Pralko – suszarka. Moda czy faktyczna pomoc?
Pranie jako obowiązek domowy wymieniane jest w czołówce, jeśli chodzi o najmniej lubiane czynności. Statystycznie Polacy wstawiają pranie 1-2 razy w tygodniu. Rodzice małych dzieci nawet częściej, bo „góra prania” rośnie u nich bardzo szybko. I chociaż to pralka wykonuje za nas tę najcięższą pracę, to nam przypada w udziale rozwieszenie upranych, wilgotnych ubrań. Wyręczyć nas w tym może pralko-suszarka.
Suszenie prania to czasem nie lada wyzwanie
Kiedy pralka skończy swoją pracę, my zaczynamy naszą, bo przecież pranie trzeba rozwiesić. W małym mieszkaniu lub przy braku balkonu ciężko czasem znaleźć dodatkową przestrzeń na rozkładaną suszarkę. Jesień i zima to czas kiedy wysuszenie prania wymaga od nas nie lada pomysłowości. Sezon grzewczy wbrew pozorom wcale nie ułatwia sprawy, albowiem ciepło z kaloryferów w połączeniu z wilgocią oddawaną przez suszące się ubrania stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni czy roztoczy. Dlatego rozkładanie mokrego prania na grzejnikach czy nawet w ich pobliżu nie przysłuży się naszemu zdrowiu. I choć nasze babcie bardzo chwaliły sobie suszenie na mrozie, który skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju bakterie, to jednak smog i dodatkowa praca w postaci wyprasowania zamrożonych części garderoby generuje nam dodatkowe zadania.
Gdzie i jak zatem suszyć?
W łazience. Nie na suszarce, ale w suszarce, a jeszcze lepiej w pralko-suszarce. To dwie korzyści w jednym, bo pralka wypierze nasze ubrania, a suszarka wysuszy i dodatkowo je odświeży. Nowoczesne pralko-suszarki są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również praktyczne. Jak te z linii Life Simplified marki Gorenje. Wyposażone w funkcję generowania pary AllergySteam nie tylko odświeżają ubrania, ale i redukują zagniecenia, a przy tym bardzo skutecznie usuwają alergeny, takie jak roztocza czy sierść zwierząt domowych nie uszkadzając przy tym garderoby. Wygodny dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe dostosowanie programów prania i suszenia, a eleganckie podwójne szklane drzwi zapewniają większe bezpieczeństwo i mniejszy poziom hałasu. Specjalny program do czyszczenia bębna SterilTub daje gwarancję przyjemnie pachnącego prania za każdym razem.
Pralko-suszarki są nie tylko wygodniejszą, ale i zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego suszenia. Potrafią szybko i efektywnie wyprać i wysuszyć do 6 kg prania, które zaraz po wyjęciu jest gotowe do założenia. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdzie często ubrania potrzebne są „na już”. Docenią je również ci, których ogranicza metraż lokalu, bowiem rozmiary urządzenia pozwalają na jego aranżację nawet w bardzo małej łazience.
Przekonaj się jak wygodnie zrobić pranie z:
Pralko-suszarką Gorenje WD9514S/PL
Złodzieje nie mają Świąt
Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Polacy coraz hojniejsi wobec swoich pupili
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.