Maersk Polska nowym najemcą 3T Office Park w Gdyni
Maersk Polska Sp. z o. o. wybrała 3T Office Park na lokalizację polskiego oddziału w Trójmieście. Duński koncern w listopadzie 2021 roku zajmie 1244 m2 na 7. piętrze w wieży A.
- Nasza umowa z Maersk Polska jest potwierdzeniem, że Gdynia odgrywa kluczową rolę w transporcie i logistyce, a dla firm o skandynawskich korzeniach stanowi wręcz naturalne środowisko do prowadzenia i rozwoju biznesu. W gronie naszych najemców jest już Wartsila Polska, oddział fińskiego reprezentanta branży morskiej oraz instalacji naftowo-gazowych – komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Moller - Maersk. Jest ważnym graczem w branży transportowej i logistycznej, chociaż nie ogranicza się wyłącznie do tych gałęzi działalności. Należy do największych operatorów kontenerowych. Wśród 250 największych kontenerowców świata aż 54 pływa dla jednego armatora Maersk.
- Spośród biur, które braliśmy pod uwagę, 3T Office Park wyróżniał się najbardziej atrakcyjną pod względem komunikacyjnym i funkcjonalnym lokalizacją oraz najwyższym standardem budynku. Połączenie obu tych cech jest dla nas bardzo ważne w kontekście komfortu pracy naszych pracowników – mówi Justyna Barycza, Country Representative z Maersk Polska Sp. z o. o.
Maersk Polska dołącza do grupy przyszłych użytkowników 3T Office Park, którymi są już Wartsila Poland, centrum medyczne Medicover, restauracja Meating Point oraz przedszkole Mały Einstein.
***
3T Office Park to największy z realizowanych obecnie projektów biurowych w Trójmieście. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu wynosi 38,5 tys. m2. Budynek składa się z trzech wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólnym podziemiem dwóch pięter hali garażowej (405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych). Zgodnie z harmonogramem obiekt zostanie oddany do użytkowania w połowie 2021 roku. Budynek znajduje się przy ul. Kazimierza Górskiego – w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy, obejmującej m.in. przystanki SKM i PKM, Halę Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.