Komunikaty PR

Korzyści z systemów zarządzania flotą od B do X

2021-05-28  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
Get More Services

ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl

Coraz częściej duże firmy decydują się na outsourcing obsługi floty transportu wewnętrznego. Co można zyskać dzięki długoterminowemu wynajmowi z obsługą full service i zastosowaniu cyfrowych narzędzi zarządzania flotą? Sprawdziliśmy na 4 przykładach wdrożeń.

Wciąż istnieją przedsiębiorstwa, w których nie do pomyślenia jest, że można nie być posiadaczem użytkowanych wózków widłowych. Z drugiej strony na popularności zyskują leasing i wynajem długoterminowy. Ich dopełnieniem mogą być (i często są): autoryzowana obsługa prowadzona przez serwis dostawcy, cyfrowe pakiety zarządzania flotą i doradztwo, w ramach którego na podstawie gromadzonych danych eksperci pomagają klientowi lepiej dobierać wózki, osprzęt i infrastrukturę. Jak funkcjonują takie relacje biznesowe i co mogą zyskać na nich użytkownicy urządzeń transportu wewnętrznego? Przeanalizowaliśmy pod tym kątem wdrożenia tego rodzaju rozwiązań w firmach Belron®, Denso, K-flex oraz XPS Flow.

Belron® - system zarządzania flotą dla zwiększenia przepustowości i zmniejszenia liczby wózków

Belron® jest producentem szyb zamiennych do samochodów. Podczas rozbudowy i modernizacji centrum dystrybucyjnego w brytyjskim Bardon firma zoptymalizowała we współpracy z dostawcą wózków widłowych skład parku maszynowego, wykorzystując dane z systemu zarządzania flotą. Udało się w efekcie zwiększyć zdolności przeładunkowe zakładu przy zmniejszeniu liczby wykorzystywanych maszyn. Dzięki zastosowaniu wózków podnośnikowych ze składaną platformą, z 8 do 4 zredukowano liczbę pojazdów przeznaczonych do sztaplowania i załadunku. Wózki z przeciwwagą STILL RX 20 i RX 70 pozwoliły natomiast znacząco usprawnić realizację zadań związanych z recyklingiem szkła. Dzięki uchwytom, w które je wyposażono, umożliwiły obrót szyb w zaledwie 18 sekund – o połowę krócej niż w przypadku maszyn, których używano dotychczas. Ze względu na pozytywne doświadczenia z wykorzystania systemu zarządzania flotą całość nowego, liczącego 50 wózków intralogistycznego parku maszynowego zintegrowano z aplikacją STILL FleetManager. – Oprogramowanie pozwala wprowadzić ograniczenie prędkości wybranych maszyn, prowadzi złożone raporty z pracy wózków, gwarantuje pełną transparentność i umożliwia analizę kompetencji operatorów – mówi Justin Gibbons, Technical Training Manager Belron® UK Ltd.

Poprawa bezpieczeństwa w Denso Manufacturing Italia SpA dzięki systemowi klasy FleetManager

Zakład spółki Denso Manufacturing Italia SpA w San Salvo zajmuje się produkcją komponentów elektrycznych, rozruszników, silniczków wycieraczek, dmuchaw i wiatraków dla branży automotive. Ze względu na zwiększenie wolumenu produkcji firma rozbudowała i zmodernizowała flotę oraz wprowadziła system zarządzania pojazdami. – Bezpieczeństwo to nasz kluczowy priorytet – mówi Ivan Rosati, starszy menadżer zakładu Denso. – W naszych dążeniach do osiągnięcia maksymalnej wydajności modernizacja floty okazała się cenną okazją do integracji procesów intralogistycznych z działaniami dla bezpieczeństwa pracy – relacjonuje. Rotacja eksploatowanych pojazdów dzięki systemowi zarządzania flotą wyklucza nadmierne użytkowanie poszczególnych wózków. Z kolei jednoznaczne przypisanie do konkretnego operatora korzystania z pojazdu w danym momencie zwiększa poczucie odpowiedzialności za poprawną eksploatację. – Dzięki programowi STILL FleetManager możemy w sposób ciągły monitorować wydajność każdego z wózków i efektywność całej floty. Systemy ograniczające ryzyko kolizji pozwoliły nam natomiast zintegrować nowoczesne rozwiązania z istniejącą infrastrukturą. Indywidualne przypisanie wózka do operatora w istotny sposób przyczynia się do codziennego praktykowania skoncentrowanej na bezpieczeństwie kultury organizacyjnej – podsumowuje Rosati.

