Komunikaty PR

Andrzej Poczobut Dziennikarzem Roku 2021

2021-12-06  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Grand Press to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich w Polsce. Organizują go magazyn Press i Fundacja Grand Press. Według BETFAN najważniejsza nagroda, Dziennikarz Roku, trafi tym razem do Andrzeja Poczobuta. To urodzony na Białorusi dziennikarz i publicysta, korespondent Gazety Wyborczej oraz działacz mniejszości polskiej na Białorusi, który w marcu 2021 r. został po raz kolejny uwięziony przez białoruski reżim. Inni nieformalni kandydaci do tytułu Dziennikarza Roku, zdaniem BETFAN, mają dużo mniejsze szanse niż faworyt, choć konkurencję stanowi tu silna reprezentacja z tytułów Ringier Axel Springer Polska. Drugi w notowaniach bukmachera jest Janusz Schwertner (Onet), a za nim są, ex aequo, Agnieszka Burzyńska (Fakt) i Andrzej Stankiewicz (Onet).

W kategorii News, zdaniem bukmachera, zwycięży publikacja Marka Balawajdera z RMF FM nt. ukrywania molestowania seksualnego przez krakowską kurię. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tej kategorii rywalizacja jest bardzo wyrównana i blisko faworyta są też dwa inne materiały: „Nieznane kulisy wyborów kopertowych”, Andrzeja Gajcego z Onetu oraz cykl Bianki Mikołajewskiej i OKO.press – „Narodowcy od Bąkiewicza z 3 milionami dotacji z rządowego funduszu”. Pozostałe cztery nominowane newsy mają, według BETFAN, znacznie mniejsze szanse na nagrodę.

Zdaniem BETAN w kategorii Dziennikarstwo śledcze zwycięży cykl artykułów „Partia i spółki” przygotowanych przez kilkudziesięciu dziennikarzy Onetu, Gazety Wyborczej, Radia Zet i BiqData. Publikacje dotyczyły obsadzania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa i sieci powiązań najważniejszych polityków obozu władzy. Drugim, według bukmachera, najpoważniejszym kandydatem do nagrody jest cykl „Przeczekamy i prosimy o przeczekanie”, którego autorem jest Zbigniew Nosowski. Opublikowane na Więź.pl artykuły dotyczyły przewlekłości kościelnych procedur w sprawie ks. Andrzeja Dymera.

Najlepszym reportażem prasowym/internetowym zostanie, zdaniem BETFAN, cykl Szymona Opryszka z OKO.Press o uchodźcach z Bliskiego Wchodu pt. „Mój paszport to moja zbrodnia”.

Bukmacher uważa też, że w kategorii Publicystyka nagrodę dostanie analiza Andrzeja Stankiewicza z Onetu o realizacji separatystycznej wizji PiS pt. „Mamy się zakochać w polexicie”. Największą konkurencję dla tego materiału stanowi inna jego analiza, tym razem przygotowana w duecie z Agnieszką Burzyńską z Faktu, pt. „Kulisy dealu Kukiza z Kaczyńskim” o tym, jak władza korumpuje posłów, by pacyfikować media.

Z analiz bukmachera wynika, że nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego w 2021 r. trafi w ręce Jerzego Chromika – nestora dziennikarstwa sportowego, związanego w przeszłości m.in. z TVP Sport, Sportowcem, Expressem Wieczornym. Według BETFAN tuż za nim jest, z nieznacznie tylko mniejszymi szansami, Radosław Leniarski, szef sportu Gazety Wyborczej. Na zwycięzcę w kategorii Economy BETFAN typuje Łukasza Wilkowicza z Dziennika Gazety Prawnej, wcześniej związanego m.in. z Parkietem.

Zdaniem BETFAN w 2021 Książką Reporterską Roku zostanie „Aborcja jest”, napisana przez Katarzynę Wężyk (Wydawnictwo Agora). W tej kategorii dwa inne tytuły, spośród pięciu nominowanych, są relatywnie blisko faworyta i mają równe szanse. To „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” Artura Domosławskiego (Wydawnictwo Wielka Litera) oraz „Zachód Słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” Dionisiosa Sturisa (Wydawnictwo Poznańskie).

