McDonald’s: Ponad 2 mln zł na pomoc ze sprzedaży Ukraińskiego Burgera
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Okresowe wprowadzenie Ukraińskiego Burgera do menu McDonald’s Polska było gestem gościnności w kierunku uchodźców zza wschodniej granicy. Marka przekaże 3 zł z każdego sprzedanego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, na pomoc humanitarną osobom pozostającym w swojej ojczyźnie. Łącznie w ramach oferty zebrano 2 370 000 złotych. Te środki zostaną przekazane na zakup i skompletowanie 46 000 paczek żywności trwałej dla mieszkańców Ukrainy.
Trudne czasy są testem solidarności. Dziękujemy naszym franczyzobiorcom oraz gościom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do działań pomocowych naszej fundacji w Ukrainie. Kwota, którą wspólnie zebraliśmy, pomoże potrzebującym na wschodzie kraju
– mówi Anna Borys, dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.
McDonald’s Polska przekaże 2,37 mln złotych Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która nadal niesie pomoc na miejscu, wspierana przez pracowników McDonald’s Ukraina, którzy angażują się jako wolontariusze. Środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy pozostających w swojej ojczyźnie, głównie na zakup żywności. Fundacja kupuje produkty zgodnie z listą otrzymaną od władz, a następnie przygotowuje zestawy żywności. Paczki są przekazywane władzom, które wraz z organizacjami pozarządowymi dostarczają je potrzebującym. Zestawy żywności trafiają do rodzin i osób starszych, które nie mogą opuścić swoich domów w strefach wojennych.
Jesteśmy nieskończenie wdzięczni za solidarność, życzliwość i wsparcie, które od początku wojny otrzymujemy Polaków oraz od McDonald’s Polska. Pomoc jest cały czas potrzebna. Setki tysięcy ukraińskich rodzin nie ma obecnie środków do życia, dotyka ich głód. Aby im pomóc, pakujemy i dostarczamy podstawową żywność. Każdy przygotowany przez nas zestaw wystarczy rodzinie na około 2 tygodnie. Dotychczas przekazaliśmy 15 000 takich paczek dla najbardziej potrzebujących na obszarach odczuwających najsilniej skutki wojny. Dzięki McDonald’s Polska kolejne zestawy żywności dotrą do 46 000 rodzi
– mówi Galina Solovey, dyrektor Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie.
Do tej pory, reagując szybko na bieżące potrzeby, McDonald’s Ukraina i Fundacja Ronalda McDonalda w Ukrainie przekazali ponad 222 tony żywności na cele humanitarne. Dodatkowo Fundacja przekazała prawie tysiąc zestawów pierwszej pomocy dla potrzebujących, a dla szpitali i ich pacjentów – leki, sprzęt i środki medyczne, higieniczne, wodę, żywność. Fundacja nadal działa – obecnie realizuje 5 programów pomocowych na terytorium Ukrainy, ze szczególnym naciskiem na niesienie pomocy humanitarnej.
Nie tylko Ukraiński Burger
Ukraiński Burger to kolejna inicjatywa pomocy dla Ukrainy ze strony McDonald’s Polska. Cały czas, wspólnie z franczyzobiorcami i polskim oddziałem Fundacji Ronalda McDonalda, firma pomaga osobom przekraczającym granicę. To ponad 50 000 ciepłych posiłków dla potrzebujących.
Od połowy marca działa także świetlica „Maczek” w Centrum Szkoleniowym McDonald’s na Dworcu Centralnym. To ciepłe, bezpieczne i komfortowe miejsce dla dzieci i ich opiekunów, czekających na Dworcu na dalszą podróż. Dzieci przebywające w „Maczku” mogą odpocząć, bawić się, oglądać bajki, słuchać muzyki, grać w gry planszowe, wykonywać prace plastyczne, brać udział w animacjach i prostych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Do tej pory „Maczek” gościł ponad 1000 dzieci. Zajęcia i świetlicę prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.
McDonald’s wspiera również pracowników z Ukrainy i ich rodziny w znalezieniu pracy oraz zakwaterowania w Polsce. W tym celu stworzono specjalny fundusz zapomogowy. W działania pomocowe angażuje się także Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udzielał wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje również łóżka w szpitalach dla rodziców małych pacjentów z Ukrainy i zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda opiekunom ciężko chorych dzieci.
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.