Krynica Forum 2022 już za tydzień!
Krynica Forum 2022 już za tydzień!
- „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa” już 19-21 października w Krynicy Zdroju. 6 scen, ponad 200 prelegentów i 120 formatów, 5 ścieżek tematycznych, 3 dni dyskusji, spotkań i merytorycznych sporów.
- Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
- Wśród już potwierdzonych gości KRYNICA FORUM między innymi: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Doradca Prezydenta RP Andrzej Zybertowicz, ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny PKN ORLEN Daniel Obajtek, Marszałkowie Województw Małopolskiego Witold Kozłowski, Podkarpackiego Władysław Ortyl, Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Patryk Jaki, założyciel think tanku Strategy&Future Jacek Bartosiak, prawnik, analityk, publicysta Krzysztof Wojczal, założycielka infuture.institute Natalia Hatalska, prezeska Fundacji Panoptykon Katarzyna Szymielewicz, dziennikarze i publicyści Michał Karnowski i Rafał Ziemkiewicz, autor fantastyki Jacek Dukaj, profesor UJ Krzysztof Pyrć oraz Szef Państwowej Agencji Kosmicznej Ukrainy Volodymyr Taftay.
- Podczas uroczystej gali wydarzenia wręczenie Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego.
- Organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki, Wyłącznym Partnerem Programowym Nowa Konfederacja, a Partnerem Tytularnym – Województwo Małopolskie.
Agenda wydarzenia porusza tematy kluczowe dla rozwoju Polski i Europy, w szczególności transformacji na arenie międzynarodowej i nowych wyzwań związanych z trwającą krwawą wojną w Ukrainie, rewolucji, którą spowodowała pandemia COVID-19 czy widma zapaści gospodarczej w UE.
W czasach, kiedy widzimy agresję Rosji na niepodległą Ukrainę, obserwujemy współczesne zmagania Dawida z Goliatem chcemy, aby Krynica Forum stała się platformą wymiany myśli, miejscem debat i merytorycznych sporów, którego potrzebujemy dziś bardziej niż kiedykolwiek – mówił Jarosław Kożuch, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Krynica Forum podczas konferencji prasowej.
Dyskusje będą się odbywały w ramach 5 ścieżek tematycznych: Bezpieczeństwo i Geopolityka, Gospodarka Zmiany, Energia i Klimat, Społeczeństwo Przyszłości oraz Trendy Zdrowia. W ramach ścieżki Bezpieczeństwo i Geopolityka między innymi: panel Ambasadorów państw Europy Środkowo-Wschodniej, debata dr Jacka Bartosiaka i Krzysztofa Wojczala, perspektywa NATO i MON oraz szanse na powojenną odbudowę Ukrainy. Wśród tematów ścieżki Gospodarka Zmiany dyskusje o inwestycjach infrastrukturalnych, cyfryzacji sektora finansowego i bankowości przyszłości, szansach dynamicznego rozwoju ekonomicznego Polski, powojennych zmianach w globalnej ekonomii i odpowiedziach na światowy kryzys gospodarczy. Ścieżka Społeczeństwo Przyszłości to przekrój dyskusji na temat cyfrowego społeczeństwa, przyszłości demokracji w świetle nowych technologii, smart cities, przyszłości informacji w zalewie fake news oraz problemów rynku mieszkaniowego. Trendy zdrowia są z kolei próbą odpowiedzi na pytania o przyszłość polskiej i europejskiej ochrony zdrowia w świetle wyzwań - starzejącego się społeczeństwa, postępującego wypalenia zawodowego, globalnych pandemii oraz potrzeby reform systemowych, jak również możliwości, jakie daje wykorzystanie nowych technologii w medycynie.
Podczas uroczystej gali wręczona zostanie Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego – Partnera Tytularnego wydarzenia. Statuetką i tytułem laureata zostaną uhonorowani najlepsi przedsiębiorcy Małopolski, wyróżniający się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki.
Partnerami wydarzenia są: Orlen – Partner Strategiczny oraz PGNiG, Małopolski Fundusz Rozwoju, MARR i Krakowski Park Technologiczny.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji oraz akredytacji na Krynica Forum! LINK

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.