Leach & McGuire będzie zarządzać nieruchomościami Heimstaden Bostad w Polsce
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/56b1965044b6e1e3b7d246c1f46a3ee520210930082053/f6bd278a33d74f881aef5cc142e9f55720210930082135/6cf87a
Firma Leach & McGuire, specjalizująca się w doradztwie w zakresie rynku najmu instytucjonalnego, rozpoczęła oficjalną współpracę ze szwedzkim potentatem sektora PRS - Heimstaden Bostad. Na mocy nowo podpisanej umowy Leach & McGuire będzie zarządzać i koordynować wynajem nieruchomości należących do Heimstaden na terenie Polski.
Pierwszy etap funkcjonowania umowy obejmie zarządzanie dwoma budynkami, które Heimstaden kupił w Warszawie wcześniej w 2021 roku od Marvipolu, a konkretnie „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej składającej się ze 136 mieszkań oraz „Moko” (Botanika) przy ul. Bokserskiej z 477 lokalami mieszkalnymi.
Oczywiście cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez zespół Heimstaden do przejęcia najmu i zarządzania nieruchomościami nadchodzących projektów oraz wprowadzenia koncepcji ‘Friendly Homes’ w Polsce – mówi Conall McGuire. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy o polskim rynku do wdrożenia wizji Heimstaden, która jest poparta ogromnym doświadczeniem w sektorze build-to-rent z innych krajów. Nasz zespół już od jakiegoś czasu pracuje ramię w ramię z zespołem Heimstaden nad tymi programami i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem najmu w najbliższej przyszłości – dodaje.
Leach & McGuire ma wieloletnie doświadczenie w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami PRS dla instytucji w Polsce, szczególnie w Warszawie, gdzie uruchomione zostaną pierwsze projekty Heimstaden, i w Krakowie. Leach & McGuire w tym momencie zarządza 3 tysiącami lokali mieszkalnych w 11 różnych miastach w całej Polsce.
Decyzja Heimstaden o wyborze Leach & McGuire na lokalnego partnera w Polsce jest jednocześnie pośrednim zabraniem głosu w toczącej się w ostatnim czasie rynkowej debacie. Dotyczy ona roli właścicieli PRS w Polsce, którzy coraz częściej decydują się zlecać zarządzanie nieruchomościami wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, co z kolei skutkuje postępującym rozwojem usług w tym sektorze na polskim rynku, a także określeniem rynkowego standardu tego segmentu usług w Polsce.
Heimstaden jest jednym z trzech największych prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem w Europie i do tej pory nabył około 4000 powstających mieszkań w 18 różnych projektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.