Gamingowy maraton na Youtube pomógł zebrać pieniądze na poradnię pedagogiczną

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl
Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty i Paweł Maliszewski, twórca gamingowego kanału KronosGRA na Youtube, zaprosili fanów gier komputerowych na internetowy maraton. Przez dwa dni, od 17 do 18 grudnia, trwała transmisja na żywo, podczas której można było zmierzyć się z youtuberem w grach: Rocket League, Snow Runner, FIFA 23 oraz Minecraft.
Celem zabawy było zebranie środków na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, interaktywnej platformy z profesjonalnymi poradami pedagogów, psychologów dziecięcych i logopedów. Projekt przygotowuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspólnie ze specjalistami Familijnej Poradni Pedagogiczno Psychologicznej z Wrocławia.
Widzowie i uczestnicy Świątecznego Streamu Charytatywnego mogli w trakcie wydarzenia przekazywać mikrodarowizny (w społeczności internetowej nazywane donejtami), a dzięki wsparciu partnerów zorganizowane zostały również aukcje charytatywne na platformie Allegro. W sumie na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej udało się zebrać 2650 złotych.
- Wydarzenie odbiło się echem w całym internecie. Dla mnie takie streamy znaczą bardzo wiele. Dzięki nim otrzymuję dużo pozytywnej energii – cieszy się Paweł Maliszewski, twórca kanału KronosGRA i pomysłodawca wydarzenia. - W streamie wzięło udział wiele fantastycznych osób. W konkursach i wspólnym kolędowaniu również. To nadało całej akcji jeszcze głębszego klimatu. jestem bardzo dumny z tego, że mogłem zorganizować taki event.
Przez dwa dni w wydarzeniu, transmitowanym na żywo na Youtube, platformie Twitch i stronie internetowej fundacji, udział wzięło 1116 osób. Maraton, zamiast planowanych 24 godzin, potrwał w sumie prawie 30. Oprócz grania, widzowie mogli wziąć udział w spontanicznie ogłaszanych zabawach: na najlepsze zdjęcie czy na zaśpiewanie kolędy.
- To był niesamowity ładunek dobrych emocji i świetna zabawa. Cieszę się, że razem z Pawłem daliśmy widzom tyle rozrywki i uśmiechu - podsumowuje Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, który współprowadził transmisję. - Jesteśmy wdzięczni graczom, widzom i partnerom za udział, zaangażowanie i wsparcie dla projektu Wirtualnej Poradni. Dzięki kwocie zebranej podczas streamu i na licytacjach, będziemy mogli już niedługo uruchomić działającą wersję pilotażową. Bardzo się z tego cieszymy!
Partnerami i patronami Świątecznego Streamu Charytatywnego byli: Prezent Marzeń • Kujawski Uniwersytet Ludowy w Nakonowie • Szkoła Podstawowa Marco Polo z Wrocławia • Fundacja Fani Mani • Newspoint • TIM SA • Łucznik • Wydawnictwo Albatros • Funwisher • Reporterzy.info • CD Projekt.
Więcej na temat Wirtualnej Poradni Pedagogicznej dowiedzieć się można na stronie: https://operator.edu.pl/poradnia/
Uruchomienie i funkcjonowanie poradni wesprzeć można również przekazując 1,5% podatku PIT. Więcej informacji: https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 7600 dzieci.
***
Kontakt dla mediów:
Bartłomiej Dwornik, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
b.dwornik@operator.edu.pl, +48 533 978 513

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.