Kolory dachówek w barwach jesieni nadal zachwycają
Fama PR Sp. z o.o.
Żeromskiego 62/2
50-312 Wrocław
alicja|famapr.pl| |alicja|famapr.pl
605734638
www.superdekarz.pl
Choć czerń i jej odcienie zagwarantowały sobie silną pozycję na polskich dachach, to warto zwrócić uwagę na szlachetne, tradycyjne odcienie dachówek w kolorach jesieni. Kasztanowy, miedziany i brązowy to kolory natury z naszej strefy klimatycznej, które doskonale wyglądają w otoczeniu lasu, parku, sadu czy ogrodu. Oto przegląd wybranych modeli dachówek ceramicznych i betonowych w kolorach jesieni z oferty marki BMI Braas, których kształt czy powłoka spełniają różne oczekiwania inwestorów poszukujących czegoś więcej niż tradycyjnego pokrycia dachowego.
Dach z misją specjalną
Jeżeli wykonujemy remont dachu lub konstrukcja więźby nie pozwala na zbytnie obciążenia, nowym i ciekawym rozwiązaniem od marki BMI Braas jest „odchudzona” dachówka betonowa Romańska Aerlox, która waży zaledwie 3,80 kg/szt. Ten model dzięki swojej filigranowości sprawia, że dach wygląda lekko i nowocześnie. Co więcej, ta elegancka dachówka wykonana została w dwóch wariantach:
● kolory ceglany i kasztanowy znajdziemy w innowacyjnej technologii CISAR, która daje dachówce większą wytrzymałość (na niesprzyjające warunki atmosferyczne), gładkość (uodparnia dachówkę na mróz, nasiąkanie i zabrudzenia) oraz szlachetny wygląd (większy połysk oraz intensywny, trwalszy kolor)
● kolor ceglany i brązowy dachówki Romańskiej Aerlox dostępny jest również w powłoce uszlachetniającej LUMINO, której zadaniem jest wzmocnienie koloru, połysku oraz uodpornienie na zabrudzenia i skrajne warunki atmosferyczne.
Wśród tradycyjnych kształtów dachówek betonowych, do których należy model dachówki Celtyckiej, znajdziemy nie tylko wspomniany wyżej kolor ceglany i brązowy oraz piękny ciemnoczerwony w powłoce LUMINO, ale również kolor ceglany i brązowy dachówek wykonanych w technologii CISAR. Symetryczność jej profilu w połączeniu z paletą lubianych przez Polaków odcieni jesieni już od lat zapewniają temu modelowi wiodącą pozycję w ofercie dachówek betonowych BMI Braas.
Ciepłe odcienie dachówek płaskich
Inwestorzy, którzy poszukują na swój dach nowocześnie wyglądającej dachówki płaskiej, mogą liczyć nie tylko na wyjście poza modną w tym segmencie czerń. Oryginalnym rozwiązaniem jest dachówka płaska Tegalit w kolorze ceglanym oraz brąz kolonialny. Obraz niemal jednolitego rysunku dachu w połączeniu z ciepłym kolorem sprawia, że nawet dom zbudowany według modernistycznych trendów, nabiera przytulnego charakteru.
Tu warto zwrócić uwagę na kolejną innowację, jaką jest technologia PROTEGON. Dzięki pigmentom chroniącym przed promieniowaniem podczerwonym temperatura na spodzie dachówki jest niższa nawet o 10 stopni, a zatem komfort mieszkania na poddaszu znacznie podnosi się w czasie upałów. To model polecany tym, którzy zdecydowali się na nowoczesny minimalizm.
Pozostając w rodzinie dachówek o prostej geometrii nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym modelu dachówki ceramicznej Smaragd. Nietypowy kształt rombu z zaokrąglonymi bokami i nietuzinkowy efekt pokrycia są rzadko widywane na dachach ze względu na ich ekskluzywną formę. Obok modnego antracytu, to właśnie kolor kasztanowy i tekowy w wykończeniu glazurą pozwalają na osiągnięcie efektu „wow”. To odpowiednik biżuterii dachowej - propozycja dla klientów wymagających nie tylko najwyższej jakości, ale także pragnących zachować indywidualny styl i nieprzemijającą elegancję.
Nowoczesny „look” tradycyjnego pokrycia
Dekarze zrzeszeni w programie branżowym SUPERDEKARZ potwierdzają, że ostatnie lata obfitują w budowy dachów w ciemnych kolorach, ale nadal największy wybór pod względem kształtu, odcieni i dostępnych technologii dają dachówki w tradycyjnych, ciepłych barwach.
- Być może pora odwrócić myślenie o kolorystyce dachowej. W czasach, gdy antracyty, czernie i szarości stają się normą, głębokie odcienie czerwieni, miedzi i brązu, które nazywamy potocznie kolorami jesieni, stają się wyborem szczególnym? – zastanawia się Certyfikowany Dekarz BMI Braas i uczestnik programu SUPERDEKARZ Tomasz Siepa, Mistrz Dekarstwa i Blacharstwa. – Z całą pewnością rynek oferuje bardzo ciekawe propozycje dachówek w tej gamie kolorystycznej, zarówno pod kątem kształtów, efektów na dachu, jak i rozbudowanej funkcjonalności, które zapewniają nowoczesne technologie i powłoki. Sugeruję, aby inwestor rozważający wybór pomiędzy dachówkami ceramicznymi lub betonowymi w naturalnych kolorach jesieni zasięgnął opinii doświadczonego dekarza co do jakości i dodatkowych korzyści z wyboru takich, a nie innych modeli. Na pewno weźmie pod uwagę ich dopasowanie do warunków usytuowania przyszłego domu, jak i wytycznych z planów zagospodarowaniem przestrzennym w okolicy –dodaje Superdekarz, który prowadzi swoją firmę DACHY SIEPA w Czapurach, k. Poznania.
Dobrą praktyką jest konsultacja wybranego modelu dachówki z architektem, który doradzi kolory elewacji i elementów wykończenia, a także okien i drzwi, a nawet stylu ogrodzenia. Takie kompleksowe spojrzenie profesjonalisty pomoże wymagającym klientom wybudować piękny dom pasujący do charakteru jego mieszkańców oraz otoczenia.
Złodzieje nie mają Świąt
Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Polacy coraz hojniejsi wobec swoich pupili
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.