Kyndryl i Microsoft ogłaszają inicjatywę dla klientów mainframe
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, zacieśnia współpracę z firmą Microsoft rozwijając technologię ułatwiającą przenoszenie cennych danych z komputerów typu mainframe do chmury. Pozwoli to firmom na pełniejsze korzystanie z gromadzonych danych, ich zaawansowaną analizę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także szybsze tworzenie aplikacji typu low-code/no-code za pośrednictwem Microsoft Power Platform.
Technologia, nad którą pracują eksperci Kyndryl i Microsoft, umożliwi bezpieczne przesyłanie danych krytycznych dla biznesu między komputerami mainframe a chmurą, a także zwiększy elastyczność i dostępność danych mainframe. Innowacyjne narzędzie będzie działać nie tylko w połączeniu ze środowiskiem chmurowym obu marek (odpowiednio zCloud i Azure Cloud), ale możliwa będzie również jego integracja z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi źródłami danych operującymi w chmurze.
Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu platformy Microsoft Power Platform, firmy przenoszące swoje krytyczne dane do chmury będą mogły także w szerszym wymiarze czerpać z korzyści, jakie daje automatyzacja czy szybkie tworzenie aplikacji biznesowych w metodyce low-code/no-code.
Pozwoli to naszym klientom uwolnić potencjał drzemiący w gromadzonych przez nich danych, tak by mogli nimi w sposób zwinny zarządzać i przetwarzać z wykorzystaniem zaawansowanych technik analityki i wizualizacji danych. To droga rozwoju dla nowoczesnych organizacji, które chcą skalować swój biznes podejmując świadome i perspektywiczne decyzje biznesowe w duchu data driven – przekonuje Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie.
Więcej informacji na temat wspólnych działań można przeczytać w poniższym komunikacie: https://www.kyndryl.com/us/en/about-us/alliances/microsoft.
Kyndryl Poland
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie dostawcą usług w zakresie infrastruktury IT, obsługującym tysiące klientów korporacyjnych w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne dla misji firmy systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.
Polski oddział marki Kyndryl jest częścią regionu Europy Środkowo Wschodniej i basenu Morza Śródziemnego, zatrudniającego ponad jedenaście tysięcy ekspertów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kyndryl.com.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.