Kolejne domy na Osiedlu Przy Jeziorach w budowie
Trwają intensywne prace związane z poznańskim Osiedlem Przy Jeziorach, zarówno z drugim, jak i z trzecim etapem. Budowane domy są na różnym stopniu zaawansowania, a finalnie przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, powstanie kameralna inwestycja deweloperska. W sprzedaży są dosłownie ostatnie lokale.
Deweloper More Place regularnie powiększa swoją inwestycję, Osiedle Przy Jeziorach. Finalnie znajdzie się tutaj 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach. Duża część z nich została ukończona, bądź nastąpi to niedługo. W kolejnych trwają prace, wszystkie zgodnie z planami i harmonogramem. - W I etapie inwestycji powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane naszym klientom, którzy tutaj mieszkają. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Domy oznaczone numerami: 22 i 24, gdzie znajdują się cztery lokale, mają przeprowadzane prace elewacyjne. Kolejny dom jest docieplany, a jeszcze w następnym trwa montaż pokrycia dachowego. Oznacza to, że jesteśmy na finalnym etapie prac w tej części osiedla – relacjonuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Równolegle trwają prace z III etapem osiedla. Dwa domy bliźniacze (oznaczone numerami 25 i 27), z czterema lokalami mają wykonane prace murarskie. W kolejnym budynku dwulokalowym nr 23 postawiono ściany parteru, a w następnym przygotowano fundamenty.
- Osiedle Przy Jeziorach to dla nas projekt długofalowy, a poszczególne domy będziemy przekazywać nabywcom sukcesywnie w 2022 i 2023 roku. Zaawansowana jest nie tylko realizacja inwestycji, ale też sprzedaż. Dostępne są dosłownie ostatnie lokale, w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. i dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami – mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place. Bez względu na wybraną opcję, każdy lokal posiada zaplanowany przemyślany układ pomieszczeń, zarówno na parterze, jak i piętrze. Na parterze zaprojektowano: salon z kuchnią, pokój i garderobę lub dwa pokoje, dostępne w drugim wariancie. Z kolei na piętrze znajdą się dwie sypialnie, łazienka, garderoba i pomieszczenie gospodarcze. Ponadto na każdym z poziomów będzie łazienka. – Tak zaprojektowane dwupoziomowe domy, w dogodnej lokalizacji blisko trzech poznańskich jezior cieszą się sporą popularnością. Warto już teraz skontaktować się z naszym działem sprzedaży, tym bardziej, że w okolicy nie powstaje żadna inna inwestycja deweloperska, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość naszej propozycji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.