ROBYG zachęca, by ukwiecać miasta i rozdaje nasiona
Dzwonki ogrodowe, rezedy wonne, szałwię, macierzankę i rumianek – ponad 40 różnych gatunków roślin będą mogły posadzić pierwszaki. Do siania łąk kwietnych zachęca ROBYG, który wysłał szkołom podstawowym w największych miastach Polski torebki z nasionami. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej deweloper będzie je także rozdawać mieszkańcom w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie – łącznie może powstać aż 7 tysięcy łąk kwietnych.
Mieszanki kwiatów jednorocznych i wieloletnich od ROBYG zawierają nasiona aż 41 gatunków roślin. Dzięki takiej różnorodności, łąki w donicach będą przyciągać owady zapylające, a po przekwitnięciu żywić ptaki; mogą też dać miejsce do życia wielu pożytecznym owadom i małym ssakom oraz płazom i gadom. „Zasiane z miłości do bioróżnorodności” łąki, zgodnie z hasłem majowej akcji ROBYG, mają cieszyć oko i wspierać walkę ze skutkami zmian klimatu. Torebki z nasionkami i kolorowanki edukacyjne – łącznie 5 tysięcy zestawów – trafiły do uczniów wybranych szkół podstawowych w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Kolejne 2 tysiące torebek z nasionkami zostanie rozdanych mieszkańcom tych miast. Wystarczy w dniach 18.05.–18.06. przyjść do dowolnego biura sprzedaży ROBYG i odebrać swoje nasionka i instrukcję siania łąki. Celem akcji jest promocja bioróżnorodności poprzez ukwiecanie balkonów i terenów przyszkolnych.
– Łąki kwietne w miastach wspierają bioróżnorodność i retencję wody, tłumią hałas, filtrują powietrze, a przede wszystkim dają pożywienie i schronienie owadom zapylającym, bez pracy których nie mielibyśmy wielu gatunków roślin, także uprawnych. Chcemy zachęcać lokalne społeczności do ich sadzenia, by zwiększać świadomość społeczną dotyczącą roli zarówno łąk kwietnych, jak i zapylaczy, w środowisku miejskim. Zakładanie łąk kwietnych na balkonach i ukwiecanie całych osiedli może również mieć walor integrujący mieszkańców, a naszym celem jest tworzenie przestrzeni przyjaznych ludziom i środowisku. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z pozytywnym odzewem dzieci i dorosłych, którzy w prosty sposób mogą wesprzeć ekosystem, a przy tym czerpać radość z obserwacji rozwijającego się życia, np. na własnym balkonie – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.
Deweloper podkreśla, że łąki kwietne to rozwiązanie oszczędzające czas, pieniądze i zasoby. W przeciwieństwie do powszechnie występujących w miastach trawników, łąk nie trzeba regularnie kosić, podlewać ani nawozić, a taka optymalizacja zużycia energii czy wody zgodna jest z realizowaną przez ROBYG strategią ESG, zakładającą odpowiedzialne i zrównoważone podejście do kwestii zarządzania wodą na osiedlach.
Majowa akcja jest kolejną z wielu ekologicznych inicjatyw dewelopera, który już w tym roku, w ramach wiosennych porządków, zaangażował się w sprzątanie Poznania zorganizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej oraz posprzątał tereny wokół zbiornika Jasień w Gdańsku. Oprócz tego, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi rozdawał we wszystkich swoich biurach sprzedaży zestawy do samodzielnej uprawy ziół, mających dobroczynny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również otoczenie przyrodnicze.
Więcej o zaangażowaniu ROBYG na stronie: www.esg.robyg.pl
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.