Komunikaty PR

Małgorzata Rosińska Wiceprezesem Funduszu Hipotecznego DOM

2021-04-02  |  16:00

Z początkiem kwietnia br. Małgorzata Rosińska, która dotychczas pełniła funkcję Kierownika Działu Operacyjnego i Prawnego, została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Funduszu Hipotecznego DOM. Małgorzata Rosińska będzie godzić obie pełnione funkcje kontynuując zarządzanie działem prawnym spółki. Zarząd będzie zatem dwuosobowy. Prezesem Zarządu, od początku istnienia Funduszu Hipotecznego DOM jest Robert Majkowski.

 

Małgorzata Rosińska jest związana z Funduszem Hipotecznym DOM S.A. nieprzerwanie od 10 lat, czyli niemalże od początku powstania firmy. Od 2012 roku kieruje działem Operacyjnym i Prawnym, od 2016 roku jest prokurentem spółki. W strukturach Funduszu odpowiadała dotychczas m.in. za: obsługę prawną (w tym tworzenie i opiniowanie wszelkich umów zawieranych przez spółkę i pełną obsługę prawną dla poszczególnych komórek organizacyjnych Funduszu), zarządzanie podległym zespołem, a także za planowanie, koordynację i optymalizację procesów pozyskiwania i zbywania nieruchomości dla spółki oraz zarządzanie portfelem nieruchomości. Brała udział w pracach nad projektem ustawy o dożywotnim świadczeniu pieniężnym. Na stanowisku Wiceprezesa będzie dodatkowo odpowiedzialna m.in. za prowadzenie spraw spółki, w tym dbanie o jej ciągły rozwój oraz nadzorowanie działań poszczególnych komórek Funduszu.

Małgorzata Rosińska ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane m.in. z obszarem prawnym, operacyjnym, administracyjnym. Zanim dołączyła do Zespołu Funduszu Hipotecznego DOM pracowała m.in. w Kancelarii Notarialnej Ryszarda Strzelczyka – notariusza w Warszawie na stanowisku aplikanta notarialnego. Jest absolwentką prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz aplikacji notarialnej przy Radzie Izby Notarialnej w Warszawie. W 2011 roku zdała egzamin notarialny.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse mPay podsumowuje majówkę Biuro prasowe
2024-05-23 | 15:00

mPay podsumowuje majówkę

Majówka już za nami! Dla wielu był to okres wyjazdów, podróży po Polsce, spotkań z przyjaciółmi lub rodziną. To też, jak zauważyliśmy w ramach naszej
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2024-05-23 | 09:00

Kancelaria LEX włącza licznik fundacji rodzinnych

W rocznicę wejścia w życie ustawy o fundacji rodzinnej, Kancelaria Finansowa LEX, której przedstawiciele  Małgorzata i Dawid Rejmer jako pierwsi złożyli wniosek o jej założenie, uruchamia licznik fundacji rodzinnych. Dzięki
Finanse Banki centralne Europy Środkowej robią sobie przerwę
2024-05-20 | 12:15

Banki centralne Europy Środkowej robią sobie przerwę

W skrócie: • Rosnące ceny żywności i energii położyły kres szybkiej dezinflacji w Polsce, Czechach i na Węgrzech i w związku z tym Allianz Trade spodziewa się, że do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.