Mieszkańcy 115 krajów wysyłają wiadomości do uchodźców dzięki Preply
-
Preply - globalna platforma do nauki języków - stworzyła specjalną aplikację, umożliwiającą przesyłanie uchodźcom z Ukrainy pełnych ciepła, nadziei i wsparcia wiadomości.
-
Ponad 5000 wiadomości ze 115 krajów napisanych w 84 językach zostanie przetłumaczonych na język ukraiński i wyświetlonych na budynku Warsaw Spire oraz ekranach na Dworcu Centralnym i Hotelu Marriott już w nadchodzący weekend 26-27 marca!
-
Wiadomości przesyłane przez mieszkańców z całego świata są wizualizowane na specjalnej interaktywnej mapie w aplikacji Preply
Już w najbliższy weekend 26-27 marca w ramach inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” ponad 5000 wiadomości pochodzących od mieszkańców ze 115 krajów, napisanych w 84 językach zostanie przetłumaczonych na język ukraiński i wyświetlonych na Warsaw Spire oraz ekranach Hotelu Marriott i Dworca Centralnego w Warszawie. Każdy, kto posiada aplikację Preply może dołączyć do akcji i przekazać uchodźcom ciepłe słowo i wsparcie na znak solidarności. Organizatorem akcji jest Preply - międzynarodowa platforma do nauki języków obcych, opracowana przez Kirilla Bigaia, Serge'a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Preply łączy ponad 140 000 korepetytorów i metodyków językowych z dziesiątkami tysięcy uczniów z całego świata, oferując najdogodniejsze metody nauki języków obcych.
Wiadomości przesyłane przez mieszkańców z całego świata są wizualizowane na specjalnej interaktywnej mapie w aplikacji Preply, która przekłada każdą z nich na język ukraiński. Celem inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” jest dotarcie do społeczności ukraińskiej z wiadomościami pełnymi wsparcia i nadziei od mieszkańców z całego świata.
Jak wysłać wiadomość?
Każdy, kto chciałby podzielić się ciepłym słowem z ukraińskimi uchodźcami przebywającymi w Polsce może to zrobić za pomocą aplikacji: Wiadomości na Ukrainę (preply.com)
Wiadomości przetłumaczone na język ukraiński będą wyświetlone w 3 lokalizacjach na terenie Warszawy od soboty 26 marca do poniedziałku 28 marca:
-
Warsaw Spire, 26 marca (sobota) oraz 28 marca (poniedziałek)
-
Warszawa Centralna, ekrany dworca: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
-
Warsaw Marriott Hotel, ekrany: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
Kirill Bigai, dyrektor generalny Preply i Ukrainiec z pochodzenia, mówi: “Byłem świadkiem dwóch ukraińskich rewolucji w moim życiu, w których walczono o wolność. Dzisiaj ponownie Ukraińcy bronią swojej wolności i niepodległości narodowej. Zwracam się do wszystkich o to, by wsparli ukraiński naród w tej walce. Niezależnie od tego, czy będzie to pomoc w formie wsparcia dla ukraińskiego kolegi, czy zaprzestanie działalności biznesowej na terenie Rosji, czy przez przekazanie darowizny na rzecz organizacji charytatywnej czy organizacji pozarządowej. Dziś każdy Ukrainiec broni wolności – dla siebie i świata. Dołączcie do nas, wesprzyjcie nas w naszej walce.”
O Preply:
Preply to aplikacja stworzona w 2013 roku przez Kirilla Bigaia, Serge'a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Jej misją jest kształtowanie przyszłości efektywnego uczenia się języków obcych i nabywania nowych umiejętności. Preply buduje spersonalizowaną przestrzeń do nauki, łącząc 140 000 korepetytorów i metodyków z dziesiątkami tysięcy uczniów z całego świata. Firma zatrudnia 250 pracowników 36 różnych narodowości w biurach zlokalizowanych w Kijowie i Barcelonie.
Gdy to nastąpi, co drugi z nas zaciśnie pasa
Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!
Świąteczne zakupy Polaków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.