McCANN Poland nr 1 na świecie w rankingu Cannes Lions for Good
McCANN Poland został uznany agencją kreatywną roku w kategorii Cannes Lions for Good 2023 podczas tegorocznego Cannes Lions International Festival of Creativity. Agencja została wyróżniona za innowacje i kreatywność mające ogromny wpływ nie tylko na biznes, ale również zmieniające rzeczywistość wokół nas. Podczas Festiwalu w Cannes, za kampanie "Where to Settle" - w Polsce znaną jako „Gdzie Zamieszkać” - realizowaną dla Mastercard, McCANN Poland otrzymał w sumie 9 Lwów - Titanium, Grand Prix oraz dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe.
Od momentu wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, Polacy dają niesamowity przykład tego, w jaki sposób można bezinteresowne oferować pomoc uchodźcom z Ukrainy. Również nasz rząd wyróżnił się na tle światowej mobilizacji, wspierając Ukrainę w dążeniu do wolności i autonomii państwowej. Jestem szalenie dumny z tego, że sektor prywatny i branża kreatywna bardzo mocna zaangażowały się w szukaniu rozwiązań na kryzys uchodźczy, czego dowodem są liczne inicjatywy wspierające Ukrainę i jej obywateli, które pojawiły się na przestrzeni ostatniego roku. Kampania McCANN Poland „Gdzie Zamieszkać” - stworzona wspólnie z naszym wieloletnim klientem Mastercard - jest doskonałym przykładem tego, jak wykorzystanie danych, technologii i marketingu ma realny wpływ na pomoc w tej trudnej sytuacji nie tylko uchodźcom, ale również i gospodarzom. Wyjątkowość naszej holistycznej kampanii polegała na tym, aby uchodźców wprowadzić do naszego społeczeństwa, by byli przydatni, pomocni, chciani - i co kluczowe - aby ich pojawienie się w Polsce miało pozytywny wpływ na naszą gospodarkę. Zrealizowane cele i osiągnięte wyniki naszej akcji przeszły wszelkie oczekiwana. Obrazuje to właśnie liczba przyznanych nagród na festiwalu w Cannes, która ostatecznie przełożyła się w rankingu na pierwsze miejsce na świecie w obszarze Good, jednoznacznie potwierdzając, że warto dbać o dobro, bo ono do nas wraca. - powiedział Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland.
Narzędzie Mastercard powstało we współpracy z McCANN Poland. Agencja odpowiadała za opracowanie strategii, kreację i realizację kampanii, w tym za komunikację display, a także za działania w mediach społecznościowych.
Zajęcie przez McCANN Poland pierwszego miejsca w obszarze Good na Cannes Lions International Festival of Creativity to historyczny moment dla całego rynku kreatywnego w Polsce. To ogromny powód do dumy i satysfakcji, że polska agencja otrzymała ten prestiżowy tytuł. Wojna w Ukrainie oraz działania na rzecz uchodźców pokazały, jak ważne dla sektora biznesowego jest zaangażowanie społeczne i jak wiele korzyści może ono przynieść. „Where to Settle” to wyjątkowe narzędzie o ogromnym wpływie społecznym odpowiadające realnym potrzebom uchodźców i społeczności lokalnych. W przyszłości, wspólnie z naszym partnerem Mastercard, chcemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz inspirować do tworzenia kolejnych, kreatywnych i odważnych kampanii w ramach obszaru ESG. Wiemy też, że w planach jest implementacja platformy przez Mastercard i ich partnerów na kolejne rynki. Stąd wierzę, że dzięki sukcesowi na Festiwalu w Cannes, nasze narzędzie zostanie wykorzystane w innych krajach wspierając uchodźców szukających schronienia poza granicami Polski. – powiedział Marcin Sosiński, Managing Director McCANN Poland

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.