L-SHOP-TEAM wprowadza się do MLP Unna
MLP Group, deweloper specjalizujący się w realizacji projektów brownfield, przekazał firmie L-SHOP-TEAM gotowe obiekty w parku MLP Unna. Lider niemieckiej branży tekstylnej będzie korzystał z blisko 57 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, zlokalizowanej na terenie Zagłębia Ruhry, będącego jednym z największych rynków logistycznych w Europie. MLP Group posiada ekspercką wiedzę w zakresie projektów brownfield i dynamicznie poszerza portfolio inwestycji w Niemczech realizowanych na terenach poprzemysłowych rozwijając je także m.in. w Idstein, Schalke i Schwalmtal.
MLP Group sukcesywnie umacnia swoją pozycję na rynku niemieckim, rozbudowując swoje kompetencje w projektach brownfield. W tym zakresie transformuje istniejące obiekty (stare fabryki) w nowoczesne centra logistyczno-biznesowe. Spółka rewitalizuje stare poprzemysłowe tereny dostarczając nowoczesne obiekty spełniające najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska. W ramach zrealizowanego centrum MLP Unna deweloper przekazał spółce L-SHOP-TEAM nowoczesny obiekt wybudowany na terenach poprzemysłowych. Lider niemieckiej branży tekstylnej przeniesie tym samym swoją siedzibę z Dortmundu do Unny. Umowa najmu z L-SHOP-TEAM jest istotną transakcją dla MLP Group zawartą w ramach długoterminowej ekspansji na rynku niemieckim. Deweloper bardzo dynamicznie poszerza swoje portfolio inwestycji w Niemczech realizując szereg projektów brownfield m.in. w Idstein, Gelsenkirchen i Schwalmtal.
Ekologia i najwyższy standard
Cała inwestycja została zrealizowana przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. W nowym parku logistycznym w Unna najemca będzie miał do dyspozycji 52 tys. m2 powierzchni przeznaczonych na cele magazynowe. Duże rozpiętości stropów i wysokość hal wynosząca do 10,5 metrów, umożliwią elastyczne rozplanowanie pomieszczeń i stworzenie nowoczesnego środowiska pracy. We wnętrzu jednego z obiektów o powierzchni 17 tys. m2 przygotowano odpowiednią infrastrukturę niezbędną do zainstalowania w pełni zautomatyzowanej linii do magazynowania. Pozostałe 5 tys. m2 stanowić będą przestrzenie socjalne i biurowe w wysokim standardzie. Nowocześnie zaaranżowane biura będą dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki dużym przeszkleniom wyposażonym w automatyczne rolety. Przestronne przestrzenie biurowe wraz z kantyną, kawiarnią czy częścią chillout zapewnią pracownikom duży komfort oraz możliwość relaksu.
Na zewnątrz budynków przygotowane zostały również atrakcyjne miejsca zapewniające rekreacje dla 400 pracowników firmy. W trosce o środowisko naturalne oraz samopoczucie pracowników zaaranżowano duże strefy zieleni. Dodatkowo na terenie obiektu powstało ponad 200 miejsc parkingowych oraz wiaty rowerowe. Parkingi wyposażone są w ładowarki dla samochodów i rowerów elektrycznych. Na dachach obiektów zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, które dostarczać będą zieloną energię o mocy 550 KWp.
„Wraz z przejęciem kluczy do MLP Unna zrobiliśmy kolejny duży krok w kierunku rychłej relokacji naszej firmy. W historii L-SHOP-TEAM jest to dla nas szczególny kamień milowy. Nowa lokalizacja wyznacza kierunek dalszego międzynarodowego rozwoju, dlatego z niecierpliwością patrzymy w przyszłość w Unna" - powiedział Stefan Schenk, Dyrektor Zarządzający L-SHOP-TEAM.
Certyfikacja na poziomie DGNB Gold
Inwestycja obejmowała rewitalizację terenu typu brownfield, o powierzchni około 11 hektarów, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Unny. Prace budowlane na terenie MLP Unna rozpoczęły się na początku 2021 roku od wyburzenia istniejącego budynku. Gotowy nowy obiekt został przekazany nowemu użytkownikowi zgodnie z harmonogramem. Zgodnie ze strategią w zakresie zrównoważonego i energooszczędnego rozwoju, budowane nieruchomości będą certyfikowane na poziomie DGNB Gold.
"Cieszymy się ze zrealizowanej z sukcesem inwestycji na byłych terenach poprzemysłowych. Oddajemy firmie L-SHOP-TEAM do użytkowania nowoczesne obiekty w najwyższym standardzie. Nie byłoby to możliwe bez sprawnej współpracy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami. Dlatego też szczególne podziękowania kierujemy do urzędu nadzoru budowlanego miasta powiatowego Unna, służb ochrony przeciwpożarowej i straży pożarnej miasta Unna, jak również do kierownictwa projektu i budowy firmy Goldbeck International" - podkreślił Andreas M. Bertsch, Senior Project Manager w MLP Group.
MLP Unna znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w obszarze metropolitarnym Zagłębia Ruhry, który jest jednym z największych rynków logistycznych w Europie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.