Lodówki Samsung Bespoke – rok pod znakiem personalizacji i sztuki
Współpraca z artystami to wiodący kierunek rozwoju linii personalizowanych lodówek Bespoke, które w ramach akcji specjalnych marki ozdobione zostały wyjątkowymi grafikami. W październiku ubiegłego roku zakończył się globalny konkurs dla projektantów Samsung #BespokeDesignedByYou, a niemal rok później lodówka Bespoke z ilustracją francuskiego artysty Thibaud Hérem - jako przedmiot sztuki użytkowej - została zlicytowana w Polsce przez dom aukcyjny Desa Unicum, przecierając szlak dla całej branży.
Już w momencie premiery lodówki Bespoke spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem konsumentów, a rok 2022 tylko potwierdził, że były tym, czego brakowało na rynku AGD. Filozofia Bespoke wiąże się z przesuwaniem granic, w których sprzęty przestają pełnić jedynie funkcjonalną rolę we wnętrzu. Personalizowane i modułowe lodówki Bespoke, z całym wachlarzem opcji kolorystycznych i rodzajów wykończenia paneli frontowych, stały się wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą w pełni kreować swoją domową przestrzeń. Współprace z artystami, służące podkreśleniu wyjątkowego designu urządzeń, umocniły pozycję marki i lodówek Bespoke na rynku.
Konkursy dla projektantów i inspirujące współprace
W ubiegłorocznym globalnym konkursie Samsung #BespokeDesignedByYou udział wzięło aż 1,581 projektantów z całego świata. Potraktowali oni panele zewnętrzne personalizowanej lodówki Bespoke jako płótno malarskie do wyrażenia własnej twórczości artystycznej. Drugie miejsce w konkursie zajął projekt polskiej artystki Weroniki Ślifierz (@weri.weri) zatytułowany „Foodie”.
„Lodówkę Bespoke widziałam już wcześniej i zawsze bardzo mi się podobała. Moje serce skradły pastelowe kolory i możliwość personalizacji. Marzyłam o tym, aby znalazła się w mojej kuchni. W swojej pracy inspirowałam się latami 90 . i pop artem. Kocham kolory i nieszablonowe zestawienia. Uwielbiam też jedzenie i w przeszłości moje prace bardzo często do niego nawiązywały. Uważam, że personalizacja AGD to wspaniały trend – dzięki temu sprzęty stanowią integralną część naszego wnętrza, odzwierciedlając nasz gust i osobowość” – powiedziała Weronika Ślifierz.
Panele frontowe lodówki Bespoke stanowiły dotychczas płótno m.in. dla Andy’ego Rementera czy Alexa Proby. W ramach takiej wyjątkowej kooperacji powstała lodówka Samsung Bespoke z ilustracją autorstwa francuskiego artysty Thibaud Hérem, która jako prawdziwe dzieło sztuki użytkowej 26 września br. trafiła na aukcję w warszawskim DESA Unicum. Była to pierwsza w Polsce lodówka zlicytowana podczas takiej aukcji. Wydarzenie to stanowiło precedens w świecie AGD, w którym prym wiodą technologie.
Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o współprace z artystami, a sam rozwój konceptu Bespoke cały czas ewoluuje. Twórcza eksploracja nowych pomysłów stanowi nieodzowną część rozwoju tej linii urządzeń. Marka kontynuuje swoją pracę na rzecz innowacyjnych projektów, oferując nowe doświadczenia i doznania, dzięki którym życie nabiera kolorów.
Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób Samsung zwiększa swój globalny zasięg i przesuwa granice możliwości domowej przestrzeni dzięki linii Bespoke, odwiedź https://www.samsung.com/pl/home-appliances/bespoke-home/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.