Komunikaty PR

Mazowiecki Jarmark Rozmaitości

2022-12-06  |  05:00
Kontakt
Dorota Czerwińska
Communication Unlimited

ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl

Na stoiskach Mazowieckiego Jarmarku Rozmaitości będzie można znaleźć prawdziwe „cudeńka”, produkty wytworzone przez spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje.

Rękodzieło i pyszne produkty spożywcze

Swoje wyroby będą wystawiać aż 33 podmioty ekonomii społecznej z całego województwa. Klienci Blue City będą mogli zakupić oryginalne produkty i wyroby: rękodzieło ludowe, wyroby tkackie, stroiki świąteczne i bombki,  maskotki, torby na ramię, mydełka zapachowe, biżuterię, świece zapachowe, kartki świąteczne. Nie zabraknie domowych przetworów takich jak np. konfitury, marmolady, musy, syropy i soki, owoce liofilizowane, a także domowe zupy i wędliny, sery, suszone owoce i warzywa, a także - miody, herbatki, zioła i pierniki.

Mazowiecki Jarmark Rozmaitości rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 20.00. Podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu mazowieckich zespołów ludowych, a o godzinie 14.00 zobaczyć i usłyszeć słynny zespół „Mazowsze”. Punktem kulminacyjnym będzie gala wręczenia wyróżnień tegorocznym laureatom Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, która zacznie się o godz. 15.00.

Odwiedzając Targi Ekonomii Społecznej Blue City organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej można połączyć przyjemne z pożytecznym, poznać ekonomię społeczną i zrobić ciekawe zakupy odkrywając pasjonujące oblicze biznesu, w którym nie liczy się zysk, a ludzie.

 

Nagrody dla społeczników

W tegorocznym konkursie Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał wyróżnienia
19 laureatom, w 6 kategoriach tematycznych. W kategorii „ROZWÓJ”, wyróżnienia otrzymali: Grupa AS Sp. z o.o. Sp. non profit z Płocka, Spółdzielnia Socjalna „Szansa” z Żuromina, Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy „Techniprot” z Pruszkowa, Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas, Fundacja „Zmysłosfera” z Izabelina oraz Spółdzielnia Socjalna „Pożytek” z Tłuszcza. W kategorii „REINTEGRACJA” wyróżniono Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej. W kategorii „ODPOWIEDZIALNOŚĆ” symboliczna „żarówka” powędrowała do: warszawskiego Domu Pomocy Społecznej „Budowlani”, Pierogarni „U Aniołów” Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego w Świeszewie oraz Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”  z Radomia.

Celem przyznania wyróżnień w kategorii „OSOBOWOŚĆ” jest uhonorowanie osób pracujących w ekonomii społecznej lub mających wpływ na jej otoczenie i kształtowanie pozytywnego wizerunku, które podejmują się inicjatyw o charakterze społecznym, promują i angażują się w przedsiębiorczość społeczną oraz walczą ze społecznym wykluczeniem. W tegorocznej edycji uhonorowano w tej kategorii: Jowitę Pietrak, Dorotę Wróbel-Górecką oraz Łukasza Wodowskiego.

W kategorii „ODKRYCIE” w tym roku wyróżniono: Fundację Leny Grochowskiej z Siedlec, Spółkę HejMy z Radomia oraz węgrowską Spółdzielnię Socjalną „Czarny Bez”.

W ostatniej kategorii pod nazwą „SUPER MARKA”, w której nagradzane są najlepsze, najbardziej rozpoznawalne i najprężniej działające podmioty wyróżniono Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Razem z Radomia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS z Mławy.

- Sposobem na walkę z biedą i wykluczeniem społecznym jest przede wszystkim ekonomia społeczna - mówi Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. To ona wyciąga do człowieka rękę, dając możliwość, nie tylko powrotu na otwarty rynek pracy poprzez wykorzystanie różnego rodzaju form aktywizacji, jak i możliwość zdobycia zawodu czy umiejętności potrzebnych do podjęcia zatrudnienia. Pomaga także w pozyskaniu środków na rozpoczęcie własnej działalności czy samokształcenie”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication Unlimited
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.