Kolejna kondygnacja w inwestycji Quadro Development
W poznańskiej inwestycji, realizowanej przez Quadro Development można dostrzec kolejne postępy. U zbiegu ulic: Głównej i Smolnej w Poznaniu powstaje kameralny budynek wielorodzinny, a w nim 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Przyszli klienci mają do wyboru lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Aktualnie gotowe są mury już trzeciej kondygnacji mieszkalnej.
Inwestycja od Quadro Development znajduje się blisko kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni i właśnie stąd pochodzi nazwa projektu mieszkaniowego. – Prace budowlane w naszej inwestycji są zaawansowane. W ostatnich dniach zakończono prace murarskie na trzeciej kondygnacji mieszkalnej. Dzięki temu mieszkania na parterze, a także I i II piętrze nabrały już realnych kształtów. Już za moment pracownicy będą wykonywać stropy i czwartą kondygnację, a docelowo będzie ich pięć. Inwestycja Rynek Wschodni będzie gotowa w drugiej połowie 2023 roku – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W realizowanym budynku finalnie znajdzie się 47 mieszkań, o zróżnicowanej powierzchni, a ponad połowa znalazła swoich nabywców, więc warto pomyśleć o zakupie w najbliższym czasie. Ceny zaczynają się od 8900 zł brutto/ mkw. – Klienci mieli wybór od kawalerek o powierzchni 29 mkw., przez 2- i 3-pokojowe, kompaktowe mieszkanie, aż do powierzchni nawet 89 mkw. Wiele z lokali mieszkalnych ma duży potencjał inwestycyjny i część z nich w tym celu została zakupiona. Choć realizujemy nasz projekt w trudniejszej rzeczywistości, to cieszymy się, że spotyka się z dobrym odbiorem i uznaniem – podkreśla nasz rozmówca. Warto podkreślić, że do mieszkań na parterze będą dostępne ogródki, a do tych na piętrze – balkony i tarasy, nawet do 36 mkw., co jest przestrzenią wyjątkową w budownictwie wielorodzinnym.
Realizowana przez Quadro Development inwestycja posiada też dodatkowe udogodnienia, pozwalające na nowoczesne, komfortowe korzystanie z mieszkania, jak i części wspólnych. Cichobieżna, bezpieczna winda, podziemna hala garażowa na 31 aut, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich to elementy, które docenią klienci dewelopera. Sporo atutów ma też miejsce, gdzie inwestycja powstaje. W bezpośrednim sąsiedztwie są dyskonty spożywcze, placówka Poczty Polskiej, a także tereny rekreacyjne (trasa rowerowa Wartostrada i zrewitalizowany Park im. Ks. T. Kirschke), szczególnie zyskujące na atrakcyjności wiosną oraz latem.
Wybierając mieszkanie od dewelopera i przymierzając się do jego zakupu, warto uwagę nie tylko na takie aspekty, jak oferta czy lokalizacja, ale też markę dewelopera. Warto zaufać tylko sprawdzonemu inwestorowi. Quadro Development to marka, która z sukcesem zakończyła projekty o nazwach Sielska 14 i Bosa 7 na poznańskim Grunwaldzie, czy Rezydencja Winiary i Piątkowska 103 na Winiarach, a jednocześnie w pobliżu Winograd w Poznaniu. – Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta, ponadto do dyspozycji jest także współpracujący z naszym biurem sprzedaży ekspert finansowy, który może udzielić wszelkich informacji związanych z kredytem hipotecznym – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.