Komunikaty PR

Koniec prac budowlanych w Hanza Tower w Szczecinie

2021-10-25  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Najwyższy budynek mieszkalno-biurowo-komercyjny w Szczecinie, Hanza Tower ukończony, czeka na pozwolenie na użytkowanie.

- Zakończyliśmy prace budowlane. Przed nami odbiory Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówi Paweł Pluto, Kierownik Budowy Hanza Tower.

Hanza Tower to 27 kondygnacji naziemnych, blisko 500 luksusowych apartamentów, 3 tys. metrów kw. biur, 6 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej i 3 kondygnacje garażowe. 1 tys. m kw. zajmuje w budynku Fitness & SPA, które jest centralnym punktem pierwszego piętra budynku. Jest tu basen ze świetlikiem i towarzyszący mu kompleks saun do użytku mieszkańców Hanza Tower. Na ostatniej kondygnacji, na wysokości 100 metrów, jest taras widokowy. Budynek obsługuje 12 wind osobowych i 1 winda samochodowa.

Do kupienia zostały już ostatnie apartamenty o dużych metrażach, od ok. 80 do 221 m kw., znajdujące się na najwyższych piętrach budynku, skąd roztacza się piękny widok na panoramę miasta. Przestrzenie biurowe znajdują się na piętrach od drugiego do piątego. Powierzchnie od 113 do 149 m kw. i większe - ok. 630 m kw., które można dowolnie przekształcać, łączyć lub dzielić według potrzeb.

- Obiekt jest częściowo skomercjalizowany, ale zostały jeszcze atrakcyjne lokale, jak na przykład te nadające się na salon samochodowy na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Albo idealny na przychodnię lekarską, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o powierzchni prawie 344 m kw. Mamy nawet projekt aranżacji małej przychodni. Lokal na pierwszym piętrze, o powierzchni prawie 530 m kw., ma wydzielone zaplecze kuchenne, szatnie - będzie odpowiedni na lokal gastronomiczny - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A.

Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów.

 

Budynek Hanza Tower jest doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Szczecina. Można tu dogodnie dojechać środkami komunikacji miejskiej z każdej strony miasta.  

Jeszcze w  tym roku planujemy uroczyste otwarcie budynku - kończy Małgorzata Ostrowska.

***

J.W. Construction jest jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. W ciągu 28 lat zbudował ponad 32,8 tys. lokali i 570 domów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie. Aktywny jest także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdrój, Hotelu Dana w Szczecinie i aparthotelu Varsovia Apartamenty Kasprzaka oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.