Matflix na dłużej z MADOGZ
Agencja MADOGZ rozszerza współpracę z Matflixem - edukacyjną aplikacją mobilną, która pomaga w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Matflix rozpoczął współpracę z MADOGZ pod koniec 2019 r. Zadaniem agencji było zaprojektowanie spójnej i wyrazistej identyfikacji wizualnej oddającej charakter marki Matflix, zbudowanie świadomości nowej marki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także realizacja działań performance.
Stworzony dla Matflixa koncept kreatywny „Aplikacja, która odrobi Ci matmę” okazał się strzałem w dziesiątkę. W efekcie kampanii zrealizowanej w 2020 roku aplikację pobrało 30 000 nowych użytkowników.
W ramach stałej umowy MADOGZ będzie odpowiadać za opracowanie i wdrożenie długofalowej strategii komunikacyjnej marki w kanałach digital mającej na celu utrzymanie dynamicznego wzrostu pobrań aplikacji oraz aktywizację bazy obecnych użytkowników.
Aby dotrzeć do bardzo wymagającej grupy odbiorców, jaką jest Gen Z, potrzebowaliśmy agencji z odwagą i niestandardowym podejściem do prowadzenia komunikacji w kanale digital. Zdecydowaliśmy się powierzyć kompleksowe działania MADOGZ, która zna i czuje naszą markę, gdyż współtworzyła jej styl i język komunikacji. Patrząc z perspektywy dotychczasowej współpracy oraz jej efektów, jesteśmy przekonani, że był to właściwy wybór - mówią założyciele Matflixa.
Za koordynację działań po stronie agencji odpowiada Tomasz Pastuszka,Creative Director MADOGZ.
Matflix to edukacyjna aplikacja mobilna, która pomaga uczniom szkół ponadpodstawowych w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, wystarczy tylko zrobić zdjęcie zadania z podręcznika, a specjalnie opracowany algorytm przedstawi nie tylko wynik, ale również propozycję rozwiązania całego zadania. Przykłady zadań zostały opracowane we współpracy z nauczycielami matematyki i szczegółowo pokazują sposób dojścia do wyniku. Dzięki temu Matflix jest nie tylko narzędziem pomocnym przy odrabianiu prac domowych, ale może być również wykorzystywany do nauki zdalnej.
MADOGZ to agencja full serwis, wyspecjalizowana w działaniach z obszarów digital, produkcji video i public relations. Zespół MADOGZ tworzą specjaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży marketingowej zdobytym w wiodących sieciowych agencjach. MADOGZ ma na swoim koncie projekty zrealizowane dla marek takich jak: Czwórka Polskie Radio, Fixly.pl, OTOMOTO i 321sprzedane.pl (Grupa OLX), GASPOL, Going. (Grupa EMPIK), Kompania Piwowarska, OleOle.pl, Papaya.Rocks i Uber Eats.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.