Brak przestojów w K-Flex Polska dzięki umowie full service i zastosowaniu baterii Li-Ion

K-Flex Polska to krajowy oddział działającego globalnie producenta elementów izolacji termicznej i akustycznej z kauczuku syntetycznego. By zapewnić zachowanie płynności procesów po rozbudowie swojego zakładu w woj. łódzkim, firma zdecydowała się na rozwój floty transportu wewnętrznego, włącznie z przejściem na baterie litowo-jonowe, wdrożeniem systemu zarządzania flotą i podpisaniem z dostawcą umowy full service. Pakiet produktów i usług zaproponowanych firmie K-Flex obmyślono tak, żeby zapewnić optymalną eksploatację floty i gwarantować płynność pracy. Dzięki szybkiemu ładowaniu częściowemu baterie litowo-jonowe pozwalają wózkom funkcjonować w trybie wielozmianowym z krótkimi tylko przerwami, często idącymi w parze z odpoczynkiem operatora w ciągu dnia roboczego. System zarządzania flotą, kompleksowa obsługa serwisowa i bieżący monitoring stanu technicznego umożliwiają działanie proaktywnie, niemal całkowicie eliminując w połączeniu z technologią Li-Ion jakiekolwiek przestoje. – Chcąc zapewniać ciągłość procesów produkcyjnych i magazynowych w trybie wielozmianowym, polegamy na sprawdzonych markach, których produkty są niezawodne i wydajne. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z nowej generacji wózków, które mamy od ubiegłego roku. Zrobiły na nas pozytywne wrażenie swoimi możliwościami i jakością wykonania – relacjonuje Kamil Maszczyk, project manager K-Flex. – Wiąże się to również ze sprawnym serwisem, dlatego wszystkie nasze wózki obsługiwane są przez STILL w ramach umowy Full Service. Daje nam to pewność, że sprzęt będzie zawsze gotowy do pracy, a my możemy skupić się na tym, co robimy najlepiej – podsumowuje.

Zmniejszenie liczby wózków i poprawa bezpieczeństwa w XPS Flow

Gościem organizowanego przez STILL Polska webinaru na temat systemów zarządzania flotą był p. Dariusz Młodzikowski z firmy SPX Flow zajmującej się projektowaniem i wykonawstwem linii produkcyjnych. Relacjonował, że dzięki gromadzonym w oprogramowaniu STILL Fleet Manager danym optymalizacyjnym w ciągu 3 lat od wdrożenia aplikacji udało się o 8 zredukować liczbę wózków potrzebnych do wykonywania zadań transportu wewnętrznego. Wspomniał także o poprawie bezpieczeństwa dzięki automatycznemu zapisowi informacji o tym, który operator steruje wózkiem. Jako ciekawostkę wskazał fakt, że uruchomienie aplikacji wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami zajęło zaledwie 1 dzień.

W jakich firmach warto wdrożyć systemy zarządzania flotą i umowę full service?

Jak wynika z wyżej opisanych wdrożeń, we flotach intralogistycznych liczących kilkadziesiąt pojazdów cyfrowe systemy zarządzania flotą pozwalają zidentyfikować przejawy marnotrawstwa i uniknąć nadmiernej eksploatacji poszczególnych egzemplarzy wózków widłowych. W efekcie umożliwiają optymalny dobór parku maszynowego i ograniczenie liczby wózków potrzebnych do realizacji zadań. W zakładach, w których problemem są potencjalnie niebezpieczne zachowania operatorów i kolizje, cyfrowe narzędzia monitoringu przyczyniają się do zmniejszenia liczby niepożądanych zdarzeń. Elastyczne formy finansowania wózków w pakiecie z pełną obsługą serwisową sprawdzają się natomiast tam, gdzie przestoje są szczególnie kosztowne. Niezależnie od specyfiki zakładu narzędzia tego rodzaju zmniejszają obłożenie menadżerów zadaniami związanymi z administracją i zbieraniem dokumentacji, zwiększając ilość czasu, który można wykorzystać na doskonalenie kluczowych procesów przedsiębiorstwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Get More Services
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.