Kolejne mieszkania w poznańskiej ofercie Grupy Murapol
W obydwu zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy oraz technologia home management system umożliwiająca instalację w mieszkaniach smart home. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano łącznie ponad 400 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych oraz na terenie inwestycji, natomiast z myślą o osobach poruszających się na dwóch kółkach powstaną 4 rowerownie.
Klienci, zainteresowani najnowszą ofertą mieszkań w projekcie Murapol Nowe Miasto, do wyboru mają szeroką pulę dostępnych układów i metraży – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe w metrażach od 25 do 57 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Z myślą o najmłodszych na osiedlu powstanie również plac zabaw. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Poznański rynek mieszkań od dwóch lat odnotowuje rekordowe wyniki w skali całego kraju. W 2019 roku deweloperzy sprzedali tutaj 6,4 tys. nowych mieszkań, czyli aż o 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Duże zapotrzebowanie na lokale z rynku pierwotnego w stolicy Wielkopolski obserwujemy także w naszej działalności. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży drugiego etapu inwestycji Murapol Nowe Miasto, ponieważ lokale powstające w dwóch pierwszych budynkach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. To utwierdza nas w przekonaniu, że swoją ofertą wpisujemy się w potrzeby i preferencje osób szukających mieszkań w Poznaniu.– mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Inwestycja Murapol Nowe Miasto powstaje w południowej dzielnicy Poznania - Nowe Miasto, (Rataje), w pobliżu Warty i otaczających ją terenów rekreacyjnych. W najbliższej okolicy znajduje się bogata infrastruktura handlowo-usługowa, szkoły, przedszkola, żłobki i placówki medyczne. Wygodny i szybki dojazd do centrum miasta oraz pozostałych dzielnic aglomeracji zapewnia bogata sieć komunikacji miejskiej przy rondzie Starołęka oraz pobliska zajezdnia tramwajowa Forteczna. Dotychczas Murapol zaoferował w dwóch etapach projektu 537 mieszkań w czterech budynkach. Docelowo cała inwestycja obejmie ponad 830 lokali w sześciu obiektach.
Oprócz osiedla Murapol Nowe Miasto w poznańskiej ofercie deweloper posiada także projekt Murapol Malta, powstający przy ul. Dymka, w sąsiedztwie słynnego Jeziora Maltańskiego, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.