Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności: Razem inspirujemy do działania
25 października br. (piątek) w Żyrardowie odbędzie się Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności – spotkanie poświęcone prezentacji dobrych praktyk oraz budowaniu efektywnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, samorządami i instytucjami naukowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podczas Forum uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:
- poznać strategie budowania organizacji i firm społecznie odpowiedzialnych;
- odkryć metody efektywnej współpracy międzysektorowej;
- zgłębić tematykę CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) i ESG (Środowiskiem, Społeczeństwem i Ładem Korporacyjnym) oraz ich wpływ na organizacje i społeczności lokalne.
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00. Program obejmuje wystąpienia dotyczące wyzwań, szans, dobrych praktyk CSR i ESG, panel dyskusyjny oraz specjalną sesję dla organizacji pozarządowych. Organizatorzy przewidzieli również sesję posterową, dającą możliwość prezentacji działań stowarzyszeń i fundacji oraz nawiązania cennych kontaktów.
Wśród prelegentów znajdą się osoby zarządzające firmami i organizacjami, eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne sektory, w tym bankowość, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz firmy zaangażowane w działania CSR i ESG. Ich bogate doświadczenie i wiedza zapewnią uczestnikom i uczestniczkom Forum wszechstronną perspektywę na omawiane zagadnienia.
Szczególnym punktem programu będzie wykład poświęcony skutecznej komunikacji i współpracy organizacji pozarządowych z mediami.
Forum odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Żyrardowie (Resursa, Sala balowa, ul. 1 maja 45) oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Imagistyki Społecznej, Urząd Miasta Żyrardowa oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii. Partnerami - Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Good One PR.
Wydarzenie stanowi część projektu "Społecznie odpowiedzialne NGO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://bit.ly/Program-MazowieckieForumCSR
Rejestracja na wydarzenie: https://forms.gle/oqM6726r1UDeBDSq5
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.