Patrycja Markowska i Cleo odpowiedzą na pytania fanów podczas spotkań online
Już w przyszłym tygodniu w ręce słuchaczy trafią najnowsze albumy dwóch polskich wokalistek – Patrycji Markowskiej i Cleo. Artystki będą świętować wydanie płyt wraz z fanami podczas spotkań z cyklu Premiera online. W studiu Empiku zdradzą muzyczne inspiracje, które towarzyszyły im podczas nagrań oraz odpowiedzą na pytania internautów.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich video. Takie materiały należy przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.
Patrycja Markowska – poniedziałek, 16 maja, godz. 18:00
Po trzech latach przerwy Patrycja Markowska powraca z albumem „Wilczy pęd”. Z tej okazji, podczas spotkania w studiu Empiku wokalistka zdradzi kulisy nagrywania nowego materiału i odpowie na pytania fanów. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Album „Wilczy pęd” promuje singiel o tym samym tytule, wyrażający wolność, hart ducha oraz powrót do hipisowskich korzeni i autentycznego grania, pełnego pasji i dzikości. Utwór to próbka całej płyty. Na krążku usłyszymy muzykę akustyczną i nieskrępowaną, a jednocześnie eklektyczną, z elementami popu, nadającymi całości współczesny charakter.
Na płycie nie zabraknie gości. W duecie z Patrycją zaśpiewali: Dawid Karpiuk, Robert Gawliński, Grzegorz Markowski, L.U.C. i Bisz.
Na spotkanie z artystką zapraszają Empik wraz z Agora S.A. i Going.
Cleo – wtorek, 17 maja, godz. 18:00
Już 20 maja na półki sklepów i do serwisów streamingowych trafi najnowsza płyta Cleo „VinyLOVA”. Jeszcze przed premierą albumu słuchacze będą mieli szansę zadać artystce pytania podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z piosenkarką poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Poza takimi przebojami jak „Za krokiem krok”, „Kocham” czy „Bratnie dusze” w duecie z Dawidem Kwiatkowskim (w sumie ponad 120 milionów wyświetleń na YouTube) na albumie „VinyLOVA” znajdzie się wiele nowych propozycji – melodyjnych kompozycji i nowoczesnych brzmień. Płyta zawiera 12 piosenek w klimacie lat 40., 50., 60., 70. i 80. Spójna stylistyka wydawnictwa pozwala śmiało nazwać je concept albumem.
Na spotkanie z Cleo zapraszają Empik wraz z Musicom, e-Muzyka oraz Going.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.