Komunikaty PR

Dieta studencka – jak gotować szybko, tanio, a przy tym zdrowo?

2024-09-25  |  16:00
Biuro prasowe

Październik za pasem, a co za tym idzie wielkimi krokami zbliża się początek roku akademickiego. Już za chwilę studenci rozgoszczą się w akademikach czy wynajmowanych pokojach. Niewątpliwie w tym czasie czeka na nich wiele wyzwań oraz nowych doświadczeń! W natłoku kolokwiów, egzaminów, pracy i spotkań towarzyskich, studenci nie powinni zapominać o zdrowym odżywianiu. Jak zatem znaleźć równowagę między intensywnym życiem studenckim a zdrową dietą? Podpowiadamy!

 

  1. Szykuj lunchboxy na uczelnię

 

W wirze codziennych obowiązków czas jest dla studentów cenną walutą. Ekstremalnie zabieganym żakom radzimy, aby odpowiednio wcześniej szykowali lunchboxy na wynos. Dużo taniej jest nosić posiłki ze sobą na uczelnię niż kupować jedzenie na mieście. Zaplanuj więc odpowiednio wcześniej, co będziesz jadł, zrób listę zakupów i przyrządź jedzenie, które spakujesz do poręcznych pojemników. W ten sposób łatwiej będzie Ci kontrolować ilość i jakość spożywanych posiłków. 

 

  1. Pij koktajle!

Szybkim i zdrowym sposobem na smaczną przekąskę jest przygotowanie koktajlu lub shake’a. Wystarczy wrzucić składniki do blendera i zmiksować. Gotowy napój wystarczy przelać do szczelnej butelki i zabrać ze sobą na uczelnię, gdzie będziesz mógł się nim cieszyć w przerwie między zajęciami. Jeśli w natłoku obowiązków nie masz czasu na przygotowanie domowej roboty napoju, skorzystaj z roślinnych koktajli Huel. Dostępne są nawet wersje ze zwiększoną ilością białka i w kilku pysznych smakach, m.in. solony karmel, banan czy truskawka ze śmietanką. Ich główną zaletą jest łatwość przygotowania - potrzebujemy jedynie wody i shakera - dlatego bez problemu przyrządzisz go na uczelni! To doskonała opcja na sycący posiłek, który dostarczy cennych wartości odżywczych i energii na cały dzień! Dodatkowo Huel zawiera 26 niezbędnych witamin, wspierając tym samym prawidłowe funkcjonowanie mózgu.


 

  1. Gotuj na kilka dni

 

Świetnym sposobem na zaoszczędzenia czasu i pieniędzy jest gotowanie na zapas. Takie rozwiązanie jest bardziej energooszczędne i mniej czasochłonne niż codzienne przyrządzanie posiłków, na które nie zawsze można znaleźć czas. Przygotuj więc gar zupy na trzy dni lub ugotuj od razu 2 woreczki kaszy i podziel na porcje. Takie posiłki możesz przechowywać w lodówce i zjeść następnego dnia. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz na kosztach gotowania, ale także masz „awaryjny” posiłek w lodówce, który można szybko wzbogacić o owoce czy warzywa, gdy brakuje czasu na przygotowanie bardziej skomplikowanego dania.

 

  1. Postaw na dania jednogarnkowe

Dania jednogarnkowe to szybki i smaczny sposób na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, który wystarczy na kilka dni. Zazwyczaj są one proste w przygotowaniu i nie powinny sprawić trudności nawet osobom o podstawowych umiejętnościach kulinarnych. Takie potrawy zazwyczaj zawierają dużą ilość warzyw oraz mięso czy rośliny strączkowe. Można również dodać kaszę lub ziemniaki, co sprawia, że posiłek staje się źródłem węglowodanów złożonych i białka. Podobnie jak przy gotowaniu „na zapas”, dania jednogarnkowe pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, w efekcie czego  w lodówce zawsze czeka na Ciebie przygotowany wcześniej posiłek, który wystarczy jedynie odgrzać.

  1. Zamrażaj!

Co jeśli ugotowałeś za dużo lub nie masz po prostu chęci jeść tego samego posiłku kolejny dzień z rzędu? Nie marnuj! Nadwyżkę żywności z powodzeniem możesz przełożyć do pojemników, słoików czy woreczków  śniadaniowych i zamrozić. A kiedy najdzie Cię na nie ochota lub po prostu nie będziesz miał czasu przygotować nic innego, wystarczy że wyciągniesz je z zamrażarki i odgrzejesz!

 

  1. Posiłki instant na ratunek

 

Nie masz talentu do gotowania, ale chcesz odżywiać się zdrowo, a przy tym tanio? Idealną opcją dla studentów są posiłki instant – ale tylko te wysokiej jakości jak np. linia Hot&Savoury od Huel. Marka ma w ofercie ciepłe i wytrawne dania, których przygotowanie zajmuje mniej niż 5 minut. Wystarczy je po prostu zalać wrzątkiem i odstawić do wystygnięcia. Każdy z nich zawiera pyszne, pełnowartościowe i naturalne składniki, w tym 24 gramy białek roślinnych oraz wszystkie 26 niezbędnych witamin i minerałów. W ofercie znajduje się sześć smaków: Pomidor z ziołami, Tajskie zielone curry, Meksykańskie chili, Danie słodko-kwaśne, Curry Korma oraz Curry Madras. Wszystkie dania są wegańskie, bez konserwantów czy wzmacniaczy smaku, a ich koszt to około 11,50 zł za porcję. W sam raz na studencką kieszeń!


 

Choć grafik studenta zazwyczaj bywa napięty, warto znaleźć chwilę na zjedzenie pełnowartościowego posiłku lub przekąski, by mieć paliwo na cały dzień.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Przejazdy FREENOW wspierają powodzian. Biuro prasowe
2024-10-17 | 15:30

Przejazdy FREENOW wspierają powodzian.

FREENOW, aplikacja taxi i multimobilności miejskiej włącza się we wsparcie dla powodzian. Użytkownicy FREENOW w Polsce mogą od teraz wesprzeć osoby poszkodowane przez powódź,
Styl życia Odkryj tajniki snu w Porcie Łódź!
2024-10-16 | 16:40

Odkryj tajniki snu w Porcie Łódź!

Zbliżają się zimowe miesiące i długie wieczory, co sprzyja spędzaniu czasu w domowych pieleszach. Łódzkie centrum handlowe przy Pabianickiej zaprasza na blisko dwa tygodnie
Styl życia Popraw jakość swojego snu dzięki kampanii „Dobrze Ci we śnie!” Ingka Centres
2024-10-16 | 01:00

Popraw jakość swojego snu dzięki kampanii „Dobrze Ci we śnie!” Ingka Centres

Zmiana czasu na zimowy to doskonała okazja, by przemyśleć swój rytm okołodobowy. W październiku w obiektach handlowych zarządzanych przez Ingka Centres rusza kampania „Dobrze Ci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.