Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności: Razem inspirujemy do działania
25 października br. (piątek) w Żyrardowie odbędzie się Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności – spotkanie poświęcone prezentacji dobrych praktyk oraz budowaniu efektywnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, samorządami i instytucjami naukowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podczas Forum uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:
- poznać strategie budowania organizacji i firm społecznie odpowiedzialnych;
- odkryć metody efektywnej współpracy międzysektorowej;
- zgłębić tematykę CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) i ESG (Środowiskiem, Społeczeństwem i Ładem Korporacyjnym) oraz ich wpływ na organizacje i społeczności lokalne.
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00. Program obejmuje wystąpienia dotyczące wyzwań, szans, dobrych praktyk CSR i ESG, panel dyskusyjny oraz specjalną sesję dla organizacji pozarządowych. Organizatorzy przewidzieli również sesję posterową, dającą możliwość prezentacji działań stowarzyszeń i fundacji oraz nawiązania cennych kontaktów.
Wśród prelegentów znajdą się osoby zarządzające firmami i organizacjami, eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne sektory, w tym bankowość, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz firmy zaangażowane w działania CSR i ESG. Ich bogate doświadczenie i wiedza zapewnią uczestnikom i uczestniczkom Forum wszechstronną perspektywę na omawiane zagadnienia.
Szczególnym punktem programu będzie wykład poświęcony skutecznej komunikacji i współpracy organizacji pozarządowych z mediami.
Forum odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Żyrardowie (Resursa, Sala balowa, ul. 1 maja 45) oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Imagistyki Społecznej, Urząd Miasta Żyrardowa oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii. Partnerami - Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Good One PR.
Wydarzenie stanowi część projektu "Społecznie odpowiedzialne NGO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://bit.ly/Program-MazowieckieForumCSR
Rejestracja na wydarzenie: https://forms.gle/oqM6726r1UDeBDSq5

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.