Gra od Pyramid Games w serialu produkowanym przez Warner Bros
Farming Life – grę łączącą symulację farmy i strategię ekonomiczną, stworzoną przez lubelskie studio Pyramid Games na zlecenie wydawców – Gaming Factory i Ultimate Games, można zobaczyć w serialu Love Me, który został wyprodukowany przez oddział amerykańskiego przedsiębiorstwa mediowego – Warner Bros: International Television Production Australia – na rynek australijski. Akcja serialu rozgrywa się w Melbourne i jest historią o miłości, stracie i złożonych relacjach rodzinnych. Aktualnie tytuł można obejrzeć na należącej do Streamotion platformie streamingowej Binge.
- Jesteśmy dumni z tego, że w serialu, za którym stoi firma Warner Bros znalazło się miejsce dla Farming Life. Gry komputerowe rzadko pojawiają się na szklanym ekranie, dlatego czujemy się niezwykle wyróżnieni. Jest to dla nas również nowe doświadczenie, a epizodyczny „występ” naszego tytułu w serialu traktujemy jako nową formę jego promocji i możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby potencjalnych użytkowników - mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
Farming Life to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę relaksująca gra łącząca w sobie elementy symulatora, strategii ekonomicznej i produkcji typu city-builder. Gracze wcielają się w rolę farmerów prowadzących własne gospodarstwa. Dostają oni duże pole do rozwoju swoich biznesów z wykorzystaniem kreatywnych rozwiązań. Tytuł jest w pewnej mierze grą przypominającą SimCity, choć – zamiast miasta – użytkownicy koncentrują się na farmie. Globalna premiera Farming Life odbyła się 18 października 2021 roku na platformie Steam. Cena detaliczna rolniczej gry w wersji na PC wynosi 12,99 USD.
Grę Farming Life można zobaczyć w piątym odcinku pierwszego sezonu australijskiej wersji serialu Love Me, którego producentem jest Warner Bros. Tytuł miał swoją premierę 26 grudnia 2021 roku na platformie streamingowej Binge, z której korzysta prawie 830 000 subskrybentów.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że poszukiwanie nowych kanałów komunikacji marketingowej jest bardzo ważne. Serialowy epizod z udziałem Farming Life w produkcji światowego giganta pokazuje, że gry to nie tylko tradycyjnie rozumiany gaming przed ekranem w domowym zaciszu czy ich sprzedaż na całym świecie. Jak widać potencjał gier, można wykorzystywać także w inny sposób. Mam nadzieję, że nasze pozostałe produkcje również będą miały okazję pojawiać się w filmach czy serialach, co na pewno będzie dla nich korzystne, jeśli chodzi przede wszystkim o dodatkową promocję. Cieszymy się, że wykorzystaliśmy szansę, jaka się nadarzyła - dodaje Jacek Wyszyński.
Wydawcami Farming Life są spółki Gaming Factory i Ultimate Games. W 2022 roku w zależności od wyników sprzedażowych zostanie podjęta decyzja o portach na konsole.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=W7iIlZLr1q0
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1031270/Farming_Life/
***
O Pyramid Games:
Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.