Komunikaty PR

Trwają zapisy na wyjątkowy 34. Bieg Niepodległości

2024-10-09  |  10:00

Poniedziałek 11 listopada będzie prawdziwym świętem biegaczy, którzy wypełnią ulice w sercu Warszawy narodowymi barwami. Oprawa biegu będzie równie wyjątkowa jak obchodzone święto – zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą na starcie wielką biało-czerwoną flagę i wystartują punktualnie o godzinie 11:11, honorując w ten szczególny sposób wydarzenia sprzed 106 lat. Zapisy na bieg ruszyły na dobre, a zainteresowanie jest bardzo duże - pierwsze tysiąc miejsc zostało wyprzedane w niecałą godzinę.

 

Jedyny taki bieg w sezonie

Bieg Niepodległości jest dla wielu miłośników sportu punktem obowiązkowym w kalendarzu. Zapisy na wydarzenie ruszyły z wysokiego „c” - na bieg bowiem obecnie zarejestrowanych jest już ponad 5 tysięcy biegaczy, a ta liczba wciąż rośnie. Limit miejsc wynosi 19 tysięcy uczestników w biegu głównym, warto się zatem pospieszyć z zarezerwowaniem własnego numeru startowego!

Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych, na dystansie 10 kilometrów, kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat na dystansie 1918 metrów. W wielkim biegowym święcie uczestniczyć będzie można również w Tandemie oraz za sprawą biegu wirtualnego.

Organizatorzy już teraz przypominają o patriotycznej tradycji biegu 11 listopada - fladze utworzonej na starcie z uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki. Zachęcamy wszystkich biegaczy do założenia właśnie takich barw, dzięki czemu gdy ustawią się na trasie w dwóch kolumnach, uformują spektakularną flagę Polski. Całość w akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.

– Bieganiem pasjonuje się coraz więcej warszawianek i warszawiaków, jednak wiem, że wielu z nich czeka właśnie na ten wyjątkowy bieg – Bieg Niepodległości 11 listopada. Muszę przyznać, że widok biało-czerwonej flagi na starcie jest poruszający i bardzo się cieszę, że tysiące mieszkańców naszej stolicy właśnie w ten sposób manifestuje swój patriotyzm, na sportowo. Za wszystkich startujących trzymam kciuki, a niezdecydowanych gorąco zachęcam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

 

Wspólne świętowanie 11 listopada

W zeszłym roku 14 tysięcy biegaczy, ramię w ramię, uczciło odzyskanie niepodległości przez Polskę, dając wyraz swojemu zaangażowaniu i patriotyzmowi. Tradycyjnie już na uczestników czekać będą pamiątkowe medale na mecie. Premiera projektów koszulki oraz medalu już niebawem.

- 11 listopada jest dla nas bardzo ważny, to zamknięcie wyjątkowej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Jesteśmy dumni, że jak co roku możemy wspólnie, łącząc sport i pielęgnując postawę patriotyzmu spotkać się w Warszawie i świętować dzień niepodległości. Ta doniosły data jest zawsze godnie obchodzona przez biegaczy – biało-czerwone stroje, start biegu o 11:11, utworzenie flagi Polski, odśpiewania hymnu - to piękne symbole podkreślające wyjątkowość tego biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości - W zeszłym roku udało nam się zgromadzić na trasie aż 14 tysięcy uczestników. Patrząc na imponujące frekwencje tegorocznych biegów możliwe jest poprawienie tego wyniku; moda na bieganie wróciła na dobre – dodaje.

 

Dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, do kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono także zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.

- To wyjątkowe święto będzie można uczcić w odpowiednim dla siebie momencie i miejscu. Zachęcamy wszystkich do biegu 11 listopada o godzinie 11:11, to będzie bardzo symboliczny moment – mówi Magda Skrocka.

 

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Biegaj z ASICS po królewsku Biuro prasowe
2024-10-17 | 10:00

Biegaj z ASICS po królewsku

Już 20 października 2024 roku odbędzie się jeden z największych półmaratonów w Polsce – 10. Cracovia Półmaraton Królewski. Jubileuszowa edycja,
Sport Ponad 800 tysięcy złotych na cele charytatywne! Podsumowanie akcji #BiegamDobrze
2024-10-16 | 10:00

Ponad 800 tysięcy złotych na cele charytatywne! Podsumowanie akcji #BiegamDobrze

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i towarzysząca mu Nice To Fit You Warszawska Dycha były nie tylko wymagającymi wyzwaniami sportowymi, ale także wyjątkową okazją do zrobienia
Sport Igrzyska w Paryżu. Co dalej z polskim sportem?
2024-10-15 | 15:00

Igrzyska w Paryżu. Co dalej z polskim sportem?

Po niepowodzeniach polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Paryżu temat kondycji polskiego sportu zyskał na znaczeniu, a słabe wyniki biało-czerwonych skłoniły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Wiele wyzwań polskiej prezydencji w UE. Jednym z kluczowym będą prace nad nowym budżetem

Prezydencja Polski w Radzie UE przypadnie na pierwsze półrocze 2025 roku. Wśród jej głównych wyzwań i priorytetów wymienia się m.in. bezpieczeństwo i obronność, planowane rozszerzenie UE o Ukrainę i Mołdawię, dalszy kształt transatlantyckiej współpracy po wyborach w USA, a także dyskutowane zmiany traktatowe w UE, problemy związane z implementacją Zielonego Ładu i pakiet migracyjny. Jednak – jak podkreśla europoseł Janusz Lewandowski – zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem będą prace nad nowym budżetem UE na lata 2028–2034. Poprowadzi je Piotr Serafin, polski kandydat na unijnego komisarza ds. budżetu.

Transport

Mała liczba punktów ładowania spowalnia rozwój elektromobilności. Powodem długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe

Tempo rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce wciąż jest zbyt wolne i pozostaje jedną z największych barier w rozwoju rynku samochodów elektrycznych – wskazują eksperci. Chętnych na budowę takich instalacji nie brakuje, ale problemem jest długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe. Proces uruchamiania nowych punktów ładowania przeciąga się nawet do dwóch–trzech lat, a można by go skrócić co najmniej o połowę.

DlaWas.info

Problemy społeczne

Polskie miasta szybko się starzeją. Demografia wpływa na wiele ich działań

W latach 2021–2023  mediana wieku wzrosła w 58 miastach, a spadła tylko w siedmiu. W 2023 roku najstarsi byli mieszkańcy Sopotu, a najmłodsi w tych miastach, które przyciągają nowych mieszkańców – m.in. Rzeszowa, Wrocławia, Krakowa czy Warszawy – wynika z Indeksu Zdrowych Miast. Sytuacja demograficzna wpływa na funkcjonowanie miasta i oferowane mieszkańcom usługi, również w obszarze zdrowia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.