Billie Eilish w polskim serialu
W czołówce najnowszego serialu HBO Max pt. „Odwilż” usłyszymy piosenkę „When the party’s over” Billie Eilish. Spokojna muzyka laureatki nagród Grammy i Oscara potęguje mroczną atmosferę serialu kryminalnego, który zadebiutował w HBO na początku kwietnia br. Za oprawę muzyczną serialu odpowiadała firma Sirens. Po jej stronie był m.in. zakup praw do wykorzystania utworu Billie Eilish. W serialu pojawia się też muzyka skomponowana specjalnie do tego tytułu, której autorem jest Łukasz Targosz.
„Odwilż” to sześcioodcinkowy serial kryminalny, który od początku kwietnia można oglądać w HBO Max. W roli głównej występuje Katarzyna Wajda, w pozostałych rolach Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski. Reżyserem jest Xawery Żuławski, a za scenariusz odpowiada Marta Szymanek. „Odwilż” to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce, większość zdjęć powstała w Szczecinie.
Serial porusza mnóstwo trudnych emocji związanych z żałobą, stratą, poczuciem osamotnienia. Główny wątek kryminalny i sprawa morderstwa, którą prowadzi trzydziestokilkuletnia policjantka łączy się z tematami, które są niejednokrotnie trudne, a nawet wstydliwe. Dużą rolę w serialu odgrywa muzyka, która buduje napięcie, pomaga zrozumieć emocje bohaterów. Za oprawą muzyczną serialu stoi firma Sirens, która specjalizuje się w dobieraniu muzyki do filmów, seriali, reklam, opraw stacji TV. Muzykę, którą słyszymy w „Odwilży” skomponował Łukasz Targosz, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kompozytor muzyki filmowej, producent muzyczny i filmowy.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.