Kolejne mieszkania w poznańskiej ofercie Grupy Murapol
W obydwu zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy oraz technologia home management system umożliwiająca instalację w mieszkaniach smart home. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano łącznie ponad 400 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych oraz na terenie inwestycji, natomiast z myślą o osobach poruszających się na dwóch kółkach powstaną 4 rowerownie.
Klienci, zainteresowani najnowszą ofertą mieszkań w projekcie Murapol Nowe Miasto, do wyboru mają szeroką pulę dostępnych układów i metraży – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe w metrażach od 25 do 57 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Z myślą o najmłodszych na osiedlu powstanie również plac zabaw. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Poznański rynek mieszkań od dwóch lat odnotowuje rekordowe wyniki w skali całego kraju. W 2019 roku deweloperzy sprzedali tutaj 6,4 tys. nowych mieszkań, czyli aż o 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Duże zapotrzebowanie na lokale z rynku pierwotnego w stolicy Wielkopolski obserwujemy także w naszej działalności. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży drugiego etapu inwestycji Murapol Nowe Miasto, ponieważ lokale powstające w dwóch pierwszych budynkach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. To utwierdza nas w przekonaniu, że swoją ofertą wpisujemy się w potrzeby i preferencje osób szukających mieszkań w Poznaniu.– mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Inwestycja Murapol Nowe Miasto powstaje w południowej dzielnicy Poznania - Nowe Miasto, (Rataje), w pobliżu Warty i otaczających ją terenów rekreacyjnych. W najbliższej okolicy znajduje się bogata infrastruktura handlowo-usługowa, szkoły, przedszkola, żłobki i placówki medyczne. Wygodny i szybki dojazd do centrum miasta oraz pozostałych dzielnic aglomeracji zapewnia bogata sieć komunikacji miejskiej przy rondzie Starołęka oraz pobliska zajezdnia tramwajowa Forteczna. Dotychczas Murapol zaoferował w dwóch etapach projektu 537 mieszkań w czterech budynkach. Docelowo cała inwestycja obejmie ponad 830 lokali w sześciu obiektach.
Oprócz osiedla Murapol Nowe Miasto w poznańskiej ofercie deweloper posiada także projekt Murapol Malta, powstający przy ul. Dymka, w sąsiedztwie słynnego Jeziora Maltańskiego, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.