Pralko – suszarka. Moda czy faktyczna pomoc?
Pranie jako obowiązek domowy wymieniane jest w czołówce, jeśli chodzi o najmniej lubiane czynności. Statystycznie Polacy wstawiają pranie 1-2 razy w tygodniu. Rodzice małych dzieci nawet częściej, bo „góra prania” rośnie u nich bardzo szybko. I chociaż to pralka wykonuje za nas tę najcięższą pracę, to nam przypada w udziale rozwieszenie upranych, wilgotnych ubrań. Wyręczyć nas w tym może pralko-suszarka.
Suszenie prania to czasem nie lada wyzwanie
Kiedy pralka skończy swoją pracę, my zaczynamy naszą, bo przecież pranie trzeba rozwiesić. W małym mieszkaniu lub przy braku balkonu ciężko czasem znaleźć dodatkową przestrzeń na rozkładaną suszarkę. Jesień i zima to czas kiedy wysuszenie prania wymaga od nas nie lada pomysłowości. Sezon grzewczy wbrew pozorom wcale nie ułatwia sprawy, albowiem ciepło z kaloryferów w połączeniu z wilgocią oddawaną przez suszące się ubrania stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni czy roztoczy. Dlatego rozkładanie mokrego prania na grzejnikach czy nawet w ich pobliżu nie przysłuży się naszemu zdrowiu. I choć nasze babcie bardzo chwaliły sobie suszenie na mrozie, który skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju bakterie, to jednak smog i dodatkowa praca w postaci wyprasowania zamrożonych części garderoby generuje nam dodatkowe zadania.
Gdzie i jak zatem suszyć?
W łazience. Nie na suszarce, ale w suszarce, a jeszcze lepiej w pralko-suszarce. To dwie korzyści w jednym, bo pralka wypierze nasze ubrania, a suszarka wysuszy i dodatkowo je odświeży. Nowoczesne pralko-suszarki są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również praktyczne. Jak te z linii Life Simplified marki Gorenje. Wyposażone w funkcję generowania pary AllergySteam nie tylko odświeżają ubrania, ale i redukują zagniecenia, a przy tym bardzo skutecznie usuwają alergeny, takie jak roztocza czy sierść zwierząt domowych nie uszkadzając przy tym garderoby. Wygodny dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe dostosowanie programów prania i suszenia, a eleganckie podwójne szklane drzwi zapewniają większe bezpieczeństwo i mniejszy poziom hałasu. Specjalny program do czyszczenia bębna SterilTub daje gwarancję przyjemnie pachnącego prania za każdym razem.
Pralko-suszarki są nie tylko wygodniejszą, ale i zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego suszenia. Potrafią szybko i efektywnie wyprać i wysuszyć do 6 kg prania, które zaraz po wyjęciu jest gotowe do założenia. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdzie często ubrania potrzebne są „na już”. Docenią je również ci, których ogranicza metraż lokalu, bowiem rozmiary urządzenia pozwalają na jego aranżację nawet w bardzo małej łazience.
Przekonaj się jak wygodnie zrobić pranie z:
Pralko-suszarką Gorenje WD9514S/PL
Gdy to nastąpi, co drugi z nas zaciśnie pasa
Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!
Świąteczne zakupy Polaków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.