Empik Foto organizuje konkurs na najlepsze fotografie
Trwa 11. edycja Konkursu Fotograficznego, do którego może zgłosić się każdy, kto ma dobre oko i pomysł na zdjęcie. Kolejna odsłona to szansa dla osób, które zarówno stawiają pierwsze kroki w fotografii, jak i dla tych, którzy mają w swoim amatorskim dorobku bogate portfolio. Zgłoszenia można wysyłać do 16 października.
Czy będzie kolejny rekord?
Konkurs organizowany przez Empik Foto od lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Poprzednia, 10. edycja zgromadziła imponującą liczbę zgłoszeń. Niemal 24 tysiące fotografii, przedstawiających unikatowe obrazy, walczyło o nagrody główne. Jako źródło tego sukcesu można uznać fakt, że do konkursu może zgłosić się każdy, kto kocha fotografię.
– Do konkursu przyjmujemy zarówno fotografie tworzone lustrzanką, jak i starym rodzinnym aparatem czy smartfonem. Od sprzętu znacznie bardziej ważna jest dla nas historia, która kryje się za daną fotografią. Jeżeli jesteś amatorem – pasjonatem zdjęć – zgłoś się do nas. Wydarzenie, które organizujemy pomogło wielu młodym twórcom przełamać bariery i zaprezentować światu swoje dzieła – mówi Martyna Hoppe z Empik Foto, organizatorka konkursu.
Pokaż, co Ci w duszy gra
Malownicze krajobrazy, środowisko naturalne, piękno twarzy czy reporterskie obserwacje. Tematyka nadsyłanych zdjęć może być bardzo różna. Organizatorzy przygotowali aż cztery kategorie - portret, natura, podróże oraz fotografia mobilna. Prace, które będą walczyły o nagrodę w tej nowej w konkursie kategorii mogą zostać wykonane aparatem komórkowym w każdej chwili i w każdym miejscu.
– Wiele osób w tym roku nie mogło odbyć podróży czy uczestniczyć w inspirujących wydarzeniach. W związku z tym chcielibyśmy także zobaczyć prace, które zostały wykonane telefonem w dowolnym momencie. Mamy także świadomość, że smartfony towarzyszą nam teraz niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę i to właśnie nimi możemy sfotografować najpiękniejsze momenty – mówi Małgorzata Leszczyńska, menadżer zespołu marketingu Empik Foto.
Praktycy z dużym doświadczeniem
W jury 11. edycji zasiadają Aleksander Małachowski (Hashtagalek) - fotograf architektury, Piotr Małecki - fotograf i reżyser filmowy oraz Gosia Leszczyńska i Martyna Hoppe z zespołu Empik Foto. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć i to uczestnik decyduje, czy wykorzysta tę pulę na jedną kategorię, czy rozdzieli je na pozostałe.
Zdjęcia można zgłaszać do 16 października 2020 roku. Wystarczy wypełnić formularz na konkurs.empikfoto.pl/kfe. Główną nagrodą w kategorii natura, podróże i portert jest aparat marki Canon z obiektywem EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, natomiast w kategorii fotografia mobilna – to drukarka marki Canon oraz voucher o wartości 1000 zł (do wykorzystania na empik.com). Dodatkowo, dla każdej kategorii zostaną przyznane specjalne nagrody publiczności – internauci w głosowaniu online wybiorą swoje ulubione zdjęcia. Zwycięzcy tej kategorii otrzymają vouchery (do wykorzystania na empikfoto.pl).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.