Chwile warte upamiętnienia
Karolina M. Rutkowska
Lensomai Communication
Nowy Świat 60
00-357 Warszawa
kmrutkowska1|gmail.com| |kmrutkowska1|gmail.com
572506965
https://www.linkedin.com/in/karolina-m-rutkowska
Cyfrowa fotografia przechodzi prawdziwy rozkwit. Nawet zwykłe telefony komórkowe są wyposażone w kilka obiektywów, które robią piękne, dobrej jakości zdjęcia. To spowodowało, że przechowujemy tysiące fotografii w pamięci telefonu, ale nie wracamy tak często do najważniejszych wspomnień w nich zawartych. Tradycyjne zdjęcia w formie drukowanej to doskonała alternatywa multimedialnych odpowiedników, która wzbudza mnóstwo emocji i żywych wspomnień.
Wydrukowane zdjęcia wzbudzają znacznie więcej emocji, dzięki temu, że oglądający obcuje z dużo większą powierzchnią i obrazem ze znacznie większym poziomem szczegółowości. Niektórzy przechowują je w albumach, ale ciekawszym pomysłem jest eksponowanie zdjęć w widocznym miejscu np. w ramkach. Można też stworzyć galerię zdjęć na ścianie z kilku lub kilkunastu fotografii. Tutaj z pomocą przychodzi rodzinna marka Frami, która pozwala to zrobić bardzo prosto. – Frami powstało na bazie osobistych doświadczeń. Sami stworzyliśmy sobie w domu piękną galerię z dwudziestu czterech ramek. Daje nam mnóstwo radości: każdego dnia wracamy do najpiękniejszych wspomnień naszego życia, młodsze dzieci mają frajdę jak rozpoznają poszczególnych członków rodziny, a starsze lubią pytać, gdzie byliśmy na danym zdjęciu. Zaprojektowanie jej jednak nie było takie proste. - opowiada Łukasz Olek, właściciel firmy, która powstała z miłości do fotografii.
Kiedyś stworzenie własnej galerii wymagało dużo czasu i umiejętności m.in. dobór odpowiednich ramek, następnie właściwe ich skomponowanie, dobranie odpowiednich rozmiarów, odległości, a potem także montaż. Frami maksymalnie upraszcza cały proces. Klient przegląda gotowe kompozycje zaproponowane na podstawie jego zestawu zdjęć. Algorytm sam zadba o to, żeby ramki ładnie rozłożyć, żeby były między nimi równe odległości, żeby zajmowały odpowiednią powierzchnię, dobiera dla nich odpowiednie rozmiary. Etap projektowania maksymalnie uprościliśmy, ale zadbaliśmy również o bardzo przyjemne doświadczenie na etapie montażu - bez żadnego wymierzania, wiercenia, brudu, czy gwoździ - opowiada Łukasz Olek.
Frami stawia na jakość: wydruki wiernie oddają kolory, minimalistyczne, drewniane ramki wyglądają bardzo szlachetnie, a przy tym nie odwracają uwagi od zdjęć, czyli od tego, co najważniejsze. Z ciekawostek - ramki Frami nie mają szyb: - Zdecydowaliśmy się na taki ruch, gdyż szyba generuje odbłyski świetlne, które bardzo pogarszają odbiór zdjęć – tłumaczy Łukasz Olek.
Dobrze dobrana kompozycja i doskonała jakość wykonania powodują, że galeria jest przepiękną ozdobą każdego wnętrza, ale najważniejszym celem takiej galerii jest zatrzymanie wspomnień na długie lata. Warto umieścić ją w centralnym miejscu domu, czy mieszkania, aby codziennie przypominała o najistotniejszych momentach z naszego życia.
Pomimo rozwoju fotografii cyfrowej, tradycyjne zdjęcia nie wyszły z mody. Wręcz przeciwnie, panuje trend, żeby eksponować zdjęcia, które przedstawiają najważniejsze chwile z życia danej rodziny. Galeria ścienna to wspaniały pomysł, żeby zatrzymać wspomnienia „wiecznie żywe”. Stworzenie takiego projektu kiedyś wymagało sporo czasu i umiejętności, ale obecnie jest to genialnie proste dzięki ułatwieniom, jakie oferuje firma Frami.
Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!
Świąteczne zakupy Polaków!
Najlepsze prezenty pod choinkę dla miłośników sportu!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.