Komunikaty PR

Lato wszędzie, lato na budowach

2020-08-31  |  07:00

Tegoroczne lato sprzyja budowom. Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej wielkopolskie inwestycje deweloperskie postępują zgodnie z harmonogramem. Klienci poszukujący własnych czterech kątów mają spory wybór spośród domów, mieszkań i kompaktowych kawalerek zarówno w granicach Poznania, jak i poza powiatem poznańskim.

Ostatnie tygodnie to czas wzmożonej pracy na budowach. Nadal stosowane są wszelkie środki ostrożności oraz nowe rozwiązania w funkcjonowaniu wielu podmiotów biorących udział w realizacji projektów mieszkaniowych. – Branża deweloperska zastosowała szereg działań, które pozwalają bezpiecznie dopełniać zobowiązań wobec klientów i partnerów. Wszyscy prowadzimy budowy w podwyższonym rygorze sanitarnym, by prace postępowały zgodnie z założonymi harmonogramami. Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, wprowadzamy nowe, jak i dokonujemy procedur odbiorowych. Budujemy gospodarkę w nowej rzeczywistości – podkreśla Robert Łopiński, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Deweloperzy uspokajają

Na wielkopolskich budowach nie odnotowano przestojów. Większość z nich postępuje zgodnie z planem, a pierwotne terminy odbiorów nie są zagrożone. – Agrobex regularnie rozwija swoje inwestycje. Sytuacja z Covid 19 nie spowodowała przestojów na budowach. To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji były i są niezagrożone – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Deweloper kończy prace związane z ostatnim już budynkiem poznańskiego osiedla Wilczak 20. Z kolei w Zalasewie trwa budowa pierwszego budynku w ramach projektu Radosna IV, a do sprzedaży trafiły 2 budynki czyli łącznie 108 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 36,32 do 68,94 mkw. Zgodnie z harmonogramem przebiegają również prace na inwestycji Zielone Pobiedziska, Kleszczewo Park oraz Osiedle Silesia na terenie Zielonej Góry. Podobnie sytuację ocenie EBF Development, który od lipca przeprowadza odbiory w budynku nr osiem na osiedlu Reduta Nowe Podolany. – Nasze terminy pozostały niezagrożone, a nawet udało się przekazać klucze do mieszkań wcześniej niż zakładał harmonogram. Zaś budynek nr 9 sukcesywnie pnie się w górę. Część budynku osiągnęła już poziom 6 kondygnacj – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Swoje projekty rozwija również Proxin Investment. Deweloper, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, premierowo wprowadził do sprzedaży VI etap osiedla Nowe Ogrody i planowo kontynuuje nadmorski projekt Nautic Park. – W najnowszym etapie Nowych Ogrodów prowadzimy prace ziemne, stawiamy fundamenty, a do końca miesiąca pojawi się na budowie żuraw, zaś w piątym etapie trwają prace wykończeniowe. Przygotowujemy elewację, montujemy balustrad balkonowe oraz wykonujemy drogi dojazdowe – informuje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Nowość pojawiła się także od Sky Investments. Na osiedlu Rodzinne Podolany ruszyła sprzedaż kolejnego etapu, który objął budowę mieszkań dwupoziomowych z tarasami na dachu oraz domów z ogrodami w zabudowie szeregowej. – Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży dwóch nowych szeregów - C i F - rozpoczęliśmy też ich realizację. W sierpniu zostaną wykonane fundamenty i ściany fundamentowe – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, specjalista ds. sprzedaży firmy Sky Investments.

