Krzysztof Ingarden opowie o miejskich utopiach w webinarze 2031 NOW

Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: rewitalizacji miasta z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich niepowodzenia.
Wykład: Utopie miejskie. Czy możemy uniknąć ich błędów?
Studium przypadku, które omówi profesor Ingarden to praca studencka poświęcona rewitalizacji osiedla mieszkaniowego z lat 60-tych w Tokio. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei z Tokio. Na miejsce wybrano Nishiyamato Danchi w pobliżu Tokio, a zadaniem studentów z obu wydziałów było przygotowanie w ciągu jednego semestru projektu rewitalizacji i modernizacji miasta. Profesor Ingarden wybrał do prezentacji jeden z projektów, który został oceniony jako celujący, ponieważ wyraźnie pokazuje on konsekwentne metodologiczne podejście urbanistyczne.
Krzysztof Ingarden jest członkiem jury konkursu 2031 NOW. Jest architektem, profesorem i dziekanem Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończył Politechnikę Krakowską w 1982 roku. W latach 1983-1985 odbył staż doktorancki w School of Art & Design, University of Tsukuba w Japonii; w latach 1984-1985 pracował w Arata Isozaki & Assoc. w Tokio; a w 1987 w J.S. Polshek & Partners w Nowym Jorku. Aktualnie dyrektor Ingarden & Ewy; Generalny Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności. Kurator wystaw: Kengo Kuma, Eksperyment. Materiał. Architektura w Muzeum Manggha w Krakowie (2021); Arata Isozaki - Ostrawa, Praga, Brno (2019); Modernizm udomowiony. Współczesna chińska architektura, Muzeum Manggha w Krakowie (2017); Polska, Kongres UIA, Tokio (2011).
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w webinarium na Zoomie:
ID spotkania: 813 5151 7306
Hasło: 946584
Webinar odbywa się w ramach cyklu towarzyszącemu konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego organizatorem jest Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture. Więcej informacji na temat konkursu, terminów oraz kryteriów oceny jest dostępnych na stronie 2031now.com oraz w informacji prasowej. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: welcome@2031now.com.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.