Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności: Razem inspirujemy do działania
25 października br. (piątek) w Żyrardowie odbędzie się Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności – spotkanie poświęcone prezentacji dobrych praktyk oraz budowaniu efektywnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, samorządami i instytucjami naukowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podczas Forum uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:
- poznać strategie budowania organizacji i firm społecznie odpowiedzialnych;
- odkryć metody efektywnej współpracy międzysektorowej;
- zgłębić tematykę CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) i ESG (Środowiskiem, Społeczeństwem i Ładem Korporacyjnym) oraz ich wpływ na organizacje i społeczności lokalne.
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00. Program obejmuje wystąpienia dotyczące wyzwań, szans, dobrych praktyk CSR i ESG, panel dyskusyjny oraz specjalną sesję dla organizacji pozarządowych. Organizatorzy przewidzieli również sesję posterową, dającą możliwość prezentacji działań stowarzyszeń i fundacji oraz nawiązania cennych kontaktów.
Wśród prelegentów znajdą się osoby zarządzające firmami i organizacjami, eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne sektory, w tym bankowość, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz firmy zaangażowane w działania CSR i ESG. Ich bogate doświadczenie i wiedza zapewnią uczestnikom i uczestniczkom Forum wszechstronną perspektywę na omawiane zagadnienia.
Szczególnym punktem programu będzie wykład poświęcony skutecznej komunikacji i współpracy organizacji pozarządowych z mediami.
Forum odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Żyrardowie (Resursa, Sala balowa, ul. 1 maja 45) oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Imagistyki Społecznej, Urząd Miasta Żyrardowa oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii. Partnerami - Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Good One PR.
Wydarzenie stanowi część projektu "Społecznie odpowiedzialne NGO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://bit.ly/Program-MazowieckieForumCSR
Rejestracja na wydarzenie: https://forms.gle/oqM6726r1UDeBDSq5
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.