Miej na to Magne B6 Forte – Kampania FCB Health Spark dla Sanofi o roli magnezu
Sanofi, we współpracy z agencją FCB Health Spark, wystartowała z przełomową kampanią „Miej na to Magne B6 Forte” łączącą kreatywność z edukacją zdrowotną. Kampania jest oparta na serii angażujących filmów oraz innowacyjnej platformie internetowej, a jej celem jest zwiększenie świadomości związku symptomów mentalnych – nerwowości, stresu, czy zdenerwowania – z niedoborem magnezu w organizmie.
„Miej na to Magne B6 Forte” to efekt współpracy Sanofi i agencji reklamowej FCB Health Spark, afiliowanej agencji IPG Health, która za pomocą serii filmów emitowanych w wybranych kanałach social media i digital pokazuje polskim rodzinom jak niedobór magnezu może wpływać na ich zdrowie psychiczne. Kampania przedstawia codzienne wyzwania przez pryzmat rapującej rodziny Magnezińskich, którzy dzięki odpowiedniemu poziomowi magnezu radzą sobie z nerwowością, zmęczeniem i wahaniami nastrojów. W innowacyjny sposób łączy ona elementy rozrywki z edukacją zdrowotną.
W ramach kampanii powstała również platforma internetowa, na której znalazły się testy: MAGNE-Test i STRES-Skaner. Pierwszy z nich jest algorytmem, który pomaga w ocenie ryzyka niedoboru magnezu, natomiast drugi, wykorzystujący AI, skanuje twarz i określa poziom stresu. Po wykonaniu MAGNE Testu, użytkownik otrzymuje e-book edukacyjny.
Tworząc kampanię „Miej na to Magne B6 Forte”, zależało nam przede wszystkim na zwiększeniu świadomości, że symptomy mentalne, takie jak nerwowość, stres i zdenerwowanie, mogą wynikać z niedoboru magnezu w organizmie. Chcieliśmy też zwrócić uwagę konsumentów, że problem ten może dotyczyć każdego z nas i pokazać, jak istotny wpływ ma właściwy poziom magnezu na zdrowie psychiczne. Agencja FCB Health Spark opracowując strategię trafnie uchwyciła sedno problemu, że rodzice pragną lepiej kontrolować swoje emocje, ale często nie radzą sobie z nimi. Są nieświadomi, że przyczyną tego może być właśnie niedobór magnezu. – powiedziała Aleksandra Rybarska, CEE Magne Lead, Sanofi Consumer Healthcare.
Agencja FCB Health Spark odpowiadała za opracowanie strategii, kreację oraz przygotowanie materiałów do adaptacji kampanii na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
Za kampanię „Miej na to Magne B6 Forte” po stronie Klienta odpowiedzialni są: Aleksandra Rybarska, CEE Magne Lead, Consumer Healthcare oraz Anna Demko, Brand Manager - Magne B6, Consumer Healthcare Poland. Po stronie Agencji pracowali – zespół kreatywny w osobach: Adam Radziun (Creative Director), Dominik Przerwa (Senior Art Director), Marcin Nowakowski (Senior Copywriter), zespół client service: Anna Konopka (Account Director), Paulina Grochowska (Account Manager), strategia: Anna Midor (Senior Strategic Planner), produkcja: Piotr Zajlich (Creative Producer).
Strona Magne B6 – https://www.magneb6.com/pl-pl
Spot „Miej na to Magne B6” – https://www.youtube.com/@magneb6236/video

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.