamizelek oscylacyjnych, które pomagają w terapii oddechowej. - Dzięki tej pomocy będziemy mogli wesprzeć naszych najmłodszych pacjentów.
Te urządzenia znacząco poprawią komfort ich życia i ułatwią codzienną opiekę – podkreśliła Sylwia Sikorska-Stach, dyrektorka Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Hospicjum, które działa na terenie województwa opolskiego, codziennie wspiera 25 dzieci
w różnym wieku, od niemowląt po młodzież. Jak zaznaczyła dyrektorka hospicjum, potrzeby placówki są ogromne, a środki z Narodowego Funduszu Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!

Choinkowe LOVE – Magia świąt w Przylądku Nadziei
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.