Lexmark: Melanie Hudson starszym wiceprezesem i dyrektorem handlowym
Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie obrazowania i rozwiązań IoT, ogłosił dzisiaj, że wiceprezesem i dyrektorem handlowym od 1 grudnia została mianowana Melanie Hudson. Dołączy do zarządu firmy Lexmark, podlegającemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu Allenowi Waugermanowi.
Melanie Hudson pracuje w firmie Lexmark od 1994 roku i ma rozległe doświadczenie. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego Lexmark EMEA z siedzibą w Genewie. Wcześniej pełniła funkcje prezesa Lexmark Canada i wiceprezesa Lexmark Global Services.
„Z przyjemnością witam Melanie w zespole zarządzającym firmy Lexmark” — powiedział Allen Waugerman, prezes i dyrektor generalny firmy Lexmark. „Jej wiedza biznesowa, międzynarodowe doświadczenie i dogłębna znajomość naszej firmy sprawiają, że jest idealnym kandydatem do kierowania globalnym zespołem handlowym”.
Hudson dodała: „Lexmark od dawna cieszy się reputacją dzięki budowaniu silnych relacji i dostarczaniu technologii, które pomagają naszym klientom odnieść sukces. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z naszymi partnerami i klientami na całym świecie, dostarczając nowe produkty, materiały eksploatacyjne, rozwiązania i usługi zaprojektowane w celu zaspokojenia ich potrzeb”.
Hudson zastępuje Brocka Saladina, który po 25 latach pracy w Lexmarku przejdzie na emeryturę. W ciągu sześciu lat pełnienia funkcji starszego wiceprezesa i dyrektora ds. handlowych Saladin kierował strategią wejścia firmy Lexmark na rynek, co zaowocowało pomyślnym wprowadzeniem produktów Lexmark GO Line, znacznym rozwojem partnerstw kanałowych i OEM, ekspansją geograficzną i komercjalizacją usługi w chmurze i oferty Optra IoT. Wcześniej Saladin pełnił wiele funkcji kierowniczych w całej firmie, w tym w finansach, OEM, produkcji, operacjach, sprzedaży i marketingu. Odegrał kluczową rolę w przekształceniu Lexmarka z firmy publicznej w prywatną w 2016 roku.
„Chciałbym podziękować Brockowi za jego znaczący wkład w rozwój firmy Lexmark w ciągu 25 lat kariery” — dodał Waugerman. „W imieniu całego zespołu Lexmarka życzymy mu wszystkiego najlepszego na emeryturze”.
Valjak, który zastąpił Hudson, obecnie pracuje w zespole kierowniczym EMEA jako wiceprezes ds. sprzedaży na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, a wcześniej był wiceprezesem Lexmark ds. kanału EMEA. Do Lexmark dołączył w 2019 roku, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży poligraficznej.
„Chcę podziękować Melanie za pomyślne przeprowadzenie nas przez bardzo dynamiczne środowisko w regionie EMEA w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nią i całym zespołem Lexmarka, aby przenieść naszą działalność na jeszcze wyższy poziom. Jestem podekscytowany naszą ofertą w zakresie bezpośrednich i pośrednich usług zarządzania drukiem, technologią cloud, bezpieczeństwem oraz całym portfolio produktów pomagających klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.