Lockerstor 12R Pro AS7112RDX - Asustor śmiało wkracza do serwerowni
Lockerstor 12R Pro AS7112RDX to najnowsza propozycja firmy Asustor dla firm. NAS zajmuje dwa sloty (2U) w szafie serwerowej i oferuje, zdaniem producenta, wszystko, co najlepsze. Podzespoły klasy enterprise mają zapewnić znakomite osiągi, stabilną pracę, niezawodność i skalowalność.
Asustor Lockerstor 12R Pro AS7112RDX to dysk sieciowy adresowany do firm. Świadczy o tym nie tylko obudowa pozwalająca na montaż w szafach serwerowych, lecz także zastosowane komponenty. Mózgiem NAS-a jest czterordzeniowy procesor Intel Xeon pracujący z zegarem 3,4 GHz. Wspomaga go pamięć RAM z korekcją błędów ECC. Wyjściowo jest jej 8 GB, ale można ją rozszerzyć do 128 GB. W komplecie są też dwa gniazda M.2 dla dysków SSD NVMe (cache) i cztery gigabitowe karty Ethernet.
Trzy porty PCI Express pozwalają na instalację kolejnych interfejsów sieciowych. Producent deklaruje wsparcie dla przepustowości od 10 Gbps do 50 Gbps. Obsługiwane są także karty SAS. Na pokładzie znalazło się sześć portów USB, z których dwa mają złącze typu C. Wszystkie pozwalają na przesył danych z prędkością 10 Gbps (USB 3.2 Gen 2). Energię do podzespołów dostarczają podwójne, redundantne zasilacze o przeciętnej sprawności równej 94%, potwierdzonej certyfikatem 80 Plus Platinum.
Zarówno zasilanie, jak i łączność sieciowa obsługują przełączanie awaryjne (failover). Dzięki nim dysk Asustor Lockerstor 12R Pro AS7112RDX ma zapewniać stabilną, niezawodną łączność i pracę w wymagającym środowisku biznesowym. Szerokie możliwości konfiguracji i łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą ma ułatwić platforma ADM oparta na Linuksie. NAS obsługuje protokoły NFS i iSCSI/IP-SAN oraz jest kompatybilny z platformami wirtualizacyjnymi VMware, Citrix i Hyper-V.
W standardzie Asustor Lockerstor 12R Pro AS7112RDX oferuje obsługę sieci VPN, autoryzację 2FA i szyfrowanie danych (AES-256). Administrator może podmieniać dyski “w locie” (hot swapping). Nośniki mogą pracować w ramach macierzy RAID (0/1/5/6/10), pojedynczo lub w trybie JBOD. Lockerstor 12R Pro ma 12 zatok na dyski, a ich maksymalna, łączna pojemność może wynosić nawet 192 TB.
Asustor Lockerstor 12R Pro AS7112RDX trafi do sprzedaży jeszcze w bieżącym kwartale. Za wyposażony w dwanaście zatok NAS producent życzy sobie około 14000 zł.
Dane techniczne:
- procesor: Intel Xeon E-2224 (4 rdzenie/wątki, taktowanie 3,4 GHz, do 4,6 GHz w trybie turbo)
- pamięć RAM: 8GB DDR4 SO-DIMM (rozszerzalna do 128 GB)
- łączność sieciowa: cztery porty Ethernet 1 Gbps z funkcją failover
- przepustowość przy wykorzystaniu agregacji łączy do 451 MB/s dla odczytu i zapisu
- 6 portów USB 3.2 Gen 2 - cztery typu A, 2 typu C
- 3 sloty PCIe Gen3 - obsługa kart sieciowych 10/25/40/50 GbE oraz SAS
- Obsługa wymiany podzespołów bez restartowania urządzenia (hot swapping)
- Obsługa szyfrowania AES-256
- Obsługa pamięci podręcznej SSD (2 sloty M.2)
- Obsługa trybów RAID 0/1/5/6/10, JBOD i pojedynczych dysków
- Możliwość instalacji 12 nośników 3,5” lub 2,5” SATA III o pojemności do 16 TB
- Obsługa migracji systemów
- Dwa redundantne zasilacze 550 W o sprawności 80+ Platinum
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.