Wielkopolska tętni życiem na budowach

Poznań to plac budowy. Nowe inwestycje deweloperskie powstają w każdej części miasta. Śródka i Nadolnik są miejscami, w których projekty prowadzi Grupa Partner. W inwestycji Śródka OdNowa2 osiągnięto poziom 40% zaawansowania, a do końca września budowa będzie na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Natomiast w II etapie Nadolnik Compact Apartments trwa palowanie fundamentów pod halę garażową, a już wkrótce budynek zacznie piąć się w górę – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Dalej, na Winiarach blisko końca znajduje się budowa Leonarda 8. DRN Concept Deweloper przygotowuje się do procesu odbiorowego i przekazywania kluczy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. W niedalekiej odległości powstaje Piątkowska 103. Projekt Quadro Development zakłada powstanie 42 mieszkań. Tutaj w realizacji są mury parteru. – W najbliższym czasie wylane zostaną również stropy nad parterem – podkreśla Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Winogrady tętnią życiem za sprawą realizacji osiedla Enklawa Winogrady. Deweloper jednocześnie buduje trzy budynki, łącznie 120 lokali. – Budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie i zmierzamy do jej zakończenia. W budynku A i C, trwają prace wykończeniowe, montowane drzwi do mieszkań, windy oraz balustrady i estetyczne osłony balkonowe. Budynek B zyskuje właśnie elewację – zaznacza Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. W północno-zachodniej części Poznania, w rejonie Jeziora Kierskiego powstaje Osiedle Przy Jeziorach. Pierwszy etap z sukcesem został oddany do użytkowania, a do sprzedaży trafił drugi. – Budowę rozpoczęliśmy w trudnym gospodarczo momencie, jednak terminy pozostają niezagrożone. Wszystkie prace postępują według planu. Pierwszy dom dwulokalowy ma ściany parteru, w następnym wylewane są fundamenty – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place.

Poza Poznaniem zgodnie z harmonogramami

Poza stolicą wielkopolski lato również sprzyja budowom. W lokalizacji Komorniki-Rosnowo w przygotowaniu znajduje się Osiedle Owocowe, które obejmie realizację 10 domów, łącznie 20 lokali. – Aktualnie prowadzimy prace porządkowe, przygotowujące teren pod I etap inwestycji, a od września startujemy z budową – podkreśla Sonja Łykowska, prezes zarządu Gravis Developer. Pozytywne informacje płyną też z gminy Kórnik. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali. – Obecnie nasi fachowcy ocieplają budynek i przygotowują elewację, którą wykonują z wełny mineralnej. By podnieść komfort mieszkania, zdecydowaliśmy się na darmowy montaż ogrzewania podłogowego na parterach domów oraz rolety zewnętrzne – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. W gminie Swarzędz działa KM Building, realizujący zgodnie z planem Zalasewo Park. – W budynku oznaczonym nr 2 zakończono prace dekarskie. Dwa piętra posiadają już tynki, a lokale na I piętrze oraz parterze gotowe posadzki. Kolejny budynek, nr 3, osiągnął poziom dwóch kondygnacji – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Według harmonogramów postępują inwestycje Greenbud Developement. W I etapie Nowego Jasina budowlańcy kończą ściany drugiego piętra, wykonują prace dekarskie na dachu i tynki wewnętrzne. Wykonano pierwsze elewacje zewnętrzne i montaż stolarki okiennej w pierwszych lokalach. – W przypadku IV etapu Zielonych Rabowic II budynki znajdują się na różnym stopniu zaawansowania. W części domów trwają prace wykończeniowe, konkretnie w lokalach C25-C32. Wkrótce będzie podłączony prąd i wykonane podjazdy z kostki brukowej. W kolejnych domach są wylewane posadzki. W trzeciej części etapu zaczynają się prace dekarskie i wkrótce zostaną wstawione okna. Natomiast w czwartym rzędzie kończą się prace murarskie, kończymy ściany działowe w domach – podsumowuje Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development. Zaś blisko północnej części Poznania wystartowała nowa inwestycja – Nowa Murowana 2. Kontynuacja udanego projektu deweloperskiego zakłada powstanie 26 mieszkań. – W lipcu rozpoczęły się regularne prace na budowie, a więc stawianie fundamentów. Obecnie pierwszy budynek został wzniesiony na wysokość piętra i pnie się w górę – zauważa Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.