Komunikaty PR

Biegaj i rozwijaj się z Fundacją Kobieta Niezależna

2023-08-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Coraz bliżej dzień 27 sierpnia 2023 roku, kiedy to Łazienki Królewskie w Warszawie staną się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego i społecznego, czyli V Biegu Po Niezależność! To niezwykła okazja, by wziąć udział w biegu, który nie tylko stawia sportowe wyzwanie, ale także promuje wartości, takie jak wzajemne wsparcie, współpraca i determinacja w realizacji celów osobistych i zawodowych.

 

Choć zakończyły się już zapisy na bieg stacjonarny, ciągle jest możliwość udziału w biegu wirtualnym.


Bieg wirtualny

Podobnie jak w latach ubiegłych, także tym razem w Biegu Po Niezależność można wziąć udział stacjonarnie oraz wirtualnie. Ta druga opcja przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli stawić się na starcie w Warszawie lub też nie zdążyli zapisać się na bieg stacjonarny. Oznacza to, że pobiec mogą praktycznie na całym świecie.


Na czym polega bieg wirtualny? Po pierwsze, przy zapisywaniu się należy wybrać opcję „bieg wirtualny”, zarejestrować się i opłacić swój udział. Samodzielnie wyznaczasz trasę liczącą łącznie 5 km. Na jej pokonanie masz 60 min. Spokojnie, to sporo czasu, nie musisz biec, możesz ją przejść. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu na świecie. Na realizację zadania masz dwa dni, 26-27 sierpnia, do północy. Ważne, by posiadać aplikację w smartfonie lub smartwatchu, rejestrującą bieg. Plik z treningu, jako dowód, zamieszczasz w portalu, w którym rejestrowałaś swój udział w wydarzeniu. Po weryfikacji otrzymasz pamiątkowy medal, a te osoby, które opłaciły pakiet startowy do 30 czerwca, także koszulkę biegową z limitowanej edycji. Ważne: pakiet z medalem i koszulką przesyłany jest wyłącznie pod adres na terenie Polski.

Zasady wirtualnego biegu dostępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/100001412627645/videos/212074291303013/

Instrukcja, jak zapisać się na bieg wirtualny dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/1746253862/videos/984315439381595/

Zapisy dostępne są pod linkiem:

https://fundacjakobietaniezalezna.pl/5-bieg-po-niezaleznosc/

 

Kamila Rowińska pobiegnie w Warszawie

Biegu nie byłoby bez założycielki i Prezeski Fundacji Kobieta Niezależna, czyli Kamili Rowińskiej, trenerki biznesu i rozwoju osobistego, autorki książek twórczyni konceptu „Kobieta Niezależna”, mentorki dla tysięcy kobiet, dla których jest realnym wsparciem. Nie zabraknie jej także w Warszawie, ponieważ weźmie udział w biegu stacjonarnym. To z pewnością będzie dodatkową atrakcją.


Cele Biegu Po Niezależność:

W V Biegu Po Niezależność chodzi nie tylko o dobiegnięcie do mety i zdobycie medalu. To także okazja, by stać się częścią wyjątkowej społeczności. Często to właśnie wyzwania sportowe sprawiają, że odkrywamy w sobie nowe pokłady siły i determinacji. Przekraczając własne granice, uczymy się, że możemy więcej, niż sobie wyobrażaliśmy. V Bieg Po Niezależność to szansa na zdobycie nowych doświadczeń, na pokonanie barier i wyjście poza strefę komfortu. To doskonała droga do rozwoju osobistego i zawodowego, który jest także wpisany w misję Fundacji Kobieta Niezależna, organizującej to wydarzenie.

 

Dokładniej organizatorkami V Biegu Po Niezależność (jak i wszystkich poprzednich edycji) są wolontariuszki Fundacji Kobieta Niezależna – wyjątkowe, inspirujące kobiety z całej Polski, które oddają swój czas i energię, by przygotować to wspaniałe wydarzenie. Jednoczą swoje siły, dzielą się zadaniami, wspierają i mobilizują do wspólnego działania na rzecz innych. Ich zaangażowanie jest przykładem na to, że każdy może wnieść swój wkład w pozytywną zmianę w społeczeństwie.

 

Piękny pamiątkowy medal oraz wyjątkowa koszulka zostały zaprojektowane właśnie przez wolontariuszki Magdalenę Cebulską i Dorotę Drożdż. Należy też pamiętać o całym zespole wolontariuszek, odpowiedzialnych mi.n. za wyznaczenie trasy, zabezpieczenie medyczne, oprawę techniczną, pozyskanie partnerów i sponsorów oraz wiele innych niezbędnych czynności.

 

Bieg organizowany jest w ramach wolontariatu ale z zachowaniem wszelkich zasad i zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom.

 

Misja FKN

Bieg Po Niezależność to nie tylko wydarzenie sportowe dla miłośników biegów i promowanie aktywnego stylu życia. To przede wszystkim część misji Fundacji Kobieta Niezależna, polegającej na wsparciu kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Wśród kluczowych celów, jakie stawia sobie Fundacja, są aktywizacja i rozwijanie talentów kobiet, budowanie społeczności i grup wsparcia oraz zachęcanie kobiet do nieustającego doskonalenia swoich kompetencji.


Bieg Po Niezależność i Fundacja Kobieta Niezależna wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju, które obejmują propagowanie równości płci, przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym oraz wsparcie w osiąganiu lepszego życia poprzez rozwój zawodowy i osobisty. Promuje równość szans i możliwości dla kobiet poprzez m.in. edukację finansową, w zakresie prawa (pracy, rodzinnego itp.) czy zdrowego stylu życia. Buduje społeczności i grupy wsparcia, które przyczyniają się do włączenia społecznego i zwiększenia szans na sukces.


Fundacja pomaga w budowaniu pewności siebie, realizacji swoich celów i marzeń. Poprzez mentoring i inspirowanie, motywuje do podejmowania aktywnych działań, które prowadzą do pozytywnej transformacji życia. Daje kobietom narzędzia do samorealizacji i osiągnięcia pełni potencjału.

Zdjęcie1: Archiwum FKN – tak było rok temu we Wrocławiu

Zdjęcie2: Medal V Biegu Po Niezależność, autorstwa Magdaleny Cebulskiej, wolontariuszki FKN.

 

* * *

Organizator: Fundacja Kobieta Niezależna

Kontakt do organizatora:

tel: 691064866

e-mail: biegponiezaleznosc@fundacjakobietaniezalezna.pl

Strona internetowa FKN www.fundacjakobietaniezalezna.pl/
Facebook FKN www.facebook.com/fundacjakobietaniezalezna/

Instagram FKN www.instagram.com/fundacjakobietaniezalezna/

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Dik (wolontariuszka FKN, zespół organizacyjny VBPN),

tel: 604 231 738, e-mail: aleksandradik@adventure.media.pl

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta Biuro prasowe
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania
Styl życia Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
2025-02-18 | 12:50

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów

Współczesne eventy to nie tylko okazja do spotkań, ale także istotny element strategii marketingowych i komunikacyjnych. Profesjonalna firma eventowa odgrywa kluczową rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Ochrona środowiska

Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.

Przemysł

Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.