ROBYG zachęca, by ukwiecać miasta i rozdaje nasiona
Dzwonki ogrodowe, rezedy wonne, szałwię, macierzankę i rumianek – ponad 40 różnych gatunków roślin będą mogły posadzić pierwszaki. Do siania łąk kwietnych zachęca ROBYG, który wysłał szkołom podstawowym w największych miastach Polski torebki z nasionami. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej deweloper będzie je także rozdawać mieszkańcom w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie – łącznie może powstać aż 7 tysięcy łąk kwietnych.
Mieszanki kwiatów jednorocznych i wieloletnich od ROBYG zawierają nasiona aż 41 gatunków roślin. Dzięki takiej różnorodności, łąki w donicach będą przyciągać owady zapylające, a po przekwitnięciu żywić ptaki; mogą też dać miejsce do życia wielu pożytecznym owadom i małym ssakom oraz płazom i gadom. „Zasiane z miłości do bioróżnorodności” łąki, zgodnie z hasłem majowej akcji ROBYG, mają cieszyć oko i wspierać walkę ze skutkami zmian klimatu. Torebki z nasionkami i kolorowanki edukacyjne – łącznie 5 tysięcy zestawów – trafiły do uczniów wybranych szkół podstawowych w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Kolejne 2 tysiące torebek z nasionkami zostanie rozdanych mieszkańcom tych miast. Wystarczy w dniach 18.05.–18.06. przyjść do dowolnego biura sprzedaży ROBYG i odebrać swoje nasionka i instrukcję siania łąki. Celem akcji jest promocja bioróżnorodności poprzez ukwiecanie balkonów i terenów przyszkolnych.
– Łąki kwietne w miastach wspierają bioróżnorodność i retencję wody, tłumią hałas, filtrują powietrze, a przede wszystkim dają pożywienie i schronienie owadom zapylającym, bez pracy których nie mielibyśmy wielu gatunków roślin, także uprawnych. Chcemy zachęcać lokalne społeczności do ich sadzenia, by zwiększać świadomość społeczną dotyczącą roli zarówno łąk kwietnych, jak i zapylaczy, w środowisku miejskim. Zakładanie łąk kwietnych na balkonach i ukwiecanie całych osiedli może również mieć walor integrujący mieszkańców, a naszym celem jest tworzenie przestrzeni przyjaznych ludziom i środowisku. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z pozytywnym odzewem dzieci i dorosłych, którzy w prosty sposób mogą wesprzeć ekosystem, a przy tym czerpać radość z obserwacji rozwijającego się życia, np. na własnym balkonie – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.
Deweloper podkreśla, że łąki kwietne to rozwiązanie oszczędzające czas, pieniądze i zasoby. W przeciwieństwie do powszechnie występujących w miastach trawników, łąk nie trzeba regularnie kosić, podlewać ani nawozić, a taka optymalizacja zużycia energii czy wody zgodna jest z realizowaną przez ROBYG strategią ESG, zakładającą odpowiedzialne i zrównoważone podejście do kwestii zarządzania wodą na osiedlach.
Majowa akcja jest kolejną z wielu ekologicznych inicjatyw dewelopera, który już w tym roku, w ramach wiosennych porządków, zaangażował się w sprzątanie Poznania zorganizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej oraz posprzątał tereny wokół zbiornika Jasień w Gdańsku. Oprócz tego, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi rozdawał we wszystkich swoich biurach sprzedaży zestawy do samodzielnej uprawy ziół, mających dobroczynny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również otoczenie przyrodnicze.
Więcej o zaangażowaniu ROBYG na stronie: www.esg.robyg.pl

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.