Kolejny projekt Atlas Ward Polska z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Kolejny projekt Atlas Ward Polska z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie
Zdjęcia: https://we.tl/t-aUkDAeJEWy
Atlas Ward Polska – lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych, rozszerza portfolio zrównoważonych obiektów. Park logistyczny P3 Warsaw II to kolejna inwestycja zrealizowana przez firmę, uhonorowana wielokryterialnym certyfikatem BREEAM na poziomie outstanding. Z niezależnego audytu firmy JWA wynika, że kompleks spełnia, a nawet przewyższa wszelkie standardy proekologicznego budownictwa.
Park P3 Warsaw II to położona w Warszawie przy ul. Faradaya inwestycja magazynowa. Zlokalizowana w pobliżu drogi S8, jednej z ważniejszych, północnych arterii stolicy, idealnie nadaje się do obsługi branży logistyki miejskiej. W skład kompleksu wchodzą dwie hale, wybudowane na zlecenie inwestora przez Atlas Ward, rodzimego lidera branży generalnego wykonawstwa. Budynki wyposażono w wiele proekologicznych rozwiązań, w tym oświetlenie LED wraz z ogniwami fotowoltaicznymi, oszczędne instalacje wodne, a także klimatyzacyjne, wykorzystujące czynnik R-32.
Kolejna inwestycja z certyfikatem BREEAM na poziomie outstanding w portfelu Atlas Ward to potwierdzenie, jak istotnym kierunkiem jest dla nas optymalne budowanie i zrównoważony rozwój. Proces audytu wykazał, że zrealizowaliśmy powyżej 85% wymagań certyfikatu BREEAM, co zakwalifikowało P3 Park Warsaw II do poziomu outstanding. To druga, zrealizowana przez Atlas Ward Polska, inwestycja przemysłowa z certyfikatem na tym poziomie – mówi Mariusz Górecki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Atlas Ward Polska.
Kluczowym składnikiem, który pozwolił uzyskać najwyższy poziom certyfikacji BREEAM – Outstanding, była bardzo dobra współpraca między Asesorem i konsultantem - JWA, a generalnym wykonawcą - Atlas Ward. Dzięki temu możliwe było wprowadzenie i przestrzeganie procedur środowiskowych z należytą starannością.
Rewitalizacja terenów poprzemysłowych z pozostawieniem dużej powierzchni zieleni, wpisuje inwestycję w strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i redukcji śladu węglowego budownictwa. Dobre gospodarowanie odpadami zwiększa retencję wód deszczowych na obszarze działki i przygotowuje na bardziej intensywne opady. Ponadto zastosowane panele fotowoltaiczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię z sieci i pomagają obniżyć rachunki. - podkreśla Błażej Szymczyński, Principal Expert w JWA.
P3 Park Warsaw II jest inwestycją wyjątkową – niebagatelną rolę odgrywa tu lokalizacja. Umiejscowienie w administracyjnym obrębie Warszawy sprawia, że do obiektu można dojechać komunikacją miejską, co silnie wpływa na ocenę certyfikacyjną. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się ładowarki do pojazdów elektrycznych i ergonomiczne stojaki na rowery.
Teren, na którym powstał kompleks to zrewitalizowany obszar przemysłowy. Wykonanie remediacji (oczyszczenia) gruntu pozwoliło na ponowne wykorzystanie terenu zdegradowanego. Nie pominięto również roślinności: przez cały czas budowy, istniejąca na miejscu zieleń była chroniona, a w ramach prac zagospodarowujących dokonano nowych nasadzeń. Wszystko zgodnie z raportem ekologicznym.
O Atlas Ward
Atlas Ward Polska jest liderem generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjno-budowlanymi. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych i komercyjnych. Atlas Ward Polska, od 25 lat, prowadzi inwestycje na terenie całego kraju, a ich dotychczasowa łączna powierzchnia to przeszło 5,5 mln m2. Spółka stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo - jest jednostką certyfikującą BREEAM, działa zgodnie z metodyką BIM i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Generalny wykonawca jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów branżowych, m.in. 5-krotnym zdobywcą „Diamentu Forbesa” oraz znajduje się na 228. miejscu w rankingu "Lista 500" Rzeczpospolitej. Najwyższą jakość usług i dbałość o kwestie związane z bezpieczeństwem oraz zrównoważonym budownictwem potwierdzają przyznane firmie certyfikaty: ISO 14001 i ISO 45001.
www.atlasward.pl
Kontakt dla mediów:
Joanna Rożniakowska
Manager Komunikacji i PR
+48 728 946 269
joanna.rozniakowska@atlasward.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.