Kyndryl świętuje dekadę programu wsparcia przyszłych profesjonalistów branży IT
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie dostawca usług dla infrastruktury IT, świętuje 10-lecie wsparcia programu Corporate Readiness Certificate (CRC) w Polsce. Inicjatywa ma na celu wyposażenie studentów w kompetencje i praktyczne zrozumienie umiejętności potrzebnych w branży IT po to, by pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Tylko w tegorocznej edycji zanotowano ponad 4500 zapisów ze 140 uczelni wyższych w całej Europie, co daje łącznie ponad 16700 rejestracji od początku trwania programu.
Inicjatywa CRC umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy od praktyków w biznesie poprzez udział w trzymiesięcznych, bezpłatnych kursach online z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach. W 2023 roku program CRC obejmował 37 różnych kursów związanych z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie projektami i ryzykiem, metodyka Design Thinking i co-kreacja, architektura Mainframe, sztuczna inteligencja oraz analityka danych. Każdy z kursów kończy się egzaminem końcowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający nowe umiejętności.
- Na przestrzeni dekady wolontariusze Kyndryl aktywnie zaangażowali się w organizację tej inicjatywy, a niektórzy z nich wcielili się w rolę wykładowców. Łącznie poświęcili na to ponad 1000 godzin – mówi Zbigniew Traczyk, Vice President, Kyndryl Delivery Leadership in Poland. Jesteśmy dumni z rosnącego z roku na rok zainteresowania udziałem w programie. Tegoroczna edycja ustanowiła nowy rekord ze znamienną liczbą zapisów i 30% wzrostem przyznanych certyfikatów w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje.
Obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia programu Corporate Readiness Certificate towarzyszyła debata edukacyjna z udziałem przedstawicieli firm organizujących program CRC, partnerów i studentów połączona z uroczystym sadzeniem roślin przed jednym z biurowców w Katowicach.
W programie CRC wziąć udział mogą studenci studiujący w formule dziennej lub zaocznej, a także absolwenci szkół wyższych, którzy zakończyli edukację nie więcej, niż dwa lata przed przystąpieniem do programu.
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.