Komunikaty PR

Mec. Łukasz Wieczorek z Kancelarii Konieczny Wierzbicki prowadzącym IP Student

2020-11-18  |  14:17
Biuro prasowe

R.pr. Łukasz Wieczorek po raz kolejny poprowadził warsztaty w ramach wydarzenia IP Student. Tegoroczne spotkanie poświęcone było umowom IT w obrocie międzynarodowym.

Warsztaty dla przyszłych prawników

XII edycja IP Student trwa jeszcze do końca listopada. Aby zdobyć „bilet wstępu” na wydarzenie, studenci musieli przejść rekrutację, która wyłoniła grupę najbardziej wyróżniających się osób.  

W tym roku projekt był podzielony na cztery moduły: umowy w IT, patenty i ochrona marki, prawo nowoczesnych technologii oraz prawo w branży kreatywnej.

Mec. Łukasz Wieczorek poprowadził jeden z czterech warsztatów w ramach pierwszego wskazanego modułu. Jego zajęcia dotyczyły umów IT w obrocie międzynarodowym. Trzy pozostałe warsztaty przeprowadzili prawnicy z trzech innych krakowskich kancelarii prawnych.

Ze względu na pandemię koronawirusa, spotkania miały nieco inną formę niż w latach ubiegłych – odbywały się w wersji online – za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Nie wpłynęło to jednak na jakość merytoryczną wydarzenia.

Szansa dla młodych adeptów prawa

Na uczestników modułu mec. Łukasza Wieczorka czekało zadanie jakim było sporządzenie umowy w języku angielskim wedle przedstawionych wytycznych. Osoba, która najlepiej poradzi sobie z tym wyzwaniem, będzie miała możliwość odbycia stażu w Kancelarii Konieczny Wierzbicki. Ostateczny termin realizacji zadania upływa 22.11.2020. Czasu pozostało więc niewiele.

O IP Student

IP Student to coroczne spotkania studentów prawa z praktykami prawa - prawnikami, radcami prawnymi czy adwokatami. Organizatorem wydarzenia jest Koło Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepsi uczestnicy IP Student, którzy wyróżnią się wiedzą podczas realizacji zadania, mają możliwość odbycia stażu w cenionych kancelariach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo 5 powodów, dla których nie znamy swoich praw i pomysł, jak to zmienić Biuro prasowe
2024-07-23 | 09:50

5 powodów, dla których nie znamy swoich praw i pomysł, jak to zmienić

„Nieznajomość prawa szkodzi”, „surowe prawo, ale prawo” - łacińskie sentencje, które poznają młodzi adepci prawa, brzmią dziś jak farmazony. Oczywiście,
Prawo Umowę o dożywocie stosuje się też w sprawach spadkowych. Jakich jeszcze?
2024-07-22 | 09:00

Umowę o dożywocie stosuje się też w sprawach spadkowych. Jakich jeszcze?

Umowa o dożywocie przenosi własność nieruchomości na firmę lub konkretną osobę, która w zamian za to, zobowiązuje się zapewnić zbywcy dożywotnie utrzymanie: opiekę lub
Prawo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Nowe Prawo Pogrzebowe

Obowiązek dysponowania odpowiednim budynkiem lub lokalem obejmującym co najmniej chłodnię lub urządzenia chłodnicze zapewniające stosowną temperaturę (maks. 4 stopnie do przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich),

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.