LOKALE USŁUGOWE W GDYNI REDŁOWIE CHĘTNIE WYBIERANE PRZEZ INWESTORÓW
LBC INVEST
al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia
media|lbcinvest.pl| |media|lbcinvest.pl
733111500
www.lbcinvest.pl
W nowych inwestycjach Trójmiasta oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Zainteresowanie nimi rośnie, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania inwestycyjne .
KONIEC ELDORADA NA RYNKU MIESZKANIOWYM
Obserwując obecną sytuacje, inwestycja w nieruchomości może okazać się w perspektywie czasu bardzo dobrą ochroną naszego kapitału. Widoczna jest rosnąca inflacja i odpływ inwestorów z rynku kapitałowego na skutek spadających indeksów, a co za tym idzie i strat. Coraz więcej Polaków wydaje oszczędności na zakup nieruchomości inwestycyjnych. Zainteresowaniem inwestorów cieszą przede wszystkim lokale usługowe oraz mieszkania i apartamenty pod wynajem korporacyjny. Znacznie spadł zapał inwestorów do zakupu nieruchomości wakacyjnych w kurortach pod wynajem turystyczny, który od kilku sezonów w wielu lokalizacjach przynosi stary.
NAJLEPSZA STOPA ZWROTU Z LOKALI HANDLOWYCH
Lokale usługowe stanowią potężną alternatywę dla lokowania kapitału w mieszkania ze względu na poziom osiąganego dochodu. Wynajem mieszkania lub apartamentu w największych miastach w kraju daje średnio 4,5 proc. zwrotu z inwestycji rocznie.
- Stopa zwrotu z lokalu handlowego w nowoczesnym kompleksie mieszkalno-usługowym w zależności od lokalizacji wynosi średnio od 7 proc. do 9 proc., podobnie jak w mniejszych retail parkach. Kapitał zainwestowany w nieruchomości komercyjne zwraca się więc znacznie szybciej, niż mieszkaniowe - po około 10-15 latach. Popyt na lokale handlowe usytuowane w inwestycjach mieszkaniowych oraz kameralnych centrach handlowych wzrasta. Coraz trudniej dostępne są dla inwestorów prywatnych takie nieruchomości w dochodowych lokalizacjach, gdyż wynajem lokali usługowych w inwestycjach mieszkaniowych to obecnie najkorzystniejszy interes. Oferty mniejszych retail parków znikają błyskawicznie, mimo obecnych zawirowań i wirusa COVID-19, gdyż są najbardziej odporne na kryzys – mówi Agata Karolina Lasota – dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Centrum Obsługi Inwestorów i Biznesu LBC Invest.
Rośnie również możliwość wyboru lokali usługowych w nowych osiedlach. Dla wygody przyszłych mieszkańców tworzone są całe zaplecza handlowo-usługowe, które przyjmują często formę pasaży.
Lokale usytuowane na parterach zwiększają rentowność inwestycji, gdyż uzyskują wyższe ceny za metr kwadratowy najmu. Projekty umożliwiają z reguły możliwość łączenia powierzchni sąsiednich lokali. Metraż oferowanych lokali jest zróżnicowany. W ofercie dostępne są zazwyczaj powierzchnie od 50 metrów kwadratowych do kilkuset metrów. Najemcy sieciowi najchętniej wybierają powierzchnie powyżej 100 m2 np. na sklepy spożywcze czy drogeryjne, a najemcy prywatni mniejsze lokale z przeznaczeniem np. pod kwiaciarnie, salon fryzjerski czy inne usługi. Lokale usługowe na nowych osiedlach kupują również przedsiębiorcy, by prowadzić w nich działalność.
Również wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę dla dużych centrów handlowych, pozwoliło zwiększyć obroty i rentowność kameralnych lokali usytuowanych w kompleksach mieszkalnych w nowych inwestycjach.
REDŁOWO NOWĄ DZIELNICĄ BIZNESOWĄ GDYNI
Chętnych w Trójmieście do inwestowania w powierzchnie komercyjne znajdujące się na terenie kompleksów mieszkaniowych nie brakuje. Powstają nowe inwestycje obfitujące w atrakcyjne pod względem estetyki, standardu i funkcjonalności rozwiązania. Obecnie podstawą niemal każdej inwestycji jest jej bezpieczeństwo i wygoda.
- Mimo epidemii, niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się realizacja w Gdyni Redłowie, która jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdyni – podkreśla Jessica Mendelson – dyrektor ds. inwestycji LBC Invest - inwestycja to nadmorski kompleks mieszkaniowo-biznesowy wyróżniający się również bogatą ofertą pasażu usługowego oraz strefą nowoczesnych biur, co jest niezwykle istotne przy wyborze nieruchomości inwestycyjnej ze względu na atrakcyjną lokalizację i jej rentowność – dodaje.
DEWELOPERZY ODPOWIADAJĄ NA NOWE OCZEKIWANIA KLIENTÓW
Zmieniają się oczekiwania i możliwości klientów, a wraz z nimi zmienia się oferta deweloperów. Inwestorzy wybierają inwestycje z nieszablonowymi rozwiązaniami i nowatorskie projekty.
- Deweloper, który chce osiągnąć sukces, musi przede wszystkim znać potrzeby i oczekiwania klientów, tak by swą ofertą jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Dotyczy to zwłaszcza miast szybko rozwijających się pod względem mieszkalnictwa i biznesu jak: Warszawa, Kraków czy Gdynia, gdzie oferta nowych mieszkań i lokali handlowych jest bardzo bogata – mówii- Marek Niezgoda analityk rynkowy
Pozyskanie wiarygodnych najemców i umów najmu gwarantujących stabilność zwrotu z inwestycji cieszy się dużym zaufaniem klientów. W celu ułatwienie inwestorom prywatnym realizacji procesu inwestycyjnego, deweloperzy trójmiejscy powierzyli sprzedaż lokali usługowych, firmie doradczej LBC Invest biorąc pod uwagę jej długoletnie relacje biznesowe z kluczowymi uczestnikami rynku. Współpraca ta umożliwi klientom przeprowadzenie profesjonalnej komercjalizacji zakupionych lokali usługowych, która jest istotna dla wysokości zysku z wynajmu.
- Obserwując rynek nieruchomości komercyjnych i ilość nie wynajętych powierzchni handlowych w topowych lokalizacjach Gdyni, jestem w pełni usatysfakcjonowany, iż mogłem skorzystać z tej innowacyjnej opcji sprzedaży i wszelkie ryzyka z nią związane zostały zredukowane – mówi Tomasz Soliński prywatny inwestor.
Jak przyznają deweloperzy takie łączenie projektów jest bardzo wysoko oceniane przez zadowolonych kontrahentów.
- Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i wygoda kontrahentów, którzy mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę na każdym etapie inwestycji. Wymagające czasy to nakaz elastycznych rozwiązań. W ramach naszych działań przeprowadziliśmy szereg bardzo owocnych rozmów z inwestorami, którzy dostrzegają potencjał naszego modelu biznesowego. Firma LBC Invest od lat świadczy zintegrowane usługi najwyższej jakości, pomagając podejmować klientom właściwe decyzje biznesowe – mówi jeden z gdyńskich deweloperów - Paweł Stefańczyk .
W realizacjach redłowskiech klienci mogą nabyć również mieszkania inwestycyjne pod wynajem korporacyjny dla biznesu w programie realizowanym przez firmę LBC Invest. Inwestycje obsługują: biuro sprzedaży w Gdyni przy al. Zwycięstwa 241 mieszczące się w budynku Tritum Business Park oraz biuro sprzedaży w Warszawie przy ul. Złotej 59.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.