MasterBox NR200P White - miniaturowa obudowa dla entuzjastów już w sprzedaży
MasterBox NR200P White to konstrukcja firmy Cooler Master adresowana do osób, które oczekują dużych możliwości w kompaktowej formie. Mimo formatu mini-ATX w środku jest dość miejsca na topowe podzespoły, a dostęp do nich ma być prostszy niż kiedykolwiek.
Cooler Master MasterBox NR200P White to obudowa mini-ITX, która ma zachwycić entuzjastów mocnych PC jakością wykonania, ergonomią i możliwościami. Konstrukcja wykonana z malowanej proszkowo stali waży ponad pięć kilogramów i ma 18 litrów pojemności. Wewnątrz mają się zmieścić karty graficzne o wysokości trzech slotów i długości do 330 milimetrów. W zestawie znajduje się raiser PCI-Express, który pozwala na pionowy montaż GPU.
Wewnątrz MasterBox NR200P White jest także przestrzeń na chłodzenia AiO. Producent przewidział trzy miejsca na chłodnice, z których największa może mieć do 280 milimetrów długości. Tradycjonaliści mogą z kolei zainstalować do siedmiu wentylatorów (dwa są w komplecie) i aktywny cooler procesora, którego wysokość może wynieść 153 milimetry w wersji ze szklanym oknem) lub 155 milimetrów w wariancie z perforowaną ścianką boczną.
Utrzymanie czystości wewnątrz obudowy mają ułatwić cztery filtry przeciwkurzowe. Z kolei nieskrępowany dostęp do komponentów zapewnić ma konstrukcja, która pozwala na demontaż każdego panelu i ramki bez konieczności korzystania z narzędzi. Równie łatwo można zdemontować górne wentylatory. Funkcjonalności dopełnia panel I/O zawierający dwa porty USB 3.2 Gen 1 i złącze audio typu combo.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P White jest już dostępna w polskich sklepach. Sprzedawcy życzą sobie za nią około 450 złotych.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR200P
- wymiary: 376 x 185 x 292 mm
- waga: 5,1 kg
- materiały: malowana proszkowo stal SGCC, szkło hartowane
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX, m-DTX
- maks. wysokość chłodzenia CPU:
- 155 mm w wersji z perforowanym panelem bocznym
- 153 mm w wersji z panelem bocznym z hartowanego szkła
- 76 mm przy montażu GPU w pozycji pionowej
- maks. długość karty graficznej: 330 mm
- maks. długość zasilacza: 130 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3
- zatoki na dyski 2,5”: 2
- zatoki na dyski 3,5”: 1
- miejsca na dodatkowe wentylatory: 7
- 2 x 120 mm na górze (fabrycznie zainstalowane: 2 x 120 mm Sickle Flow)
- 2 x 120 mm na dole
- 2 x 120/140 mm na bocznej ściance
- 1 x 92 mm z tyłu
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm długości przy montażu bocznym
- do 240 mm na dole
- 92 mm z tyłu

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.