Mieszkańcy 115 krajów wysyłają wiadomości do uchodźców dzięki Preply
-
Preply - globalna platforma do nauki języków - stworzyła specjalną aplikację, umożliwiającą przesyłanie uchodźcom z Ukrainy pełnych ciepła, nadziei i wsparcia wiadomości.
-
Ponad 5000 wiadomości ze 115 krajów napisanych w 84 językach zostanie przetłumaczonych na język ukraiński i wyświetlonych na budynku Warsaw Spire oraz ekranach na Dworcu Centralnym i Hotelu Marriott już w nadchodzący weekend 26-27 marca!
-
Wiadomości przesyłane przez mieszkańców z całego świata są wizualizowane na specjalnej interaktywnej mapie w aplikacji Preply
Już w najbliższy weekend 26-27 marca w ramach inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” ponad 5000 wiadomości pochodzących od mieszkańców ze 115 krajów, napisanych w 84 językach zostanie przetłumaczonych na język ukraiński i wyświetlonych na Warsaw Spire oraz ekranach Hotelu Marriott i Dworca Centralnego w Warszawie. Każdy, kto posiada aplikację Preply może dołączyć do akcji i przekazać uchodźcom ciepłe słowo i wsparcie na znak solidarności. Organizatorem akcji jest Preply - międzynarodowa platforma do nauki języków obcych, opracowana przez Kirilla Bigaia, Serge'a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Preply łączy ponad 140 000 korepetytorów i metodyków językowych z dziesiątkami tysięcy uczniów z całego świata, oferując najdogodniejsze metody nauki języków obcych.
Wiadomości przesyłane przez mieszkańców z całego świata są wizualizowane na specjalnej interaktywnej mapie w aplikacji Preply, która przekłada każdą z nich na język ukraiński. Celem inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” jest dotarcie do społeczności ukraińskiej z wiadomościami pełnymi wsparcia i nadziei od mieszkańców z całego świata.
Jak wysłać wiadomość?
Każdy, kto chciałby podzielić się ciepłym słowem z ukraińskimi uchodźcami przebywającymi w Polsce może to zrobić za pomocą aplikacji: Wiadomości na Ukrainę (preply.com)
Wiadomości przetłumaczone na język ukraiński będą wyświetlone w 3 lokalizacjach na terenie Warszawy od soboty 26 marca do poniedziałku 28 marca:
-
Warsaw Spire, 26 marca (sobota) oraz 28 marca (poniedziałek)
-
Warszawa Centralna, ekrany dworca: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
-
Warsaw Marriott Hotel, ekrany: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
Kirill Bigai, dyrektor generalny Preply i Ukrainiec z pochodzenia, mówi: “Byłem świadkiem dwóch ukraińskich rewolucji w moim życiu, w których walczono o wolność. Dzisiaj ponownie Ukraińcy bronią swojej wolności i niepodległości narodowej. Zwracam się do wszystkich o to, by wsparli ukraiński naród w tej walce. Niezależnie od tego, czy będzie to pomoc w formie wsparcia dla ukraińskiego kolegi, czy zaprzestanie działalności biznesowej na terenie Rosji, czy przez przekazanie darowizny na rzecz organizacji charytatywnej czy organizacji pozarządowej. Dziś każdy Ukrainiec broni wolności – dla siebie i świata. Dołączcie do nas, wesprzyjcie nas w naszej walce.”
O Preply:
Preply to aplikacja stworzona w 2013 roku przez Kirilla Bigaia, Serge'a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Jej misją jest kształtowanie przyszłości efektywnego uczenia się języków obcych i nabywania nowych umiejętności. Preply buduje spersonalizowaną przestrzeń do nauki, łącząc 140 000 korepetytorów i metodyków z dziesiątkami tysięcy uczniów z całego świata. Firma zatrudnia 250 pracowników 36 różnych narodowości w biurach zlokalizowanych w Kijowie i Barcelonie.
Złodzieje nie mają Świąt
Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Polacy coraz hojniejsi wobec swoich pupili
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.