BETFAN jest polską, legalnie działającą firmą bukmacherską online. Wyróżniają ją innowacyjne rozwiązania, szeroki zakres proponowanych zakładów i otwartość na potrzeby klientów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, na żywo i esportowych, BETFAN jako jedyny w Polsce bukmacher oferuje na szeroką skalę zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. W sumie proponuje miesięcznie ponad 1,5 mln różnych zakładów. BETFAN jest w gronie pięciu największych polskich bukmacherów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Slodkie ćwierćwiecze w branży słodyczy reklamowych Biuro prasowe
2022-01-19 | 16:00

Slodkie ćwierćwiecze w branży słodyczy reklamowych

W 2022 roku mija 25 lat od powstania marki Slodkie. Firma, będąca jednym z europejskich liderów w branży słodyczy reklamowych, postanowiła świętować swój jubileusz przez
Media i PR Nowość od marki Mazurski Smak – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem
2022-01-17 | 12:00

Nowość od marki Mazurski Smak – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem

Do produktów oferowanych przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol pod marką Mazurski Smak dołącza nowość – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem. To doskonała
Media i PR Gra od Pyramid Games w serialu produkowanym przez Warner Bros
2022-01-17 | 09:00

Gra od Pyramid Games w serialu produkowanym przez Warner Bros

Farming Life – grę łączącą symulację farmy i strategię ekonomiczną, stworzoną przez lubelskie studio Pyramid Games na zlecenie wydawców – Gaming Factory i Ultimate

Więcej ważnych informacji

Prawo

Finanse

Część mikro- i małych firm może nie przetrwać podwyżek cen gazu. Kiepskie nastroje przedsiębiorców

370 proc. – o tyle zgodnie z cennikiem PGNiG wzrosły stawki za gaz dla przedsiębiorstw w ciągu ostatniego półrocza. Taki wzrost kosztów z pewnością przełoży się na ceny produktów i usług, o czym mówią pesymistyczne prognozy dotyczące inflacji, ale nie wszystkim firmom uda się w ten sposób zrekompensować podwyżki. To z kolei może wpłynąć na większą skalę upadłości, szczególnie wśród mniejszych podmiotów. Doraźne krótkoterminowe inicjatywy rządu mogą nie poprawić sytuacji – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Telekomunikacja

Polskie firmy mogą uczestniczyć w wyścigu na rozwiązania 5G. Model otwarty może zrewolucjonizować budowę tej sieci

Open RAN, czyli tzw. model otwarty, polega na dopuszczeniu wielu dostawców do dostarczania elementów sieciowych 5G, pozwalając im ze sobą konkurować. To odwrotność obecnego status quo, w którym dominującą pozycję w budowie sieci ma kilku dostawców i operatorów telekomunikacyjnych. – Open RAN te monopole rozbija – mówi dr Sławomir Pietrzyk, prezes polskiej spółki IS-Wireless, która dostarcza rozwiązania sieciowe 5G oparte na własnej technologii właśnie w otwartym modelu. Jak podkreśla, globalne trendy w budowie sieci nowej generacji będą coraz bardziej podążać w tym kierunku. Potwierdzają to chociażby deklaracje europejskich operatorów, np. Orange, który planuje, że od roku 2025 każdy nowy, wdrożony przez firmę element sieci będzie kompatybilny z modelem Open RAN.

IT i technologie

Polska technologia rewolucjonizuje obrazowanie diagnostyczne. W czasie rzeczywistym tworzy trójwymiarowe hologramy narządów

Nawet o jedną trzecią można skrócić czas zabiegu operacyjnego, posiłkując się przed nim i w jego trakcie trójwymiarowym hologramem operowanego narządu. Takie możliwości stwarza system opracowany przez polski start-up medyczny MedApp. Narzędzie współpracujące z goglami VR może także pomóc lekarzom w wyjaśnianiu diagnozy i proponowanego leczenia pacjentowi. Rozwiązanie jest już stosowane w kardiologii, onkologii, ortopedii czy laryngologii w Polsce i kilku innych krajach europejskich oraz w Brazylii. Twórcy chcą je rozwijać z myślą o kolejnych specjalizacjach i nowych rynkach. Według analityków branża medycznej holografii do 2026 roku zwiększy przychody niemal czterokrotnie.