Przyszłość branży Visual - nowoczesne technologie na Dniu Otwartym Panasonic
W czwartek, 24 października 2024 roku w hotelu Barceló w Warszawie, odbył się coroczny Dzień Otwarty Panasonic, organizowany przez Panasonic Connect Europe. Wydarzenie przyciągnęło entuzjastów technologii i profesjonalistów z różnych branż, którzy mieli szansę odkryć nowoczesne rozwiązania w dziedzinie technologii Visual, w tym najnowsze projektory premium oraz innowacje dla teatrów i muzeów. Goście mogli również uczestniczyć w fascynujących projekcjach, interaktywnych prezentacjach i inspirujących dyskusjach z ekspertami. Panasonic, znany z dążenia do doskonałości, przyciągnął na swój Dzień Otwarty ponad sto osób.
Panasonic - lider innowacji technologicznych
Z ponad stuletnią tradycją, Panasonic nieustannie redefiniuje postrzeganie świata, wprowadzając na rynek przełomowe, nowatorskie rozwiązania w zakresie elektroniki użytkowej, przemysłu i komunikacji. W trakcie Dnia Otwartego w Warszawie firma zaprezentowała trzy nowatorskie projektory, które rewolucjonizują tworzenie doświadczeń wizualnych.
Wśród nich znalazł się po raz pierwszy w Polsce 1-chipowy projektor DLP™ PT-REQ15, oferujący imponującą jasność 15 000 lm, co gwarantuje spektakularne efekty wizualne na dużą skalę. Równolegle zaprezentowano debiutujący na polskim rynku projektor DLP™ 4K z serii PT-RQ7, wyróżniający się nowym trybem Digital Art, który zapewnia żywe kolory i wysoki kontrast w lekkiej, kompaktowej konstrukcji, idealnej do transportu.
Wreszcie, Panasonic przedstawił premierowo w Polsce media procesor ET-FMP20, wyposażony w zaawansowane procesory multimedialne, który redefiniuje przepływy pracy z wieloma projekcjami, oferując precyzyjną regulację i płynne odtwarzanie obrazu 4K. Te nowatorskie rozwiązania potwierdzają pozycję Panasonic jako lidera w branży technologii wizualnych, wprowadzając użytkowników w nową erę immersyjnych doświadczeń.
Czuję ogromną satysfakcję z sukcesu naszego wydarzenia, które z każdą edycją przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Dzień Otwarty Panasonic w Warszawie pokazuje, że firma nie tylko śledzi najnowsze trendy technologiczne, ale także wyznacza kierunki w tej dziedzinie, podkreśla Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager.
Inspirujące rozwiązania i nowoczesne technologie
Podczas Dnia Otwartego, goście mieli niepowtarzalną okazję podziwiać najnowsze modele projektorów Panasonic, które wyróżniają się nie tylko wyjątkową jakością obrazu, ale również wszechstronnością zastosowań. Obecni na wydarzeniu eksperci Panasonic Connect Europe byli obecni na wydarzeniu, aby odpowiadać na pytania uczestników oraz dzielić się wiedzą na temat innowacyjnych produktów.
Nasze nowoczesne projektory są idealne do biur, teatrów, muzeów i wystaw sztuki. Wydarzenia takie jak to stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami oraz bezpośredniej interakcji z profesjonalistami z branży, dodaje Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager.
W ramach wydarzenia zaprezentowano także wirtualne studio, które demonstrowało nowoczesne techniki produkcji na żywo, z zastosowaniem w telewizji i kulturze.
Dzięki naszym zaawansowanym kamerom jesteśmy w stanie uchwycić dynamikę i emocje wydarzeń na ekranie. Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania tych urządzeń oraz wymiany doświadczeń z ekspertami, dodaje Janusz Adamski, AV Sales Manager.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.