Konferencja China and the Chinese in the modern world
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w sobotę 15 maja o godz. 9:00 na konferencję naukową online „China and the Chinese in the modern world”.
Wydarzenie ma na celu zbadanie roli, miejsca i rozwoju Chin we współczesnym świecie. Prelegenci będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy Chiny zajmą pierwszoplanową pozycję w konfrontacji z obecnymi globalnymi wyzwaniami. Konferencja będzie również platformą wymiany poglądów badawczych i odkryć dotyczących różnych aspektów bycia Chińczykiem, w tym: kulturowych, technologicznych oraz ta ważnej obecnie opieki zdrowotnej. Omawiane zagadnienia będą dotyczyły również gospodarki i ochrony środowiska. Podczas konferencji poruszone też będą kwestie: religii w życiu duchowym Chińczyków, pozycji i władzy chińskiej diaspory na świecie oraz relacje między jednostkami, a społeczeństwem w Chinach.
Językiem roboczym konferencji jest język angielski.
Konferencja „China and the Chinese in the modern world” odbywa się po raz trzeci.
Komitet Naukowy:
- prof. dr hab. Adam W. Jelonek
- dr hab. Łukasz Gacek
- dr hab. Ewa Trojnar
- dr Joanna Wardęga
- dr Bogdan Zemanek
Konferencja jest organizowana przez Instytut Konfucjusza w Krakowie, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Sekcję Chińską Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ.
Czas: sobota 15 maja, godz. 9:00.
Miejsce: Online
https://www.facebook.com/events/438875960893418
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.