Leach & McGuire będzie zarządzać nieruchomościami Heimstaden Bostad w Polsce
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/56b1965044b6e1e3b7d246c1f46a3ee520210930082053/f6bd278a33d74f881aef5cc142e9f55720210930082135/6cf87a
Firma Leach & McGuire, specjalizująca się w doradztwie w zakresie rynku najmu instytucjonalnego, rozpoczęła oficjalną współpracę ze szwedzkim potentatem sektora PRS - Heimstaden Bostad. Na mocy nowo podpisanej umowy Leach & McGuire będzie zarządzać i koordynować wynajem nieruchomości należących do Heimstaden na terenie Polski.
Pierwszy etap funkcjonowania umowy obejmie zarządzanie dwoma budynkami, które Heimstaden kupił w Warszawie wcześniej w 2021 roku od Marvipolu, a konkretnie „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej składającej się ze 136 mieszkań oraz „Moko” (Botanika) przy ul. Bokserskiej z 477 lokalami mieszkalnymi.
Oczywiście cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez zespół Heimstaden do przejęcia najmu i zarządzania nieruchomościami nadchodzących projektów oraz wprowadzenia koncepcji ‘Friendly Homes’ w Polsce – mówi Conall McGuire. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy o polskim rynku do wdrożenia wizji Heimstaden, która jest poparta ogromnym doświadczeniem w sektorze build-to-rent z innych krajów. Nasz zespół już od jakiegoś czasu pracuje ramię w ramię z zespołem Heimstaden nad tymi programami i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem najmu w najbliższej przyszłości – dodaje.
Leach & McGuire ma wieloletnie doświadczenie w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami PRS dla instytucji w Polsce, szczególnie w Warszawie, gdzie uruchomione zostaną pierwsze projekty Heimstaden, i w Krakowie. Leach & McGuire w tym momencie zarządza 3 tysiącami lokali mieszkalnych w 11 różnych miastach w całej Polsce.
Decyzja Heimstaden o wyborze Leach & McGuire na lokalnego partnera w Polsce jest jednocześnie pośrednim zabraniem głosu w toczącej się w ostatnim czasie rynkowej debacie. Dotyczy ona roli właścicieli PRS w Polsce, którzy coraz częściej decydują się zlecać zarządzanie nieruchomościami wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, co z kolei skutkuje postępującym rozwojem usług w tym sektorze na polskim rynku, a także określeniem rynkowego standardu tego segmentu usług w Polsce.
Heimstaden jest jednym z trzech największych prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem w Europie i do tej pory nabył około 4000 powstających mieszkań w 18 różnych projektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.